CZK/€ 25.355 +0,10%

CZK/$ 24.337 +1,15%

CZK/£ 30.464 +0,17%

CZK/CHF 27.279 +0,12%

06. 04. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Lze ještě podat daňové přiznání bez sankce?

 

Pokud si daňové přiznání zpracováváte sami, v úterý 3. dubna 2018 byl poslední oficiální termín, do kdy ho bylo třeba podat. Než však finanční úřad začne vyměřovat pokuty, ponechává několikadenní toleranci pro pozdní odevzdání. Nejzazší termín pro podání daňového přiznání bez jakékoliv sankce je tedy letos úterý 10. dubna 2018.

Loading



 

  1. Kdy nejpozději zadat platbu, abyste měli jistotu, že nebudete platit penále?

Pro zadávání běžných plateb je důležitý takzvaný cut-off time, tedy mezní čas, do kterého banka plátce ještě přijme platební příkaz a stihne ho předat bance příjemce. “V případě internetových plateb je naše banka povinna převést peníze do druhého dne, jestliže klient stihne zadat platbu do 24:00. Toto platí u moderních účtů typu eKonto a do 18 hodin u ostatních typů účtů. Papírový příkaz je třeba odevzdat před 15. hodinou,” říká Petra Kopecká, mluvčí Raiffeisenbank.

  1. Jak funguje expresní platba? Liší se to u fyzických osob a podnikatelů? Do kdy je potřeba ji zadat a kolik stojí?

Mezní časy pro expresní platby se nijak neliší pro fyzické a právnické osoby, důležité jsou prostředky komunikace. “Pokud je potřeba, aby byly peníze na účtu příjemce ještě v den zadávání příkazu, musí klient zadat platbu před 8. hodinou ranní. Druhou možností je označit platbu jako expresní a peníze poslat do 13:30 nebo podat příkaz na pobočce do 13:00,” doplňuje Kopecká. Zde je však nutné dávat pozor na případné poplatky spojené s expresní platbou.
Daňové přiznání bez sankcí

V jednotlivých bankách se mohou mezní časy samozřejmě lišit. Obecně však platí, že je bezpečnější zadávat platbu s alespoň jednodenním předstihem před datem splatnosti.

 

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Daňový přeplatek

Kdy dostane důchodce daňový přeplatek?

Začátek dubna byl termínem pro podání papírového daňového přiznání. Při elektronickém podání je termín 2. května. Starobní důchod je sice od daně osvobozen, ale řada starobních důchodců jsou povinni podat daňové přiznání. A jsou případy, kdy se vám daňové přiznání v důchodu vyplatí, protože budete mít nárok […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

22. 04. 2024

daňové přiznání elektronicky

Jak podat daňové přiznání elektronicky?

Termín pro daňové přiznání se blíží, papírově se podává už 2. dubna, tedy v úterý po Velikonocích. Pro elektronické podání budete mít ale ještě měsíc, termín je totiž až 2. května.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

28. 03. 2024

Daňové přiznání

Jak podat daňové přiznání, když pobíráte starobní důchod?

Většina starobních důchodců nemá povinnost podávat daňové přiznání. Starobní důchod se nedaní až do 36násobku minimální mzdy. Do této částky není nutné uvádět důchod v daňovém přiznání a do tohoto limitu se vejde většina starobních důchodců. Pokud si ale přivydělávají nebo mají i jiné zdanitelné příjmy, tak […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

25. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *