CZK/€ 25.120 -0,02%

CZK/$ 24.168 +100,00%

CZK/£ 30.274 -0,62%

CZK/CHF 27.020 +0,27%

Text: Petr Borkovec

24. 01. 2008

104 komentářů

Recyklace poradců neprospívá klientům ani trhu

 


 

Při porovnání produkce poradenských a zprostředkovatelských firem s produkcí bank a pojišťoven musí být všem jasné, že poradenství čeká ještě hodně dlouhá cesta.

PORADENSKÉ FIRMY VS. INSTITUCE
Srovnejme si ty největší. Největší poradenská firma v České republice je OVB. Za rok 2005 zrealizovala 132 tisíc smluv.

Kolik mohl udělat zbytek poradenského a zprostředkovatelského trhu? Pokud vyjdeme z rozložení sil na zprostředkovatelském a poradenském trhu, kde se odhaduje podíl OVB 28%, tak se budeme pohybovat někde kolem 500 tisíc smluv za rok.

Sečtěme si ty dvě položky. Jedná se samozřejmě o velmi nepřesný odhad, ale naznačuje, v jakých číslech se pohybujeme.

A kolik smluv za rok 2005 zrealizovala největší pojišťovna z více než 40 pojišťoven v ČR? Česká pojišťovna a.s. uzavřela za rok 2005 kolem 800 000 smluv. Ve správě má tato jediná pojišťovna téměř 13 milionů pojistných smluv, zatímco největší poradenská firma v ČR "pouhých" 1,2 milionů smluv všeho druhu.

REKLAMA

KOLIK MÁ KDO KLIENTŮ?
Podobně vypadá rozdělení trhu, budeme-li hovořit o počtu klientů. Kdybychom počítali každé dítě, dospělého i důchodce, který za třináct let působení OVB v České republice uzavřel prostřednictvím spolupracovníků této společnosti alespoň jeden kontrakt, pak měla firma OVB Allfinanz k loňskému listopadu například v Jihomoravském kraji asi 50 tisíc klientů.

Je jasné, že poměrně velké množství klientů získaných v devadesátých letech nelze považovat za dlouhodobě servisované klienty. Jihomoravský kraj má přitom téměř 1,2 milionu obyvatel. Podobný stav je i v ostatních krajích a firmách.

Co z toho vyplývá? Poradenské firmy včetně zprostředkovatelských stojí teprve na začátku svých možností. Nové, kvalitní klienty k nám přivede jedině kvalitní poradenství.

Jak toho docílit? Jedině správným vzděláváním, budováním a přípravou nových osobností v poradenských firmách. Jedině tyto NOVÉ osobnosti dokáží získat další část trhu.

REKLAMA

ZVOLIL JSEM DRUHOU CESTU
V poradenské branži jsem začínal jako končící student před téměř pěti lety. Za těch pět let jsem se mohl stát skvělým finančním poradcem. Dnes bych se dobře staral o 300 dlouhodobých klientů, psal měsíčně kolem 30 smluv a produkoval bych provizní příjem zhruba 340 tisíc korun měsíčně.

Ve správném prostředí, při správném vzdělání a se správným nastavením jsem se však za stejnou dobu nestal skvělým finančním poradcem, ale vedu v současnosti asi nejlepší regionální ředitelství největší poradenské firmy v zemi.

Takto mám svých vlastních 50 dlouhodobých klientů. Vlastních smluv píši jen 5 měsíčně. Ale mnou vedené ředitelství má ve správě kolem 10.000 klientů, produkuje ne 30 smluv, ale 800 smluv měsíčně. Na konci roku to bude už 1000 smluv. Vyprodukovaný provizní příjem je téměř 6,5 milionu měsíčně a na konci roku to bude 10 milionů měsíčně.

Co je lepší pro finanční trh, pro OVB, poradenský sektor, pro klienty a pro bankovní partnery?

POTŘEBUJEME NOVÉ OSOBNOSTI
Jsem přesvědčen, že je potřeba do oboru přivádět nové lidi. Dát jim perspektivu, vytvořit pro jejich práci vhodné prostředí, poskytnout know how a vzdělání. Právě tito noví lidé dokáží získat další část trhu.

Jistě, poradenské firmy si mohou dál jen navzájem přetahovat poradce a předhánět se, kdo nabídne vyšší podíl na provizi. Ovšem jediný, kdo z toho bude mít užitek, budou přímí poskytovatelé produktů. Bez nových osobností v oboru přijde stagnace.

Autor je regionálním ředitelem pro OVB

Loading

Vstoupit do diskuze 104 komentářů



Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Saša

    12 dubna, 2017

    Zdá se, že přesný překlad posledního příspěvku , kterým chce pisatel upozornit (naléhavě) je tento:
    Dobrý den, Lambro Pitulkov spáchal trestný čin. Byl odsouzen v Makedonii k několika letům vězení za podvod ve výši 180.000 Euro. Zúčastnil jsem se hlavního líčení. Verdikt – Rozsudek mé země (tedy Makedonie), který byl proti němu vznesen, jsem posléze předložil České národní bance v Praze před dvěma lety. Byl jsem důvěřivý a jen tak jsem přišel o 25000 Euro. Dle jistých dostupných materiálů se jeví příběh Lambra Pitulkova a jeho finančních machinací opravdu jako pravdivý. Díky jeho finančnímu poradenství můžete ( a věřte, že se to stane) přijít o velmi slušný majetek.

    Odpovědět

  • Anonym

    19 ledna, 2020

    Znám ho osobně..

    Odpovědět

  • Slobodan Ivanovski

    28 října, 2010

    Dobrý den, Lambro Pitulkov je trestné. On byl odsouzen v Makedonii několik let ve vězení pro podvod 180.000 eur.
    Zúčastnil jsem se hlavního líčení. Verdikt proti němu, jsem předložil národní bance své země v Praze před dvěma lety.
    Jsem blázen 25.000 eur. Zdarma Ivanovski Skopje Makedonie E_mail: si_inv2004@yahoo.com

    Odpovědět

  • baryk

    6 prosince, 2010

    Co to má znamenat ? pan Pitulkov je v ČR váženým podnikatelem ! Vlastní LAFiN INVEST, s.r.o.

    Odpovědět

  • LAMBRO PITULKOV

    27 října, 2010

    [Odstraněn spam]

    Odpovědět

  • Zajíc, Praha 4, Baarova

    20 října, 2006

    Vážení diskutující : dovolím si stručně k Helvagu, od r. 2003 nám právní zástupce OVB Doležalová slibovala překlad a doručení trestních rozsudků proti představitelům Helvagu, uložených soudem v Německu. Do dnešního dne nic nedodala, ale to je u OVB běžná praxe. Česká policie uvedla, že podvodníci Helvagu Graf, K.H. Klefisch a jeho bratr Peter dostali více než 5 let nepodmíněně, ostatní tresty byly pod 5 let, tresty jsou za podvody ve zločinném spolčení. Řada lidí ve vedení skupiny Helvag byla v minulosti trestána, minimálně se jednalo o 4 osoby. To ovšem námi milovamá a obdivovaná OVB od r. 1997, kdy zahájila pečlivé prověřování produktu přes monitorování situace ve Švýcarsku a Německu v l. 2001 – 2005, zcela jistě nevěděla. Vrcholem profesionality OVB je tvrzení samotného Gramlicha před policejními orgány, že se při stěhování OVB ztratily smlouvy s Helvagem. Ještě že se OVB neztratily prachy, prodejní struktura a také sídlo, neboť by trh České republiky přišel o evropskou jedničku a to by byl velký smutek. Jak Gramlich policii uváděl, provize pro OVB činila cca 25.000,- z jedné smlouvy při 200.000,- Kč vkladu, při objemu 1200 smluv provize činila 30.000.000,- Kč. Výsledkem důvěry vkladatele v činnost největší, nejzkušenější a nevím jakých ještě nej firmy OVB je to, že banky /taky braly provize) si přišly na 30 mil, OVB také na 30 mil, podvodníci v Helvagu na cca 300.000.000,- Kč a klienti OVB přišli o více než 300.000.000,- Kč. A pak zde diskutujte o analýzách, profesionalitě, strukturách, MLM, ŽP a pod., Spíš by se mělo diskutovat o zřetelné trestní i občanskoprávní odpovědnosti zprotředkovatele, který 4 roky bezostyšně veřejnosti prostřednictvím svého právního zástupce lže, aby nepřišel o své provize a pozici jedničky na českém trhu. V dalším případné zájemce o produkt Helvag odkazuji na usnesení policejního komisaře, které je rozesíláno podvedených klientům OVB. Ps. do usnesení již byla podána stížnost a věc tak bude pokračovat.

    Odpovědět

  • Pavel Zachrdla

    6 října, 2006

    NECHME TOHO, taková diskuse nikam nevede. Myslím, že z ní nemá radost ani pan Majer, který je na počtu návštěvníků zainteresován. Byl jsem prvním diskutujícím k tomuto článku, dopřejte mi, tímto, být i posledním :-).

    Odpovědět

  • Jan Bartoš

    6 října, 2006

    Otázka na pana Majera:
    Nepovažujete tento článek za PR a skrytou reklamu, pokud bych se směl zeptat, co Vás vedlo ke zveřejnění tohoto článku. V některé z diskuzí pan Ing Borkovec uvažuje nad dalším podobným rozborem, jsem osobně pro každý odborný článek, na druhou stranu cítíte rozdíl mezi hloubkově zpracovanou analýzou a syntézou na hranici PR? Předem Vám děkuji za odpověď.

    Odpovědět

  • Jan Majer

    6 října, 2006

    Pane Bartoši, četl jste ten článek? Já vám ho raději převyprávím. Pan Borkovec vyjádřil a čísly podložil úvodní myšlenku: Poradenské firmy stále obhospodařují směšně malou část trhu. Dále nám sdělil, jak on sám hodlá náskok přímých poskytovatelů dohánět. Podotkl, že větší podíl na trhu mohou poradenské/zprostředkovatelské firmy získat, pokud do branže budou dál přicházet noví, kvalitní lidé. Rýpl si do konkurence, že přetahování lidí v tomto ohledu poradenskému sektoru mnoho nepřináší. A zeptal se nás, co si o tom myslíme my.
    Stručně a jasně formulované myšlenky. Na „hloubkové analýzy“ zapomeňte. Dokud to tady vedu já, na web mi to nesmí.

