Za největší hrozbu dalšího růstu je považována recese, jejíž význam jako jediné oproti minulému roku vzrostl. Ostatní hrozby, jako jsou terorismus, globální oteplování, nebo dodávky energie, jsou považovány za méně důležité. Obavy jsou rovněž z nedostatku kvalifikovaných pracovníků a nadměrné regulace, která rizikům vévodila doposud (59 % respondentů oproti loňským 73 %).
Polovina generálních ředitelů je však stále velmi optimistická. Nejméně optimismu vládne v severní Americe (35 %), nejoptimističtější jsou pak generální ředitelé v Číně (73 %) a Indii (90 %).
„Je zde obrovský rozdíl mezi postojem respondentů v různých regionech světa, způsobený zejména krizí hypotečního trhu a zpomalením růstu v západních zemích,“ upozornil Samuel A. DiPiazza, celosvětový generální ředitel PricewaterhouseCoopers. „Generální ředitelé v USA a v západní Evropě se velmi obávají toho, že se dnešní zpomalení růstu ekonomiky změní v recesi. Naopak rozvíjející se země jsou velmi optimistické, protože už nejméně deset let nezažily nic jiného než rychlý růst.“
Zdroj: PricewaterhouseCoopers
REKLAMA