CZK/€ 25.355 +0,10%

CZK/$ 24.337 +1,15%

CZK/£ 30.464 +0,17%

CZK/CHF 27.279 +0,12%

23. 01. 2008

6 komentářů

ODS: Do důchodu až po 35 letech práce

 


 

„Důchodový systém může mít už v roce 2010 desetimiliardový schodek,“ varoval ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas.

Poprvé tak odhadl, jak se důchodový systém propadne v nejbližších letech.

Zároveň navrhl, jak schodku zabránit. „Chci dosáhnout širší shody na politické scéně, proto se budu držet více při zdi,“ naznačil svůj plán.

Nečas tedy nenavrhuje zásadní reformu, ale dílčí změny, které by však mohly v budoucnu ušetřit až čtvrtinu výdajů – v dnešních relacích by šlo o 70 miliard korun ročně. Změny je však třeba zavést nejpozději v lednu 2008.

Současný ministr práce proto chce potřebné novely zákonů předložit k připomínkám už za pár dní – 26. října.

REKLAMA

Počátkem listopadu začne o reformě jednat se zástupci parlamentních stran a koncem ledna by chtěl zákony předložit vládě.

„Je třeba pokračovat bez ohledu na to, jaké bude vláda. Nebo jestli budou předčasné volby,“ zdůraznil vážnost situace Nečas.

Celý článek najdete zde.

Loading

Vstoupit do diskuze 6 komentářů



Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Jirka

    9 října, 2006

    Paty dil me konecne potesil. V predchozich dilech se mi nelibil ani vyber hostu (ci alespon jejich odpovedi ci pripravenost), nelibily se mi ani otazky moderatorky a vlastne tak nejak magazin celkove. Doufam, ze paty dil byl predzvest zvysovani kvality tohoto magazinu. Diskutabilni by asi bylo interaktivni portfolio ale budiz 🙂

    Odpovědět

  • Jonas

    10 října, 2006

    Pan Jiri by chtel , aby tento porad byl pro vyspele investory jako je asi on.
    Jenomze tento porad je pro zacatecniky na urovni ZDS nebo JZD.
    Pro pokrocile investory neni nic ani v televizich ve vyspelejsich zemich USA a NSR. Pro pokrocile investory je jen kniha Buffettology , popisujici nemecky nebo anglicky nebo spanelsky zpusob jisteho a bezrizikoveho investovani do akcii jako Warren Buffett.

    Odpovědět

  • Jirka

    10 října, 2006

    Ano, zapomnel jsem uvest ze jsem zacatecnik s teoretickymi znalostmi. Nazor zustava stejny. Z predchozich dilu jsem si proste nic neodnesl (a souhlasim s kritikou uvedenou v komentarich pod predchozimi dily). Dekuji za „“zajimavy“ komentar od vyspeleho investora.

    Odpovědět

  • Tingltangl

    10 října, 2006

    Burza Praha ve spojení s Brokerjet , Fio a dalsími brokery se snazí ruinovat pokrocilé spekulanty s deriváty. Jak pravil pan vedoucí prazské burzy : derivát je sázka na stav ceského indexu PX za 3 mesíce. Minimální cena sázky na derivát je 150.000 korun a clovek musí mít jen 1/9 penez a na 9/9 penez muze pouzít pretazení konta do mínus u Fio , Brokerjet a jinde.
    Bude-li se ale stav indexu PX , nebo kurz a cena jakéhokoliv jiného derivátu vyvíjet opacným smerem , nez spekulant sází , jiste nebude cekat Fio , Brokerjet a ostatní brokeri na ten stav za 3 mesíce na konci platnosti derivátu , ale bude nutit klienty ukoncit sázku ihned se ztrátou. A tak mi to i moji korespondenti písou , Fio je nutí ukoncit investice na dluh predcasne se ztrátou a lidi jsou ruinováni. Tak jako byly ruinovány i hedgefondy spekulující na vysoké dluhy , LTCM 1998 a Amaranth 2006.
    Waršava je mnohem pokrocilejsí nez Praha , deriváty na burze Waršava se dnes obchodují více nez akcie a stromy podle silnic v Polsku uz nesou cetné obesence , ruinované s deriváty na dluh.

    Odpovědět

  • Jan Rettich

    11 října, 2006

    Téměř všechny nešvary, které jsem v minulých dílech kritizoval byly odstraněny a tak se 5. díl IM velmi vyvedl. Obsahově, výběrem hosta i přípravou na samotné vysílání.
    To co se mi stále zdá trochu divné je to interaktivní portfolio. Srovnávat tak naprosto odlišné druhy akcií mi prostě přijde zvláštní. Výběr třeba mezi ČEZ a Unipetrol, nebo PaG a Intel by mi přišel o chlup logičtější. Tak snad příště…

    Odpovědět

  • Michal Mojžíš

    12 října, 2006

    Je nanejvýš zajímavý, že zatímco se potácíme na hospodářském chvostu EU, v sociálních jistotách celou EU hravě přebíjíme. Délka výplaty podpory v nezaměstnanosti, absolutně nejdelší kombinace mateřské a rodičovské dovolené (v Evropě je naopak v módě zkracování (na 5 měsíců až 1 rok) – Francie, Lucembursko, Německo,…), absurdně krátký čas, který je nutno odpracovat před odchodem do důchodu. I oněch 35 let by bylo silně pod „normou“. Běžné je 42 a více let. I tak sociální stát, jako je Francie, má (až na několik přetrvávajících a v brzké době zrušených speciálních režimů) 42 let.

    Odpovědět