    Odpovědět

  • Jan Lener

    6 října, 2006

    Já myslím, že se mu dostalo jasných odpovědí, co si o tom kdo myslí, ne? Kdyby každý měl článek převyprávět svými slovy, máme x nových článků. 🙂
    Ale já to vnímám tak, že něco se napíše a něco se děje…a to nemusí být vždy v souladu a hybatelem událostí (to je cokoliv, co vyžaduje aktivitu) jsou zájmy. A zájmy jsou skryté. A je jich víc. A zájmy se střetávají. A lidé také chtějí různé věci nazývat různými jmény. A za každého přetaženého přímého zástupce, nebo třeba prodejce z K……u, do OVB díky. A za každého přešlého poradce z OVB do Sophie Finance díky…

    Odpovědět

  • Jan Bartoš

    6 října, 2006

    Souhlasím pouze z malé části. Proč dokáže analytik z fincentra udělat kvalitní práci a nepochlubit se, že tak dokonalé analýzy dělají jen ve fincentru….Zkusím se vyjásřit jednoduše a srozumitelně: Kdo se pohybuje se v branži, zná pana Ing Borkovce a jeho metody a nepochybuje o jeho úspěchu. Na druhou stranu, jak působí článek na nestranné čtenáře, hledající informace…

    Odpovědět

  • Jan Majer

    6 října, 2006

    Prosím vás, pane Bartoši, budeme si tady vysvětlovat, že analýza pojistných produktů je přeci jen něco jiného než zamyšlení nad směřováním finančního poradenství psané nejúspěšnějším manažerem největší firmy?
    Ten článek přece není o tom, že je pan Borkovec úspěšný. On samozřejmě úspěšný je, a vás to zjevně štve. V poslední větě to přiznáváte, když vyjadřujete obavu, že by si snad náhodný čtenář mohl myslet, že pan Borkovec a OVB dělá dobrou práci. Tak se honem musí napsat do diskuse něco o zakomplexovanosti, jak jste se do toho pustil o pár komentářů níže. Bacha, aby si vaše vstupy náhodný čtenář nevysvětlil jinak.
    Možná jste jen nepochopil zaměření a účel tohoto webu.

    Odpovědět

  • Jan Bartoš

    6 října, 2006

    Vážený pane Majere,
    asi jsme se nepochopili.
    1)Pan Ing Borkovec je úspěšný a v tom mu může spoustu lidí mě naprosto nevyjímaje jen upřímně gratulovat. Nejen, že panu Borkovcovi nic nezávidím, právě naopak, ze srdce mu to přeji. Moje výhrady směřují výhradně k metodám, jakými LD Lukeš(potažmo RD Borkovec) dosahují těchto výsledků, ale to si nakonec každý musí obhájit před vlastním svědomím.
    2)Snažil jsem se poukázat na tenkou linií mezi sebechválou v rámci smyslu „odborné studie“ a „skryté reklamy“

    Odpovědět

  • Jan Lener

    6 října, 2006

    Myslím, že není nutné vůči panu Bartošovi vystupovat tvrdě. Některé věci jsem probírali sobně a jde o velmi inteligentního a vzdělaného člověka s vytříbeným názorem na finanční poradenství.

    Odpovědět

  • Jan Bartoš

    6 října, 2006

    Se zakomplexovaností začal pan Borkovec (projďete si prosím komentáře chronologicky), a pokud chcete, aby si neznalý čtenář udělal dojem z prvního článku na hlavní straně, že OVB je nejlepší poradenská společnost a to ještě ke všemu proto, že píší hodně smluv, asi jsem opravdu nepochopil smysl stránek.
    Jinak bych rád uvedl na pravou míru, že nemám nic proti OVB, nýbřž proti lidem, protože (a už asi po sté) poradenství je o lidech a jejich metodách a chování, a OVB je(i díky svému tržnímu podílu) bohužel výkladní skříní bezohledných a skrupulózních jedinců, majících na zřeteli pouze svůj provizní výpis.

    Odpovědět

  • poradce

    5 října, 2006

    Vaše lhaní novým „ptáčkům“ nemá obdoby. viz „Pro nadprůměrné: OBSAZENÍ POZIC STŘEDNÍHO MANAGMENTU“ – http://www.prace.cz/pdjd/9998119. Sundejte si z oči klapky!!!! Co do vás nahučeli jako študákovi, melete dál a oblbujete nic netušicí studenty!!!! Prvotní u vás není kvalitní poradenství ale počet zblblých lidí, z kterých máte meziprovize, čím více tím lépe = tož celá to filozofie OVB. To úplně vysvětluje vaši potřebu nových spolupracovníků. Setkal jsem se z pseudoporadenstvím z vaši skupiny, samé ižp. Určitě za ty roky máte perfektně zvládnuté motivační oblbovaní, u těch studentů to jde nejlíp co? Jenomže spouta prokoukne a po čase odejde, tak hurá na nové aby se meziprovize nezmenšily. Prosím ale neoblbujte čtenáře tohoto portálu stejnými „krásnými“ slovami. V jedné diskusi p. Gardavský používá slova proti Fincentru „když ptáčka lapají…“ mohl by se podívat do některých vlastních řad jak lapají…, i do svého svědomí. jo to byly sliby, že zatlačí na OVB z pozice Afizu aby vyřešila kauzu Helvag, tak aby ho umlčeli, tak se nechal koupit…

    Odpovědět

  • Petr Borkovec

    5 října, 2006

    To, co jste napsal je tak odporný a ubohý, že se na to snad ani nedá reagovat. Jelikož jste ani neměl odvahu se podepsat, tak to v podstatě nemá ani cenu. Ale přesto myslím, že jste nějaký lehce zakomplexovaný a neúspěšný konkurent, který potřebuje alespoň nějak srazit ten článek a pomoci vyléčit svoji závist (ovšem zatím není, co závidět).
    Naštěstí o kvalitě našich služeb vypovídá především množství spokojených klientů, ale hlavně také malá „úmrtnost“ našich spolupracovníků, jak uvedu možná v jednom z budoucích článků.
    Souhlasím s Vámi v jedné věci, že pouze na studentech není možné postavit dlouhodobě úspěšnou firmu a máte pravdu stejně jako oni snadno uvěří nám, tak o to méně jim často věří klienti. Proto je třeba z nich vybrat ty nejkvalitnější. Ale naštěstí moje firma není postavena pouze na studentech. A odhadem bych řekl, že minimálně 60 % výkonu dělají HPP.
    Z celého svého svědomí mohu také říci, že dělám tuto práci tak eticky, jak je to jen možné. A nestydím se za jediné své portfolio. A nemusím o tom naštěstí přesvědčovat Vám podobné. Rád to však s Vámi proberu osobně.

    Odpovědět

  • Jan Bartoš

    6 října, 2006

    Vážený pane Borkovče,
    snad se neurazíte, když Vás neoslovím Vaším titulem, i když si na Vašem vzdělání a rozhledu tolik zakládáte, pokládám to za nadbytečné, úroveň Vašich příspěvků to vyjadřuje dostatečně. Velice se mi líbil nápad jednoho Vašeho kolegy z OVB, používat kumulativně OVB titulaturu ve veřejném styku (místo titulu za VŠ vzdělání, které často Vašim úspěšným mladým managerům chybí, a pak se odráží na jejich rozhledu a manipulovatelnosti), nehodláte to také prosazovat, když se slibujete poradcům manažerské VŠ vzdělání?
    K jedné Vaší mystifikaci konkrétně. Když pominu Váš vytříbený VŠ sloh a stylistiku, musím se zastavit nad větou, kterou opakují shodou okolností všichni členové OVB („Ale přesto myslím, že jste nějaký lehce zakomplexovaný a neúspěšný konkurent, který potřebuje alespoň nějak srazit ten článek a pomoci vyléčit svoji závist (ovšem zatím není, co závidět)“) – to je náplní manažerských školení? Opravdu to myslíte vážně? V psychologii je popsán fenomén, který vyjadřuje jedno krásné české úsloví a vzhledem k tomu, že se arogance projevů ze strany OVB zvedá úměrně s počtem jednotek, nemůže to být náhodou naopak? Není to lehce zakomplexovaný student, který na začátku studií počítal koruny a po závratné kariéře založené z velké části na manipulaci lidí teď dorovnává chybějící ego? Je to jen moje teorie, samozřejmě to tak nemusí být, ale nebyla by z úst OVB někdy na místě taky realistická sebreflexe?
    Ještě to přísloví, kdyby to nebylo zřejmé: „Podle sebe soudím Tebe.“
    Nebojte, mást se nenechám, ani Vaším postavením RD, ani Vaší naučenou uhlazenou mluvou, protože osobnostní kvalita člověka se projevuje spontánně, třeba na tak ubohých internetových diskuzích, jako je tato.

    Odpovědět

  • Jan Majer

    6 října, 2006

    Pane Bartoši, kladete autorovi článku několik otázek. Na žádnou se nedá odpovědět. Jste asi vzdělaný člověk, takže budete vědět, kam mířím – kladete hlavně řečnické, manipulativní otázky. Nechtějte, abych se pustil do hlubšího rozboru vašeho textu. Ta poslední je ale zajímavá – jestli by nebyla z úst OVB na místě sebereflexe. No teda. Četl jste ten článek? Už samotný akt vystoupení na tomto webu je v případě člověka z OVB velmi odvážný. A co teprve výzva, aby čtenáři vyjádřili názor, jestli je pro poradenský trh a klienty dobrý způsob práce, kterým se pan Borkovec vydal? Bohužel, k věci se v této (ano, máte pravdu – ubohé) diskusi nikdo nevyjadřuje.

    Odpovědět

  • Jan Lener

    6 října, 2006

    Já si myslím, že kromě pár vět tahle diskuze není ubohá. Se tady budeme tak dlouho hádat, kdo to dělá nejlépe a nejkvalitněji, až nakonec všichni budeme dělat tak čisté poradenství, že všichni pochcípáme hlady :-), pardon, chtěl jsem říct, že všichni budeme vyhledávaní profíci a nebudeme se hádat.

    Odpovědět

  • Jan Majer

    6 října, 2006

    V těch třech řádcích je kus velkého moudra:-) Já už jsem tak poctivý, že neumím prodat předplacené pravidelné investice.

    Odpovědět

  • Jan Lener

    6 října, 2006

    Není náhodou zavřeno? 🙂 Dobrou.

    Odpovědět

  • Slavomír Kožúšek

    6 října, 2006

    Poctivost se nijak nevylučuje s penězi za dobře odvedenou práci. Možná, že je problém v tom za za co vám klient platí.

    Odpovědět

  • Jan Bartoš

    6 října, 2006

    Vážený pane Majere,
    souhlasím s Vámi, ani jsem vlastně neočekával, že by mi pan Ing Borkovec odpověděl, k reakci mě vybudily jeho, podle mého názoru, nepřiměřené a nepromyšlené reakce, chtěl jsem poukázat na to, že OVB vládne uhlazenou rétorikou a patosem, ale jen ve striktně vymezených mantinelech…a dál, co nastupuje místo věcné diskuze….

    Odpovědět

  • Petr Borkovec

    6 října, 2006

    Vyjádřím se pouze ke dvoum věcem:
    1. kdo mě zná, tak ví, že na tituly a to ani ty VŠ ani ty OVB si vůbec nepotrpím, což u člověka, který pracuje 6 let na akademické půdě je velkou zvláštností a mnoho kolegů ve škole to těžce nese.
    2. neznáte moji strukturu a proto byste byl možná překvapen, kolik z lidí u nás má VŠ vzdělání, na kterém si tolik zakládáte – z těch dlouhodobě aktivních je to přes 80 %. Možná více je to odhad. Ale víte moc mi na těch titulech a VŠ vzdělání skutečně nezáleží, což je způsobeno, že jsem dostudoval, 6 let tam učím a vím, co se učí a jak se učí a často jak připraveni studenti odcházejí a věřte mi, že to je jediný důvod proč dále učím. Ale Vy už jste mě stejně odsoudil, ostatně stačí být v OVB a už to je špatně, takže mi stejně nebudete věřit.
    A mást se určitě nenechte a mým cílem není Vás mást, ale upozornit na stav trhu a ta naše zlá a špatná OVB a lidé v ni, není to nejhorší, co zde je. Ale té špíny je kupa.

    Odpovědět

  • Jan Bartoš

    6 října, 2006

    Vážený pane Borkovče,
    rád bych vyvrátil jednu Vaši námitku. Většinou se snažím se lidi hodnotit podle více či méně objektivních informací a ne na první dojem, proto, určitě jsem Vás předem neodsoudil.
    Naopak, podle Vašeho vystoupení v investorském magazínu jsem Vás měl za schopného a úspěšného člověka, jehož metody mi jsou mi trochu cizí. Až Vaše reakce tady v diskuzích vyvolala jiné dojmy….
    Druhou věcí jsou konkrétní fakta a bohužel jsem se setkal (asi právě z těch 20%) s lidmi z Vaší struktury, kteří byli doslova vymytí, smutné je, že se mi vybavily dokumenty ze třicátých let. Jak jsem zmínil výše, osobně bych Vám chtěl upřímně (a naprosto bezvýznamně) pogratulovat k Vašemu úspěchu, ale to v mých očích neospravedlňuje Vaše metody. Uvědomujete si, že tím, že si dáváte monopol na pravdu, berete na sebe stejnou odpovědnost, které se OVB v kauze Helvag zříká?

    Odpovědět

  • Petr Borkovec

    6 října, 2006

    Dobrá, dostáváme se tedy k jádru. S kým jste se potkal konkrétně? Co za chyby ti lidé udělali. Řekněte mi jména a situace.
    Podle diskusí a už vůbec ne dle televizního pořadu, kde jsem huhlal a kroutil se na židli, jak mi omlátilo mnoho lidí o hlavu, nemůžete poznat člověka.
    Monopol na rozum v každém případě nemám. Ale z Vás mám trošku pocit, že Vy si to o sobě skoro myslíte.
    A co se týče odpovědnosti? Ano, tu na sebe v každém případě beru a beru ji na sebe za každého svého spolupracovníka a za každé portfolio, které se v mém ředitelství upeče. Nejsem schopen každému stát za zadkem a chyby se určitě budou stávat a jsem rád, že mi řeknete něco konkrétního.
    A znovu upozorňuji ten článek nebyl PR, NAVÍC SE NEPOVAŽUJI STÁLE ZA NĚJAK ÚSPĚŠNÉHO ČLOVĚKA či HVĚZDU. ZAKOMPLEXOVANÝ JSEM SKUTEČNĚ DŘÍVE BYL a dost. A V MNOHÉM ZŮSTAL, jinak bych neměl potřebu se zde furt obhajovat. Použil jsem svůj příklad v článku, protože jsem chtěl ukázat, že sám sebelepší poradce není schopen získat a naplnit trh, na vlastním příkladu jsem chtěl ukázal, že cesta k vyššímu obratu a vyššímu podílu na trhu a vlivu není pouze přes kvalitní práci s klientem. To nestačí. Úspěch je pouze přes vytvoření dlouhodobě funkčního modelu vzdělávání a budování nových osobností.
    Na druhou stranu musíte ocenit moji odvahu, že jsem si jako zatracenej OVBák dovolil napsat nějakej článek. Už jen to, že jsem v OVB zajistilo 75 komentářů a právě nad tímto se zamyslete, protože toto je špatně.
    A čekám, že mi řeknete s kým z mé struktury jste se potkal, kolik těch lidí bylo, jak se jmenovali a čím na Vás špatně působili. Chci prostě zpětnou vazbu, PROTOŽE JÁ ZA NĚ SKUTEČNĚ NESU ODPOVĚDNOST.

    Odpovědět

  • Jan Bartoš

    6 října, 2006

    Vážený pane Borkovče,
    monopol na pravdu určitě nemám, ale před Vámi hluboce smekám. Toho, co jste napsal ve svém posledním komentáři si vážím několikanásobně víc, než celé produkce vyjádřené v BJ.
    Velice rád Vám řeknu, že čím byli handicapovaní tito lidé, nechtějte po mně prosím jména, snad s jejich souhlasem, pořád mám bohužel ještě v paměti zkušenosti ze školy a Vy navíc pracujete ve školství:-)
    Dávám Vám (a to nejenom Vám,ale systému OVB) za vinu, že přespříliš indoktrinujete přicházející pracovníky, doslova se z nich snažíte udělat poslušné ovce, chápu, že Váš úspěch a postavení jsou pro mnohé z nich motivující, ale snad se shodneme na tom, že v každém oboru jsou Ti nejlepší právě jen samostatně myslící a rozhodující pracovníci schopni nést vlastní zodpovědnost. Což bohužel z 90% obvykle nejsou, aspoň Ti dva jedinci, se kterými jsem se setkal (ale ani spousta jiných z ostatních větví). Mluvím o šíři informací, které se k jednotlivým spolupracovníkům dostávají a bohužel to nebývá zřejmé na první pohled. Podle mého názoru není profesionálem ten, kdo se naučil tvořit modelové portfolio (i když v něm má kromě winterthuru poj. a PF i fondy pioneer) Nevím, jestli mi porozumíte, vytýkám Vám, že cíleně zamlčujete svým spolupracovníkům informace, které by mohly mít vliv na jejich budoucí rozhodování. Viz archiv článků a komentářů jen tady na investujeme.cz, kde se ozvali lidé ze struktury LD Lukeš s osobními zkušenostmi. Nejde mi o konkrétní portfolio, ale o prinicipiální přístup k MA.

    Odpovědět

  • Petr Borkovec

    6 října, 2006

    Ale to je právě základní omyl. Já chci a potřebuji vše, jen ne prosím OVCE. Chci samostatně myslící jedince, podnikatele nakonec, kteří však budou mít stejnou vizi, ale toto je o úplně něčem jiným, možná na to taky napíšu nějaký článek, protože to souvisí se vzděláváním, osobnostním růstem, brainwashingem apod.
    Ale práce s nováčky má bohužel svoje, ale.. Někdy příště vyjde možná článek, kde jsou uvedeny naše statistiky práce s nováčky, kolik jich dojde až na certifikaci a z kolika se vybírá a proč (strašně si cením svého času). Je to těžká a bolestná práce, ale někdo ji dělat musí a pak se tam objeví pár skvělých lidí a ti se vyznačují především vlastním názorem a to Vám udělá radost. Jak jsem psal v článku jsme nejlepší regionální ředitelství, nikoliv jsem nejlepší rd a to právě z toho důvodu, že nejlepší jsou ti lidé, co u nás pracují.
    STRAŠNĚ RÁD BYCH VÁS PŘIVÍTAL U NÁS V BRNĚ A SEZNÁMIL VÁS S TĚMI „OVCEMI“, PROTOŽE RŮSTY PŘINÁŠÍ JEN OSOBNOSTI A TI NEMOHOU BÝT OVCE. To jsou lidé, kteří čtou tyto články, tyto diskuse, finančního poradce a další média, kde najdou jiné názory. Ostatně vždy když vyprávím o svých začátcích, tak mluvím o tom, jak jsem se vzdělával zejména články na fincentrum.cz, penize.cz atd. Chci to po nich. Musí rozumět, v jakém modelu poradenství, trhu, produktů a myšlení lidí se nacházíme. A pokud chtějí u nás pracovat, tak se musí ztotožnit s naší filozofií.
    Však se někdy zastavte. 🙂
    Nicméně ta jména by mě určitě zajímala. Aspoň mailem. Ostatně studenti se u mě nemají čeho bát. Ve škole je můj vliv zanedbatelný. Snažím se jen učit a přednášet a dát jim základy finančním gramotnosti. A zkouším jen dva předměty a studenti vědí, že jsem víc než v pohodě a pro většinu z nich požehnáním. Možná až moc. 🙂 navíc mstít se by bylo ubohý.
    Ostatně, co si takhle někdy zajít radši pokecat do hospody a podebatovat takto. Honza Majer nás může všechny trhat od sebe. 🙂 ale myslím, že jsme schopni většího porozumění než Paroubek s Topolánkem.

    Odpovědět

  • Jan Rettich

    5 října, 2006

    Vážený pane Borkovče,
    gratuluji Vám k tak výborným výsledkům.
    Mohl bych mít na Vás prosbu, nebo spíše dotaz, jak tak úžasných výsledků dosahujete?
    Beru-li Vaše čísla, tak mi to dává provizní příjem na jednu smlouvu 11.333Kč nebo respektive za celé Vaše ředitelství 10.000Kč.
    Můj průměrný provizní příjem na jednu smlouvu se dlouhodobě drží okolo 4500Kč (celková provize, která jde na centrálu). Vy zmiňujete provizi, která jde Vám, nebo na centrálu?, to jsem z Vašeho příspěvku nepochopil. 🙁
    Rád bych ještě zmínil, že moji klienti jsou lidé převážně žijicí v Praze, s nadstandardními příjmy. (Manageři, ředitelé, lidé z reklamních a mediálních agentur, poslanci, starostové atd.)
    Nevím tedy kde dělám chybu, ale rád se od Vás poučím.
    Díky a pěkný den.
    JR

    Odpovědět

  • Petr Chmelař

    5 října, 2006

    Vzhledem k tomu, že jsem byl panem Lenerem vyzván k reakci na tento příspěvek přestože nemířil dotaz na mě, tak mohu poskytnout alespoň za sebe následující (Pokud se k tomu bude chtít Petr vyjádřit tak to udělá, dnes je ale na cestách):
    Číslo 11.333,– na smlouvu, které uvádíte, je asi nedopatřením, protože bylo řečeno že provizní příjem je cca 6,5 mil. Kč na 800 smluv tj. mě to vychází cca 8125,– Kč. Pokud jsem vzal v úvahu výkon Petrova RD za minulý měsíc, na který to vztahuje, tak je to provize, která jde na centrálu. (kdyžtak mě opraví). Pokud chtěl srovnávat výkon svého RD a Fincentra (jak učinil na jiném místě v diskusi) tak chtěl dát porovnatelnou sumu. Ale možná se mýlím.
    Jinak bych se rád poučil možná já od Vás pane Rettichu, protože když vezmu své výsledky za minulý měsíc (6300 BJ a 289 smluv za oblastní vedení, znalí problematiky vědí co to znamená, příp. v kterých rangliste to ověřit) tak se dostanu na nějakých 22 BJ za smlouvu. (znalí problematiky opět vědí kde se nacházíme finančně). Na druhou stranu nemáme asi tak bonitní klientelu jako vy. (btw. pěkná skrytá reklama, lidé zmíněných profesí teď vědí na koho se obrátit ;-), mám se ještě co učit ;-))
    Pokud by naše poradenství obsahovala samé IŽP, jak píše výše jeden nepodepsaný diskutér, na jehož příspěvky tím pádem nemá cenu ani odpovídat, tak by jsme je sázeli na pěkných 250 – 300,– Kč měsíčně a to všichni znalí problematiky uznají je v podstatě nerealizovatelné, ale hlavně nesmyslné. (tohle rozhodně nemíří na Vás pane Rettichu)
    Je to překvapivé, ale i v OVB s dá dělat zodpovědné poradenství, které není postavené jen na IŽP (kapitálovku jsem neviděl co je rok dlouhý, pokud se nebudeme bavit o již běžících smlouvách v portfoliích klientů ) jak se nám občas snaží někdo podsouvat. (opět to není směrem k Vám p. Rettichu)
    I Vám pěkný den, Petr Chmelař

    Odpovědět

  • Jan Lener

    5 října, 2006

    Díky, teď jsem z těch čísel nějak zmatený. Každopádně 22BJ…to je průměr IŽP 55 BJ, úrazovka 3BJ pp 8BJ :-), pan Rettich a já jsme v rozmezí 9-15 BJ na smlouvu, podle mne se není možné dostat na 22 BJ za smlouvu ve chvíli, kdy zprostředkováváte denní dávky, pojištění domácnosti, pravidelné investice bez předplaceného polatku, stavební spoření, diverzifikované investice…atd… prostě součásti kompletnho poradenství. bez kombíků a tak…ale možná se hluboce mýlím. Nemá to být útok, ale určité zamyšlení…ok?

    Odpovědět

  • Petr Chmelař

    5 října, 2006

    Nebo taky hypotéka 58 BJ, rizikovka 8 BJ, stavebko 8 BJ a PP s příspěvkem zaměstanavatele 15 BJ. A navrch peněžák na rezervu bez poplatku, tudíž 0BJ a smlouvu mi ani nezapočtou 🙂 Pod to se dá skrýt opravdu tisíce kombinací výše uvedených i neuvedených…… Zase jedna z těch lacinějších p. Lenere, ale souhlasím s Vámi, že v majetku máme v tuto chvíli ještě rezervy, na kterých se intenzivně pracuje. A nebojte se zamýšlení a následné činy opravdu patří k naší každodenní práci 🙂 A jako útok to neberu, to jsme si snad již vyjasnili, nemýlím-li se 🙂

    Odpovědět

  • Jan Lener

    5 října, 2006

    Pane Chmelaři, tak jednoduché to nebude, víte? Říct, že to bylo laciné? Jak můžete mít rezervy v pojištění majetku, když ochrana majetku je základem portfolia u 98% klientů? Jak můžete vyprofilovat průměrné poradenství jako poradenství s hypotékou? Každý klient má hypotéku? Stavebko 8BJ? Jak dlouho naň Vaši klienti spoří? Já to třeba nedělám, ale nevadí mi pokud si někdo za stavebko nechá lépe zaplatit. Víte každý z nás může mít pocit, že dělá bezvadné poradenství, protože má jiné limity uvažování (to není nijak myšleno na Vás). Máte pravdu můžeme dát různé příklady, které dají dohromady 22BJ průměr, ale jen některé můžeme nazvat jako průměrné reálné portfolio. A na 22BJ se dostanete pouze IŽP, hypotékami a vysokými investicemi. O čem myslíte, pane Chmelaři, že svědčí, když má jeden poradce poloviční „““dlouhodobý průměr“““ na smlouvu než jiný

    Odpovědět

  • Petr Chmelař

    6 října, 2006

    Tak jsme se zase dostali tam, kde jsme byli…. No nic takže zase po staru:
    To že jsem uvedl, že máme rezervy v majetkovém neznamená, že to neřešíme. Stejně jako Honza Majer uvedl na jiném místě v diskusi, i já se přikláním k variantě dělat pořádně to co umím zbytek svěřit někomu, kdo je v dané oblasti odborníkem. To že je ochrana majetku a příjmu základem portfolia se určitě shodneme.
    K vyprofilování průměrného poradenství s hypotékou – jediné co jsem chtěl ukázat je, že to výsledné číslo můžeme poskládat různými způsoby. Průměrným reálným portfoliem jste to nazval Vy a kdybych chtěl rýpat, tak řeknu, že IŽP jste tam zařadil také Vy jako první. Nicméně před chvílí jste níže v diskusi uvedl, že 59% vašich portfolií tvoří hypoteční úvěry, že bych nebyl tak daleko od pravdy? BJ u stavebka jsem opravdu jen plácnul, když se nad tím zamyslím, je to cca 300 tis. CČ, což u starých smluv s ještě výhodnou státní podporou může být spíše výhoda, v současnosti by to muselo být opravdu čistě za účelem úvěru.
    Myslím, že i Vám je pane Lenere jasné, že každý si to své bez problému a s čistým svědomím obhájíme. K té poslední větě, vím je to neslušné, ale odpovím otázkou (i když u té Vaší otazník scházel, ale bylo to tak pravděpodobně myšleno): O čem svědčí to, že někteří dosahují i tří a vícenásobků Vašich a mých dlouhodobých průměrů?
    Nechme toho, protože oba dle mého názoru máme na věc stejný pohled, pojďme hledat podněty pro tento web a jeho obsah tak aby byl zajímavý i pro „externisty“, kterým tato naše diskuse musela připadat jako z Marsu 🙂 Teď už jdu spát a asi si nechám zdát něco o důchodové reformě a řízení veřejných financí ala p. Kohout 🙂

    Odpovědět

  • počtář

    5 října, 2006

    nevim, kde je problém: 340.000/30=11.333,33333333333333333333333333…..
    Myslím, že zvladnuté počty by měly být základem dobrého finančního konzultanta a managera. Nebo že by byl spíš problem v orientaci v textu????

    Odpovědět

  • Petr Chmelař

    5 října, 2006

    Počty zvládáte dobře, milý nepodepsaný počtáři (třeba by jste byl dobrým finančním konzultantem a managerem), nicméně ta Vaše orientace v textu asi opravdu vázne. Vámi uvedená rovnice je z odstavce, ve kterém autor komentuje tzv. coby kdyby. Já jsem komentoval fakta, která jsou uvedena v prvním odstavci celého článku.
    A když už jsme u těch spekulací, co takhle započítat nějaká BEPRA, bonusy a třeba by zrovna pracoval u nějaké poradenské firmy, která by mu nabízela nejvyšší provize na trhu nebo by třeba pracoval napřímo pro více finančních institucí a nemusel se o provize dělit s tou hroznou prodejní sítí či centrálou zlé finančně-poradenské firmy….
    No nic, tohle je moje poslední odpověď na nepodepsaný příspěvek. Pokud se není někdo schopen pod (respektive nad) svůj názor ani podepsat, je tento názor v podstatě naprosto irelevantní a bezpředmětný.

    Odpovědět

  • Jan Rettich

    5 října, 2006

    Těch čísel bylo v příspěvku Petra Borkovce více, tak jsem nevěděl, které použít. 🙁
    Vzal jsem tedy 340.000 a vydělil 30 smlouvami. To snad sedí….
    I kdyby to bylo 10.000, nebo i klidně Vámi zmiňovaných 8125, tak jste pořád na téměř 2 krát vyšších hodnotách než já.
    A proto se ptám, kde dělám tu zásadní chybu?
    Já chci také mít 2 krát více peněz za stejnou práci.
    Poraďte mi prosím.

    Odpovědět

  • Pavel Hulák

    5 října, 2006

    Správný postřeh Jane. Dívím se, že Vám ten sympaťák ještě neodpověděl. Měl by dobrou příležitost, jako ve všech případech, které si vybral ke své obligátní přízemní invektivě. Ta čísla (počet klientů, provizní objem, průměr na smlouvu…) jasně potvrzují známý fakt, že 10 korektně obsloužených klientů dá prostě větší práci než jeden šikovně okradený, tak co by se s tím leckterý „poradce“ namáhal. Honzo Majere, ať z toho článku není zase nějaký průšvih, jako s tím „Růžovkou“, co už má právem pokutu od AFIZ:-)

    Odpovědět

  • Petr Borkovec

    5 října, 2006

    Děláte si legraci pane Huláku? Podívejte se na strukturu portfolia produktů Fincentra, osobní finance. Kolik je tam podílových fondů? A kolik pojištění. Myslím, že budete překvapený. Z Vašich reakcí je mi jasné, že Vy jako šéf oddělení pro zaměstanecké výhody vůbec netušíte, co se děje v osobních financích. Zapomínáte, že přes investice máme stejné partnery a vím tedy, jak nadšení jsou poskytovatelé kolektivního investování z takového obchodního partnera. Dále se podívejte se na Vaše lidi v Olomouci, kteří střílí lidem s podprůměrnými republikovými příjmy pěti tisícová IZP s vysvětleními, že jde o novinku na trhu a nějakou kombinace na spoření na stáří lepší než má AWD.
    A znovu opakuji. Já se za portfolia, která doporučujeme našim klientům prostě nemusím vůbec stydět. Navíc naši klienti s námi zůstávají a to je přece podstatné. A dlouhodobě není možné dosahovat dobrých výkonů se stejnými lidmi a udržet si klientelu, kdybychom je, jak říkáte Vy, okrádali. Ale jak jsem říkal nejdříve si zameňte před vlastním prachem a budete strašně laskav, pokud začnete konstruktivně diskutovat místo střílení do mé či jakékoliv osoby.
    Nebo si myslíte, že diskuse by měly být o vzájemném urážení a osočování, když se ani neznáme?

    Odpovědět

  • Petr Borkovec

    5 října, 2006

    Omlouvám se za ty překlepy výše. Psal jsem to velmi rychle a jsem utahanej, nemocnej, bolí mě zuby a nejsem ani doma a ještě si kazím náladu těma příspěvkama tady kolem ve těch mála chvílích, kdy bych si měl odpočnout. To je teda sakra práce. 🙂

    Odpovědět

  • Jan Lener

    6 října, 2006

    Petře, bolest zubů je příšerná. Přeji Vám, ať se dáte brzy do kupy!

    Odpovědět

  • Jan Rettich

    5 října, 2006

    Ale pánové, toto přeci nemáte zapotřebí. Oba se tu oháníte férovým poradenstvím, ale když se vás člověk zeptá na konkrétní věc nereagujete a radši se navzájem obviňujete z prodeje IZP na 5tis. To mě na vás tedy mrzí. 🙁
    Bylo by možné vysvětlit, resp. poradit s těmi průměry na smlouvu?, pane Borkovče?
    A když už jste to zmínili, tak jaký procentní podíl z celkové produkce u vás dělají investice (NE IŽP) a hypotéky?

    Odpovědět

  • Jan Majer

    5 října, 2006

    Podíl investic do podílových fondů je v OVB bezkonkurenční – jak jsem psal před měsícem, provize z investic tvoří 16% příjmů. Loni to bylo jen 5,3%, což je pořád víc než dneska v jiných firmách. Jestli se pletu, opravte prosím můj odhad konkrétními čísly. Nevím, jestli je to správný pohled na věc, ale já osobně férovost poradenství měřím právě tímhle jednoduchým kritériem. SEM S TĚMI ČÍSLY, PROSÍM!
    Musím přiznat, že dneska už čtu tyhle diskuse s nechutí, mám jen vztek. Tohle nikam nevede. Tenhle web měl poradcům získat sympatie veřejnosti, měl na nás nasměrovat klienty. Jestli se ptáte, za koho tady vlastně kopu, tak za tenhle web.

    Odpovědět

  • Jan Lener

    5 října, 2006

    Za poslední 3 měsíce, pravda chabá časová řada, je můj průměr 59% hypoteční úvěry, 16% OPF a 25% pojištění a něco z pp a ss.. U pravidelných plateb klientů pak
    hypotéky:OPF:pojištění:pp a ss je v poměru 5:3:0,6:0,6

    Odpovědět

  • Jan Majer

    5 října, 2006

    To jste to takhle spočítal pro mě, nebo jste takový pedant, že to víte, Honzo? Neměl jsem na mysli jednotlivce, ale srovnatelné firmy (tedy ne třeba Moneco:-). Ale vidíte to – investice u vás 16%. V OVB musí být hromada lidí, kteří mají větší podíl.

    Odpovědět

  • Jan Lener

    6 října, 2006

    Ale 🙂 pedant nejsem, Ti co mě znají vědí, ale přehled mám. A pro Vás jsem to hodil na čísla. Je třeba se spíše podívat na to, že pokud úvěry jsou 59% je poměr OPF a pojištění relativně vyrovnaný. konkrétně do rezervotvorných pojištění směřuje 6x méně než do OPF, či ING konta. Těch 16% nelze vytrhnout ze statistiky jen tak. V podstatě nic z těch OPF nejsou jednorázové úložky – neurodilo se 🙂 .

    Odpovědět

  • Jan Rettich

    6 října, 2006

    Čísla bohužel nemám úplně přesná, ale za rok 2005 byl můj podíl provizních příjmů získaných za investice necelých 30%.
    Františku T. můžeš to potvrdit?

    Odpovědět

  • Petr Borkovec

    6 října, 2006

    Věc se má tak pane Rettichu, že necítím potřebu obhajovat zde naše portfolia. Ostatně k čemu by to zde bylo. Navíc sakriš ten článek nebyl vůbec o mém portfoliu, proč nediskutujeme o tom, o čem ten článek byl a na co měl upozornit. Tedy o konkurenci s finančními institucemi, o tom jak být lepší, o tom, jak vzdělávat poradce než je půstíme do praxe. Jak růst. Jak zajistit, aby i za produkty pravidelného investování byla odměna pro poradce zajímavá. Jak vytvořit jiný model na našem trhu. O tom, jak zajistit, aby legislativa na ochranu spotřebitele i legislativa daňová byla úplně stejná u pravidelných investic do podílových fondů i IŽP a třeba i u takového stavebního spoření, kde jsou klienti často okrádání nehoráznými čílovými částkami. Jak zajistit, aby klienti byli chráněni před často vlastní hloupostí. Jak prezentovat poradenský a zprostředkovatelský sektor. Jak mít vliv na legislativu větší než banky či pojišťovny. Jak společně zajistit vyšší vzdělanost lidí v ČR, aby si nechodili na poštu uzavíra Dynamiky. Jak vytvořit nové a zajímavé produkty pro klienty a jak je prosadit u klientů. Ostatně šáhněte si do svědomí, kdo z Vás něco takového dělal za poslední období?
    O tom se má diskutovat a na toto se snažil upozornit můj článek. Ale asi to bylo nepochopeno, tak jste si vybrali jeden odstavec a šup jdeme do něj. Ne, tohoto se skutečně nehodlám účastnit pánové Huláku, Lenere i Rettichu.
    Leda, že byste někdo chtěl pracovat v mém ředitelství, pak Vám rád předložím důvody, strukturu vzdělávání, provize, portfolia, která píšeme a proč je takto píšeme. 🙂
    ale to se myslím nestane. Přeji dobrou noc nebo pěkný den či ráno. 🙂
    ale jinak, pane Rettichu, jelikož komunikujete velice slušně, tak: můj průměr na smlouvu za poslední rok je 26 BJ ve starých OVB jednotkách, což je pro LD v OVB provize ve výši 5304 Kč. A jak jsem říkal, je to něco za co se určitě nemusím stydět a obhájím si to před kýmkoliv, kdo chce poslouchat tedy. Ostatně Honzovi Majerovi jsem posílal naše typický portfolio pro jedno modelový portfoli – myslím do Reflexu.

    Odpovědět

  • Jan Lener

    6 října, 2006

    Petře to zní moc dobře ten první odstavec. Vlastně mi přijde, že je tam toho více a zajímavějšího, než v článku samotném. Na konci jste položil otázku ( stím svědomím) a má odpověď zní „ano, dělal za poslední období.“ Výsledky jsou ale publikovatelné pouze mailem myslím. Těším se na Reflex, můžeme se pokochat vzájemně.:-)

    Odpovědět

  • Jan Rettich

    6 října, 2006

    Moc pěkné čtení. Naše názory jsou v mnohém velmi obdobné. Přede mnou se ospravedlňovat opravdu nemusíte. Přenechme toto právo Vašim klientům.
    Ten Váš první odstavec mě přesvědčil o tom, že jste člověk na správném místě. S tím ovlivňováním trhu to ale vidím malinko jinak než Vy. Co si budeme nalhávat, umět něco ovlivnit znamená mít dobré kontakty. Nevím jestli v případě, že se staráte a růst a rozvoj Vaší struktury jste schopen udržovat kontakty. Resp. dostatek kontaktů. A to hlavně asi kontakty s klienty, kteří tahají za nitky. Kteří mohou něco ovlivnit. Těžko si dokážu představit, že za Vámi chodí spolupracovníci a sdělují Vám, kdo že je jejich klientem a pro co by se mohl hodit.
    Kdo tedy myslíte že může trh ovlivnit více? Někdo kdo vede velký tým lidí, nebo někdo, kdo má dobré kontakty? (Neberte to prosím tak, že tvrdím že máte, či nemáte kontakty, spíše jako takovou řečnickou otázku)
    Na ty portfolia v reflexu se tedy velice těším a je to asi jediná možnost jak z Vás dostat konrétnější informaci. 🙂
    Pěkný večer

    Odpovědět

  • Petr Borkovec

    6 října, 2006

    To máte pravdu. Kontakty je to, co mi schází, ale mám výkon a tedy i moc vytvořit a prosadit zajímavé produkty u poskytovatelů těchto produktů. A to dělám už dlouho a myslím, že vizitkou je kvalita těch produktů, do kterých jsem měl minimálně, co říci (ať už to je Konto pohoda od Pioneeru, pravidelné investice od Consequ či PROFI Invest od ČP atd). Na víc bohužel skutečně nemám čas. Ale chci jít do představenstva AFIZu a od prosince to asi i vyjde, abych se alespoň touto cestou pokusil něco prosadit či ovlivnit. A hlavně, aby se snad k legislativě dostala i kapka praxe. Uvidíme.

    Odpovědět

  • Jan Rettich

    9 října, 2006

    S tou první částí souhlasím. Mít možnost ovlivnit produktovou nabídku je velmi dobrý počin, obzvláště u produktů, které zmiňujete. S kolegy jsme také nedávno měli jednání s nejmenovanou investiční společností na téma nového produktu.
    Tu druhou část si ještě musím promyslet, vystupování představitelů AFIZu mě v poslední době dosti mrzelo. Viz. předposlední (myslím 5.) díl IM.

    Odpovědět

  • Pavel Hulák

    8 října, 2006

    Na vývoj debaty k tomuto článku jsem už rezignoval. To jsou z obou stran povětšinou žvásty. Jen pana autora upozorňuji, že nejsem členem jeho stádečka oveček, aby mě jmenováním v reakcích naháněl k někomu, koho vůbec neznám. Zkuste si vystačit se jmény svých pravověrných „Profíků“ a v debatách se vyjadřovat krátce a věcně. Ocení to snad i Honza, protože čtení tohohle všeho musí být pro něho únavné. A k té práci na ředitelství? Jsem rád, že Vás přes občasnou hysterii vyčnívající z Vašich příspěvků neopouští humor.

    Odpovědět

  • Jan Lener

    5 října, 2006

    Petře a Pavle, nezbývá než doufat, že klienti zatím cestu na tento server nenašli.

    Odpovědět

  • Pavel Hulák

    6 října, 2006

    Můj komentář k poměru VÝŠE PROVIZE NA SMLOUVU/OKRADENÍ KLIENTA platí obecně, tak si to neberte osobně. Pro mě je důležité, že v rámci desítek tisíc smluv uzavřených divizí Fincentra, za kterou odpovídám, se nic takového neděje a provizní průměr je díky nastaveným pravidlům úplně někde jinde. Také v zaměstnaneckých výhodách, nebo právě v nich, jde o jednotlivého klienta=zaměstnance především, takže nelze spekulovat o mé neznalosti situace v osobních financích. Produktově se to prolíná více, než by mi někdy bylo příjemné.

    Odpovědět

  • Jan Lener

    3 října, 2006

    Nemám teď čas se rozepisovat, ale 30 smluv a provizní příjem 340.000 měsíčně? To je to, co přijde na centrálu? Nebo těch 55% co přijde Vám? V tom není jasno…:-)

    Odpovědět

  • Zachrdla - TriMan

    3 října, 2006

    Minulý měsíc se na PCZ pan Gardavský nabídl k tomu, že mu lze klást otázky na které odpoví: Položil jsem otázku:
    „Chtěl bych se zeptat, jak je to s poradenstvím OVB. Poskytují spolupracovníci OVB toto poradenstvím svým jménem (coby fyzické osoby), a nebo se jedná o poradenství firmy OVB? A kdo nese odpovědnost za toto poradenství? Pokud se jedná o poradenství jednotlivých fyzických osob, proč se firma OVB deklaruje jako poradenská firma? Jde-li o poradenství firmy, jak je možné, že se zřekla odpovědnosti za Helvag?“
    Pan Gardavský mi odpověděl: „Vy jste z Marsu a já z Venuše.“ Můžete být, coby šéf nejlepšího regionálního ředitelství, v tomto směru sdílnější? Nebo si také myslíte, že v chápání pojmu finanční poradenství může být mezi dvěma poradenskými subjekty tak velká vzdálenost, jak uvádí pan Gardavský?

    Odpovědět

  • Anonym

    3 října, 2006

    jedná se o poradenství jednotlivých osob

    Odpovědět

  • lambro

    3 října, 2006

    Muj osobni nazor je ten ze vinu za Helvag ma Helvag. Predpokladam, ze kdyz bankrotuje rekneme stavebni sporitelna, tak asi vinu „nepripisete“ sobe (pokud tento produkt doporucujete). Nevidim zadnou vinu v nikom, kdo doporucil a nebo i zprostredkoval jakykoliv produkt. Nikdo z nas totiz „nevidi“ do hospodareni dane spolecnosti a nevi nic moc ani o lidech, kteri ve spolecnosti pracuji a nebo ji vlastni. Je ovsem otazkou, jak se v takovem pripade jako byl Helvag postavi firma nebo spolupracovnik firmy (zprostredkovatel) k dane situaci. Nicmene je vsak dulezita i „spoluprace“ klienta. Kdyz se vydelava tak si vsichni „placaji po ramenu“, ale jakmile se vyskytne problem kazdy „haze vinu“ na druheho. Proto je dulezita i tolerance vsech „zucastnenych stran“ k reseni problemu. Dnes jiz klienti Helvagu u svych zprostredkovatelu resi Helvag ve smyslu „kompenzace ztrat“ tak ze vyuzivaji „rezerv ve svem porfoliu“ a po „rekonstrukci“, ktera nenarusuje dalsi vyvoj profolia klienta ve smeru ktery odpovida predstavam klientu se „generuje“ investice Helvagu „zpet do porfolia“. To je jedine co muze zprostredkovatel udelat. Presto, vsak, ze se „ztracena investice vrati“ do porfolia klienta, i nadale si klient ponechava pravo zaloby na spolecnost Helvag a kozdopadne si „pocka“ na konecne reseni.
    Jediny problem je mozna jen v tom, ze zprostredkovatele „resi Helvag“ individualne a ze se strany centrali OVB nemaji „podporu a nejaky sistem – smer“. Netusim jestli to vubec muze centrala udelat……..
    Osobne si myslim ze kazdy je odpovedny za svou praci. To znamena ze poradce, nebo zprostredkovatel ma odpovednost za „doporucene“ produkty, ktere by meli pri zarazeni do porfolia klienta „vytvorit“ podminky ke splneni planu a prani klienta ale ne za chod spolecnosti, kterou doporucuje.

    Odpovědět

  • Jan Majer

    3 října, 2006

    Prosím, nevkládajte do diskusí na tomto webu anonymní komentáře, ani komentáře podepsané neidentifikovatelnou zkratkou. Redakce je bude v zájmu udržení úrovně debaty mazat. Přiděláváte nám práci. Díky za pochopení.

    Odpovědět

  • angel bratovanov

    3 října, 2006

    myslím, že zde není jediný v tuto chvíli žádný neidentifikovatelný přispivatel
    když se pdoepsal Lambro , je to totéž jako bych se já podepsal jen Angel 🙂

    Odpovědět

  • Jan Majer

    3 října, 2006

    Pane Angeli, když jsem psal svoji prosbu, byly tady dva podepsané a dva nepodepsané příspěvky. To je, tuším, zhruba polovina nepodepsaných. Lambro je anonym, stejně jako Lenka, Jitka, Karel nebo Pepa z depa.

    Odpovědět

  • angel bratovanov

    4 října, 2006

    já jen k tomu Lambrovi
    on to právě úplně anonym není, je to jeho křestní jméno a byť není i s příjmením tak alespoň všichni kdo ho znají tak je pro ně lepší představa než když se někdo jmenuje Karel Dvořák , ale souhlasím, že by příjmení mohl přihodit 🙂 tak co Lambro hecneš se ? 🙂

    Odpovědět

  • Josef Zajíc, Praha 4 Baarova 1062/2

    5 října, 2006

    Možná, že takováto identifikace pisatele by mohla někomu stačit, aby mohl na těchto stránkách diskutovat. Nebo také nikoliv a bude nutné přidat r.č., stav, číslo OP, bot a fotografii tváře, biometrické údaje a potvrzení další osoby, že já jsem já. Váš identifikovatelný čtenář.

    Odpovědět

  • Jan Majer

    6 října, 2006

    Chybí to číslo bot, pane Zajíci. Prosím, doplňte požadovaný údaj, jinak váš příspěvek mažu.

    Odpovědět

  • Slobodan Ivanovski

    28 října, 2010

    Dobrý den, Lambro Pitulkov je trestné. On byl odsouzen v Makedonii několik let ve vězení pro podvod 180.000 eur.
    Zúčastnil jsem se hlavního líčení. Verdikt proti němu, jsem předložil národní bance své země v Praze před dvěma lety.
    Jsem blázen 25.000 eur. Zdarma Ivanovski Skopje Makedonie E_mail: si_inv2004@yahoo.com

    Odpovědět

  • lambro

    4 října, 2006

    Vazeny pane Jan, „u nas“ je jmeno dulezitejsi nez titul, prijmeni a jina identifikace. Ono totiz se da napsat cokoliv v „indentifikaci“ pri psani prispevku. Proto neni podle meho vubec dulezite jestli se nekdo predstavi nebo ne. Dulezite je aby prispevek „byl k danemu tematu“ a v nejmensim mel „nejakou uroven“, tim myslim aby nebyl vulgarni a neurazel konkretni osobu. Mozna neznam ceskou mentalitu, ale podle meho nazoru jste urazil nejen me svym komentarem (ja bych si ze slusnosti nikdy nedovolil napsat ze je Jan anonym), ale i Jitku, Karla , Pepu, atd……. I kdybych naspal svuj zivotopis tak by Vam to stejne nic nereklo, tak o co Vam vlastne slo?
    Jak jsem jiz rekl, jeste jsem nepochopil ceskou mentalitu a omlouvam se za to, ale nevidim proc bych ja mel neco menit. Pokud Vam to vadi, vymazte prispevek a ja se jiz nikdy neozvu.

    Odpovědět

  • Jan Majer

    4 října, 2006

    Píšete rozumně, pane lambro, takže předpokládám, že řeči o urážkách myslíte s nadsázkou. Samozřejmě, že každý, kdo se podepíše jen křestním jménem, vystupuje anonymně. O to se snad nebudeme přít. Ve vašem případě je tady jeden rozdíl – máte velice unikátní jméno, takže vás pár vašich známých může identifikovat.
    Když už diskutujeme na toto téma, prosím přítomné kolegy o názor na zavedení jednoduché registrace a omezení anonymního přístupu do diskusí…

    Odpovědět

  • Zachrdla - TriMan

    4 října, 2006

    Souhlas, pokud bude skutečná identita (jméno a příjmení) diskutujícího veřejně dostupná (tedy ne jen redakci).

    Odpovědět

  • lambro

    5 října, 2006

    Pravdepodobne slovo „urazka“ asi neni to prave, ale v CR jsem 3 roky a ma slovni zasoba neni jeste na urovni, kterou bych si pral. Presto nemohu souhlasit s konstataci ze jmeno se rovna anonymu. Je to asi tim ze na to divam „z jineho uhlu“.
    Pokud se vsak kdokoliv bude chtit dozvedet o me vic, staci rict, nemam co, ani od koho se skryvat. Vse napisu primo zde i kdyz si osobne myslim ze to nic nezmeni a nejaky smysl nema. Registraci se nebranim, ale myslim si ze mnoho lidi tim strati „moznost“ reagovat s „duvodu, ktere jsou nam vsem zname“ a to by bylo skoda.
    Panove „kteri maji silne pozice“ maji na Vasich strankach kompletni „identifikaci“ vcetne fotky. Proto si dovolim Vas pozadat aby jste dal „prilezitost“ i „podrizenym“, aby taky sem tam mohli reagovat, jinak i tyto stranky zustanou pro „vyvolene“ a doufam, ze jste si diskuze o poradenstvi tak nepredstavoval. Je to na Vas……vy jste sef.

    Odpovědět

  • Jan Majer

    5 října, 2006

    Asi máte na mysli sekci Osobní stránky – ta je ale otevřená pro všechny poradce. Hned teď si můžete zřídit bez mé asistence svoji osobní stránku. Ale v souvislosti se zmíněnou registrací připravujeme změnu podoby Osobních stránek – nahradí je přehledný a jistě užitečná nástroj „Kdo je kdo“. Na jedné stránce databáze autorů článků a registrovaných účastníků diskusí: Jméno a příjmení, fotka, stručné představení, kontakty, případně odkaz na web. Tato databáze poslouží k orientaci také potenciálním kientům, kteří budou stále častěji hledat svého poradce na našich stránkách.

    Odpovědět

  • internetový brouzdil

    7 října, 2006

    Milý pane Majere, na návštěvníky z řad nás neprofesionálů se těšte, protože na váš nový portál často odkazuje idnes, a to je dost čtený server. Spíše než flamewar mezi některými poradci mě ale překvapilo, že netušíte kdo by mohl být pan Lambro. Na to přece stačí napsat do Googlu např. Lambro poradce 🙂

  • Pavel Fárek

    7 října, 2006

    Takže když má někdo cizokrajné křestní jméno, jako pan Lambro, tak se mu nemůže připomenout že je tady zvykem podepisovat se plným jménem? Jděte s tím už do háje. Podepište se Lambro Pitulkov a netlačte se své návody jak vás identifikovat. Taky jsem o vás nikdy neslyšel.

  • lambro

    7 října, 2006

    Ten „internetovy brouzdal“ jsem nebyl ja pane Farek. Pripomenout se mi muze cokoliv a je na me jestli k tomu pristoupim a budu se ucastnit techto diskuzi a nebo ne. Jak se budu podepisovat je moje vec a ma identita neni zadne tajemnstvi a nikdy nebyla, jen jsem to povazoval za nepodstatne. Nejsem v poradenstvi „na Vasi urovni“ a asi nikdy nebudu, takze je uplne jedno jak se jmenuji.

  • Jan Majer

    7 října, 2006

    Už to prosím neřešte, pánové, je to můj rest a moje starost – něco s těmi diskusemi uděláme. Tak, aby to nebyla obstrukce a aby i pan Lambro mohl projevit svůj názor. Jsem rád, že se diskuse účastníte, na druhou stranu chceme zabránit výpadům opakovaným jedním diskutérem pod několika identitami. Pak Lambro je ok:-)

  • internetový brouzdal

    8 října, 2006

    omlouvám se za zmatek co jsem tady způsobil. Jak jsem psal výše, já nepatřím k vaší komunitě finančních poradců, patřím k IT komunitě, kde zpravidla používáme nicky (aby nás poradenské komunity nespamovaly svými produkty 🙂 Ty diskutéry s několika identitami nebo dokonce pod ukradenými nicky řeší např. pan Neff na svém Neviditelném psu tak, že zobrazuje IP adresu. Teda IP adresu bez posledního trojčíslí, aby zase nešlo prolamovat anonymitu přispěvatelů pomocí traceto atp.

  • Slobodan Ivanovski

    28 října, 2010

    Dobrý den, Lambro Pitulkov je trestné. On byl odsouzen v Makedonii několik let ve vězení pro podvod 180.000 eur.
    Zúčastnil jsem se hlavního líčení. Verdikt proti němu, jsem předložil národní bance své země v Praze před dvěma lety.
    Jsem blázen 25.000 eur. Zdarma Ivanovski Skopje Makedonie E_mail: si_inv2004@yahoo.com

  • Slobodan Ivanovski

    28 října, 2010

    Dobrý den, Lambro Pitulkov je trestné. On byl odsouzen v Makedonii několik let ve vězení pro podvod 180.000 eur.
    Zúčastnil jsem se hlavního líčení. Verdikt proti němu, jsem předložil národní bance své země v Praze před dvěma lety.
    Jsem blázen 25.000 eur. Zdarma Ivanovski Skopje Makedonie E_mail: si_inv2004@yahoo.com

    Odpovědět

  • Slobodan Ivanovski

    28 října, 2010

    Dobrý den, Lambro Pitulkov je trestné. On byl odsouzen v Makedonii několik let ve vězení pro podvod 180.000 eur.
    Zúčastnil jsem se hlavního líčení. Verdikt proti němu, jsem předložil národní bance své země v Praze před dvěma lety.
    Jsem blázen 25.000 eur. Zdarma Ivanovski Skopje Makedonie E_mail: si_inv2004@yahoo.com

    Odpovědět

  • Jozef Šulík

    5 října, 2006

    Podepisujte své komentáře celým svým jménem a platnou adresou, aby Ti, kteří nesouhlasí s Vaším názorem, Vás mohli snadno ,,nabonzovat,,. Mám s tím osobní zkušenosti. Viz článek: Multilevel, nebo letadlo.

    Odpovědět

  • Petr Šafránek

    5 října, 2006

    Pane Šulíku, je rozdíl „mít názor“ nebo veřejně pomlouvat firmu, jejímž jsem obchodním zástupcem, aniž bych své připomínky sdělil nejprve vedení firmy! Vy jste zde činil to druhé….

    Odpovědět

  • Jozef Šulík

    5 října, 2006

    Pane Šafránku doložte, prosím konkrétně, kterými výroky jsem veřejně pomlouval firmu.

    Odpovědět

  • Petr Šafránek

    5 října, 2006

    Je činnost ZFPA (člen AFIZu) ,,letadlo“? Je v této společnosti vše OK? Doufam, že máte dost odvahy odpovědět a vyjadřit svůj názor na činnost ZFPakademie. Děkuji.
    Re: Dotaz ( Petr Šafránek, petr.safranek@afiz.cz, http://www.afiz.cz, 06.08.2006 09:16:18 ) reagovat
    ZFP akademie, a.s., prošla podrobným vnitřním auditem AFIZ. Její obchodní model je postaven na modifikovaném MLM, nemá však žádné prvky „letadla“. Platba za základní seminář ve výši necelých 2.000,- Kč odpovídá poskytnuté službě, poplatek za seminář není ani z části rozdělován mezi obchodní zástupce – neexistuje zde tedy žádná odměna za pouhé získání nového obchodního zástupce. Žádné jiné poplatky firma nevybírá. Vzdělávací program ZFP akademie, a.s., je navíc opakovaně akreditován MŠMT jako rekvalifikační kurs.
    Re: Re: Dotaz ( Jozef Šulík, jozefsulik@atlas.cz, 07.08.2006 14:51:26 ) reagovat
    Ale to jste hledali Stealth předválečním radarem, který byl v provozu krátkou a předem známou dobu a monitoroval předem vymezený prostor.

    Odpovědět

  • Jozef Šulík

    6 října, 2006

    Vážení diskutující (nebo diskutéři). Tady vidíte příklad, jak málo stačí k tomu, aby Vás někdo obvinil z pomlouvaní firmy. Ještě mate dilema jestli podepisovat nebo nepodepisovat?

