Podle statistik České pojišťovny bude letošní sezóna patřit k těm nejtragičtějším. Deset klientů České pojišťovny na své dovolené zemřelo. "Většina úmrtí je naprosto zbytečných. Nejčastěji je jejich příčinou přecenění vlastních sil a možností," uvádí Česká pojišťovna.
„Letošním odstrašujícím příkladem je úmrtí 39letého muže, který se s přítelkyní vracel z diskotéky a pravděpodobně v záchvatu romantické nálady se rozhodl pro noční koupání v moři. Skočil po hlavě do vody z mola jako první, bohužel v místech, kde byla malá hloubka. Srazil si vaz – v krvi měl dvě promile alkoholu. Dozvukem celé tragédie je, že veškeré náklady na repatriaci ostatků musí právě kvůli alkoholu v krvi hradit rodina zemřelého,“ rekapituluje Petra Tůmová, likvidátorka událostí z cestovního pojištění ČP.
Nejvíce pojistných událostí vzniklo podle evidence České pojišťovny v Egyptě – přibližně čtvrtina případů, na dalších místech je pak Řecko – cca 800 případů, více než 450 událostí je pak hlášeno z Bulharska, zhruba po třech stech z Chorvatska a Turecka. V současnosti jsou právě z této země registrovány tři desítky ošetření a několik hospitalizací klientů ČP z havárie autobusu CK Firo-tour.
"Kromě periodicky se opakujících se gastroenteritid, dermatitid, zánětů všeho druhu – nejčastěji močového měchýře, slepého střeva a uší, angín, tržných ran, bolestí zubů a zlomenin, letos turisty potrápily také astmatické záchvaty, mozkové příhody, ledvinové koliky, alergické reakce na kousnutí, otravy jídlem, poranění jedovatými rostlinami, reakce na kousnutí škorpionem, ale i zranění, která stala při rvačce v Chorvatsku či loupežném přepadení na Ukrajině a v Keni," uvádí Česká pojišťovna ve své tiskové zprávě.
Zdroj:
Tisková zpráva České pojišťovny
REKLAMA