Dle studie Goldman Sachs Inc. výnosnost při nákupu futures na Standard & Poor´s 500 Index, či fondů, jež kopírují benchmark pro americké akcie, ve chvíli kdy končí standardní obchodní fáze a jejich následný prodej další den při otevření trhu, od roku 1993 činila 309%. Naopak inverzní strategie ztratila 58%.
Investoři a obchodníci jsou vůči držení cenných papírů přes noc nanejvýš obezřetní, jednoduše proto, že nemohou reagovat na aktuální propady na zahraničních trzích. Index S&P 500 se následkem zamrznutí kreditních trhů, či pádu Lehman Brothers, zřítil od svého vrcholu z října 2007 o 54%. Více však strach na US trzích symbolizuje zdvojnásobení Chicago Broad Options Exchange Volatility Indexu. Velké číslo participantů na trhu je averzních vůči držení svých pozic v overnight fázi, což pro tyto investory logicky znamená uzavírání pozic při zavírání trhů a nákupy při jejich otevírání. Tato averze vůči jakémukoliv “nočnímu“ riziku se pak v průběhu medvědího trhu ještě umocňuje.
Rozdíl mezi cenami při uzavřením a otevřením trhu se zvýšily od října 2008 na 9 bazických bodů, přičemž dlouhodobý průměr činí 5 bazických bodů. (1 bazický bod = 0,01 procentního bodu). Jako nejlepší strategie v cestě za ziskem se tak jeví, držet S&P 500 přes noc a shortovat ho v průběhu dne. Tato strategie by podle studie Goldman Sachs měla vynést až 507% za uvedené období. Index S&P 500 dosáhl 6. března 2009 hodnoty 666,79 bodů, což pro něj znamenalo nejnižší intra-denní úroveň za posledních 12 let. Bude-li na trzích přetrvávat stav nejistoty a strachu, lze předpokládat, že by výše zmíněná strategie mohla přinést své ovoce.