    Odpovědět

  • Slavomír Kožúšek

    3 října, 2006

    Ze všech druhů kapitálu je v obchodě nejproduktivnější důvěra, a pokud to nevíte, nevíte nic. Toho si byl vědom již Demosthenes, právník a bankéř ve čtvrtém století před naším letopočtem. Hodnota důvěry je nezpochybnitelná a není ji tedy třeba explicitně uvádět. (www.finq.cz)
    —————————————————————————————————-
    Osobne si myslim ze kazdy je odpovedny za svou praci. To znamena ze poradce, nebo zprostredkovatel ma odpovednost za „doporucene“ produkty, ktere by meli pri zarazeni do porfolia klienta „vytvorit“ podminky ke splneni planu a prani klienta ale ne za chod spolecnosti, kterou doporucuje.
    RE: Klidně můžete dát rovnítko mezi důvěru a odpovědnost. Také tam kde není etika, dlouhodobě nic nefunguje. Ze svého podnikání mám zisk a měl bych tedy nést i odpovědnost za činnost kterou vykonávám. Každý si pak rozmyslí co a jak doporučí.
    Slavomír Kožúšek

    Odpovědět

  • Jan Lener

    3 října, 2006

    To si děláte legraci, že? A proto jste se nepodepsal…

    Odpovědět

  • Slavomír Kožúšek

    5 října, 2006

    Nerozumím. Můžete být konkrétní?

    Odpovědět

  • Jan Lener

    5 října, 2006

    Teď nevím jestli reagujete na mě. Ale já reagoval na lambra s tím Helvagem

    Odpovědět

  • Slavomír Kožúšek

    5 října, 2006

    Na vás. Už jsem unaven. Omlouvám se.

    Odpovědět

  • lambro

    5 října, 2006

    Poprosim Vas o laskavost pane Lener a zeptam se o jakou legraci se jedna? Muj podpis je lambro (pokud jste si nevsimnul) a rika Vam tolik kolik me Jan Lener.

    Odpovědět

  • Jan Lener

    5 října, 2006

    LAmbra je skloněné Lambro, takže je to v pořádku. Legrace = Odpovědnost za Helvag nese Helvag. To je sice pravda, ale za výběr Helvagu může někdo jiný. A ten nese odpovědnost.

    Odpovědět

  • NoName

    5 října, 2006

    Pane Lenere, vraťte se prosím k článku „Letní „válka poradců“ skončila“ a reagujte na komentář pana Chmelaře. Myslím, že nejsem jediný, koho by odpovědi na zmíněné dvě otázky zajímaly…

    Odpovědět

  • lambro

    5 října, 2006

    Mate pravdu. Za vyber Helvagu nese odpovednost „nekdo jiny“ a ne Helvag. Jen musime definovat o jakou odpovednost se jedna……….. Urcite si myslim ze odpovednost za to, ze Helvag jako firma skrachoval ten „nekdo“ odpovednost nema.

    Odpovědět

  • Luboš Nový

    5 října, 2006

    Jsem docela rád, že se konečně (po víc jak roce) směřuje odpovědnost asi správným směrem… Jen mě tak napadlo, jak to asi bude vypadat za 10-30 let až se ukáží výsledky našeho poradenství… až se ukáží i výsleky některých, dnes, hlavně médii, propagovaných skvělých, výhodných, nepostradatelných….smluv. Dvě z těchto pseudo-výhodných smluv máme i my v portfoliu naší nabídky, já však bych se styděl někomu tyto dva produkty nabídnout… Tím vlastně doplňuji výše uvedenou diskuzi o to, že i poradce (…prodejce, zprostředkovatel, dealer…) nese morální odpovědnost za smlouvy jím sepsané…. Stále, vzhledem k tomu, že Helvag není v nabídce OVB dobrých 5 let, tak i tvrdím,že v OVB už není v tuto chvíli 90% oněch prodejců, co Helvag „pomohli“ rozšiřovat… V době, kdy se Helvag v OVB přestal nabízet jsem již v OVB byl, ta smlouva pro normálního smrtelníka zajímavá nebyla, byla pro „horních 100 tisíc“….a dnes již jsou na trhu jiné, vhodnější, smlouvy, které by měly škody Helvagem způsobené, vykompenzovat, že pan Siudo? (zareaguje???)

    Odpovědět

  • Jan Majer

    5 října, 2006

    Luboši, ty toho taky nech, prosímtě. Média žádné smlouvy nepropagují, možná si pleteš inzerci a redakční obsah. Za třicet let tady budou klienti spokojení i nepříčetní, podle toho, komu se dostali pod ruku. Jedno z které firmy. Je zbytečné tady tlačit druhý extrém, že výsledky „vašeho poradenství“ budou něco extra.
    Které dvě „pseudo-výhodné smlouvy“ máš na mysli? Neboj, můžeš… 🙂

  • Jan Lener

    5 října, 2006

    Honzo Majere, reakce Luboše Nového, pokud jí správně chápu je tragédií pro finanční sektor. 🙂 Fakt…ten smajlík je jen pro zlehčení.

  • Zajíc

    6 října, 2006

    Plně s Vámi souhlasím pane Lenere. Odpovědnost za škodu v Helvagu nese OVB. neboť pouze OVB hlásala a zdůrazňovala, že produkt prověřila, je proto bezpečný, výnosný, jedinečný atd. OVB se prezentovala jako mezičlánek mezi
    Helvagem a vkladatelem, který bude pečovat o blaho vkladatelů. Nad rámec této základní profipéče OVB přislíbila vkladatelům poskytnutí právní pomoci při prosazování jejich zájmů, když Helvag tzv. padl. OVB ovšem byla nečinná od r. 2002, tedy v době, kdy byl Helvag poslán do likvidace a představitelé Helvagu posláni do vazby /Klefisch byl zatčen v České republice-možná přímo v centrále OVB / až do července 2005, když byl Helvag více než půl roku v konkurzu. V této době bylo
    ale dle evropské jedničky ve Švýcarsku vše v pořádku. OVB již v r. 2002 zmocnilo zahraniční advokátní kanceláře monitorováním situace, jednalo se správcem konkurzní podstaty a tyto všechny kroky OVB přinesly užaslým vkladatelům nové informace – Helvag v r. 2005 vlastní 1 nemovitost / ta byla drahá za 500.000.000,- Kč, bohužel už propadla jiným věřitelům /, začalo prověřování právní subjektivity Spolku / prima zpráva, alespoň dodatečně budeme vědět kam jsme poslali vklady / a výzvu k pochopení, že proti kriminální energii se můžeme těžko bránit / ta energie však nastala před 3 lety pod bedlivým okem OVB.Přístup OVB ke vkladatelům jako podnikatel zcela chápu, neboť pokud by evropská jednička přiznala pochybení již v r. 2001, mohlo by se to negativně odrazit v následujících letech a tady šlo o velké peníze, důvěra a zájmy klientů OVB byly a jsou až na ..x místě. Dnes vklady nejsou, Graf a spol. jsou odsouzení.OVB zatím spokojeně pomlaskává a personálně posílila o
    odborníky z AFIZu. S novými tvářemi a osvědčenými kádry se OVB nadýchla k novým přístupům, přijala do svého lůna nové, exkluzivní produkty a jejím dalším cílem zřejmě bude atak na světové prvenství na finančně-zprostředkovatelském trhu, neboť Evropa už je pro takový gigant malá. PS : mohla by nám nabídnout finanční spoluúčast na naftových polích, diamantových nalezištích, kakaové plantáži apod. to už také v ČR bylo, ale zatím se to moc neujalo.

    Odpovědět

  • Slobodan Ivanovski

    28 října, 2010

    Dobrý den, Lambro Pitulkov je trestné. On byl odsouzen v Makedonii několik let ve vězení pro podvod 180.000 eur.
    Zúčastnil jsem se hlavního líčení. Verdikt proti němu, jsem předložil národní bance své země v Praze před dvěma lety.
    Jsem blázen 25.000 eur. Zdarma Ivanovski Skopje Makedonie E_mail: si_inv2004@yahoo.com

    Odpovědět

  • Slobodan Ivanovski

    28 října, 2010

    Dobrý den, Lambro Pitulkov je trestné. On byl odsouzen v Makedonii několik let ve vězení pro podvod 180.000 eur.
    Zúčastnil jsem se hlavního líčení. Verdikt proti němu, jsem předložil národní bance své země v Praze před dvěma lety.
    Jsem blázen 25.000 eur. Zdarma Ivanovski Skopje Makedonie E_mail: si_inv2004@yahoo.com

    Odpovědět

  • goga2001mk

    11 února, 2008

    Gospodin Lambro, ve molam da mi se javite na adresa goga2001mk@yahoo.com. Mi treba vasa pomos, a mislam i vie trebate moja. Pozdrav od Skopje

    Odpovědět

  • Slobodan Ivanovski

    28 října, 2010

    Dobrý den, Lambro Pitulkov je trestné. On byl odsouzen v Makedonii několik let ve vězení pro podvod 180.000 eur.
    Zúčastnil jsem se hlavního líčení. Verdikt proti němu, jsem předložil národní bance své země v Praze před dvěma lety.
    Jsem blázen 25.000 eur. Zdarma Ivanovski Skopje Makedonie E_mail: si_inv2004@yahoo.com

    Odpovědět

  • Slobodan Ivanovski

    28 října, 2010

    AKO BARAS OD NEGO POMOS, SE ZNAE STO KE DOBIES . . .

    Odpovědět

  • Slobodan Ivanovski

    28 října, 2010

    Dobrý den, Lambro Pitulkov je trestné. On byl odsouzen v Makedonii několik let ve vězení pro podvod 180.000 eur.
    Zúčastnil jsem se hlavního líčení. Verdikt proti němu, jsem předložil národní bance své země v Praze před dvěma lety.
    Jsem blázen 25.000 eur. Zdarma Ivanovski Skopje Makedonie E_mail: si_inv2004@yahoo.com

    Odpovědět