CZK/€ 25.330 +0,16%

CZK/$ 24.057 +0,45%

CZK/£ 30.413 +0,26%

CZK/CHF 27.245 +0,62%

27. 07. 2009

2 komentáře

Proč došlo k odvolání Michaela Frahnerta?

 


 

Přímý nástupce ve vedení představenstva zatím není, nicméně do představenstva postupuje dlouholetý manager OVB Wilfried Kempchen, který bude mít na starosti především, pro společnost důležitý, zahraniční obchod. Po DVAG, AWD, MLP a Postbank jako pátá největší finančně poradenská společnost v posledních pěti letech velmi posílila a to zvláště ve východní Evropě.

OVB a její dozorčí rada se k důvodům výpovědi oficiálně nevyjádřila. Ve středu zaznělo z okolí kontrolního grémia, že byla narušena důvěra mezi dozorčí radou a Frahnertem. Prý existovaly jasné důkazy o tom, že Frahnert chtěl z podniku odejít a přetáhnout sebou vícero spolupracovníků se kterými by pak založil svou vlastní finančně poradenskou společnost. Zaznívá to od více osob z okolí dozorčí rady. Dle obchodního věstníku se tyto informace ale zakládají pouze na ústních výpovědích z okolí podniku. Frahnert tato tvrzení popírá slovy: „V mém věku již nebudu zakládat novou společnost.“

Mluvčí OVB výslovně dementoval, že by Frahnertova výpověď souvisela s obchodními problémy či se sporem o převzetí pojišťovny Deutscher Ring. Analytici ve středu odkazovali na výsledky prvního kvartálu, které díky krizi nedopadly právě dobře. Také čísla druhého kvartálu jsou společnosti jistě zhruba známa, píše SRC-Research.

V rozporu s oficiálními prohlášeními existují také odkazy na boj o převzetí skupiny Deutscher Ring. Oba velcí akcionáři společnosti OVB Signal-Iduna a Bâloise usilují již několik měsíců o moc v této skupině, zatím ale bez výsledku.

Nápadné je, že: Kontrolní gremium OVB je zatím obsazené pouze jednostranně. Zastoupeno je pouze lidmi ze skupiny šéfa dozorčí rady OVB Wolfganga Fautera, který od tohoto roku patří k Signal-Iduna a dvěma „nezávislými“ – Jörnem  Stapelfeldem odcházejícím od pojišťovny Generali a  Christianem Grafem z Bassewitzu, který je bývalým šéfem bankovního domu Lampe. Tato konstelace umožnila v dozorčí radě dojít k rychlým rozhodnutím. Usnesení bylo odhlasováno s také největším akcionářem, švýcarským Bâloise.

REKLAMA

Tato shoda je překvapující, jelikož se ještě stále vedou kontroversní spory o budoucnosti Deutscher Ring. Přitom se o Bâloise mluví jako o tom, kdo sahá po moci v OVB. To ovšem nelze, pokud je předsedou představenstva Michael Frahnert. Díky jeho výpovědi je ovšem  pro nového většinového vlastníka do budoucna mnohem snazší OVB řídit, spekuluje se ve finančních kruzích.

Příčinou k těmto spekulacím je právě způsob Frahnertova vyhazovu. Členové dozorčí rady OVB rozhodli v Hamburku o Frahnertovi v úterý, aniž by si ho ještě jednou poslechli. Fauter si demonstrativně zajistil loajalitu u důležitých managerů OVB. Následně společnost zablokovala jakoukoli možnost navázaní kontaktu s Frahnertem, který měl koncem roku 2010 s bezmála 65 lety odejít do penze. Konflikt mezi Fauterem a Krahnertem narůstal během posledních dvou let. Říká se, že již zhruba tak dlouho hledá Fauter za Frahnerta nástupce.
Zdroj : Suchergebnis News-Selector

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentáře



Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Cunik

    27 července, 2009

    Skoro je mi ho lito nas obetni beranek Frahnert. Kdyby nebyl takove prase 🙂

    Odpovědět

  • H

    28 července, 2009

    Fauter proti Frahnertovi? To v Kolíně muselo být veselo. Fauter se většinou držel zpátky a ti dva drželi spolu. Škoda, že se už asi nikdy nedozvíme celou story.

    Odpovědět