CZK/€ 25.300 +0,02%

CZK/$ 24.043 -0,21%

CZK/£ 30.303 -0,04%

CZK/CHF 27.159 +0,13%

03. 10. 2023

0 komentářů

mBank spustila Test bezpečnosti. Češi se mohou otestovat v oblasti digitální bezpečnosti

 

Digitální mBank pokračuje v boji proti kybernetickým podvodům. Pro lidi připravila Test bezpečnosti, díky kterému si budou moci otestovat své znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti. Podle průzkumu mBank z roku 2021 se totiž téměř každý druhý Čech (49 %) alespoň jednou setkal se zneužitím citlivých informací, jako jsou osobní údaje nebo přístup k účtu na sociálních sítích. Třetina Čechů (33 %) se setkala s ohrožením svých financí. Ze srovnávaných věkových skupin čelí nejvyšší míře ohrožení Češi ve věkové skupině 15 až 25 let.

Loading



 

„I proto v mBank opět přicházíme s edukační kampaní, jejíž součástí je i Test bezpečnosti. Češi ho najdou na našem webu v hlavním menu v sekci Bezpečnost. Své znalosti si tak může ověřit úplně každý. Jde o zajímavý a atraktivní způsob, jak zvýšit povědomí o možných digitálních hrozbách, a o možnost, jak předcházet možným nebezpečím v online světě. Chceme, aby si Češi otestovali znalosti reflektující aktuální digitální hrozby a aby zjistili, zda se jim dokáží bránit. Zároveň se dozvědí, co mohou sami udělat pro svou bezpečnost,“ říká Kateřina Hrnčířová, marketingová specialistka mBank. Otázky v testu se zaměřují na bezpečnost v oblasti on-line nakupování, cestování, používání sociálních sítí a další aktuální hrozby. „Čím více lidí se do testování zapojí, tím zajímavější a relevantnější výsledky o naší schopnosti bránit se v online prostředí získáme,“ dodává Kateřina Hrnčířová.

Nejčastěji se setkáváme s phishingem

Průzkum mBank z roku 2021 také odhalil, že Češi se nejčastěji setkávají s phishingem. Reálnou zkušenost s ohrožením své bezpečnosti v online prostředí právě touto formou potvrdilo 71 % respondentů. „Phishing je typ útoku, při kterém se podvodník snaží elektronickou formou – prostřednictvím e-mailu nebo SMS – vylákat citlivé informace jako například heslo, číslo platební karty nebo jiné podobné údaje, které lze snadno zneužít,“ dodává Karol Suchánek, ambasador mBank v oblasti bezpečnosti a expert na kybernetickou bezpečnost.

mBank nabízí klientům hned několik možností, jak se před možným zneužitím chránit, a to jen několika kliknutími v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví. „Kromě možnosti blokace magnetického proužku, aktuálně nepoužívané karty či nastavování limitů pro platby na internetu, v obchodech nebo při výběrech z bankomatů si mohou dočasně zablokovat a stejně jednoduše odblokovat i vybrané typy transakcí – například bezkontaktní nebo zahraniční platby. Mohou také využívat eKartu, díky které jsou jejich nákupy na internetu bezpečnější, protože peníze na této dobíjecí virtuální kartě jsou odděleny od hlavního účtu,“ říká Martin Podolák, zástupce generálního ředitele mBank Česká republika pro oblast produktového a segmentového managementu.

REKLAMA

Jednou z největších současných hrozeb je i vishing, tedy podvodné telefonáty. Proto mBank vytvořila unikátní systém pro ověření volajícího. Prostřednictvím aplikace mBank je možné ověřit, zda klient skutečně hovoří se zaměstnancem banky.

Ověřte si své znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti a můžete vyhrát nový iPhone 14.

Test bezpečnosti najdete zde: https://www.mbank.cz/o-nas/bezpecnost.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

V žebříčku finančního zdraví domácností se Česku daří stoupat, protože se jinde situace zhoršuje

Zatímco vloni Česku v pilíři Finančního zdraví patřila 12. příčka, letos jsme se posunuli na 9. místo v EU. Podle zjištění Indexu prosperity a finančního zdraví to však nebylo způsobeno výrazným zlepšením napříč sledovanými indikátory, ale spíše zhoršením států, které byly ještě v loňském ročníku před ČR. […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 08. 2024

Investování s pozitivním vlivem – adaptace na změnu klimatu a transformace v měnícím se světě

Rizika spojená se změnou klimatu mají dopad na naši společnost, narušují potravinovou bezpečnost, infrastrukturu, vodní systémy a pobřežní oblasti. Zvyšování hladiny moří, rozsáhlé požáry a narušení dodavatelského řetězce způsobené drsnějšími a častějšími nepříznivými povětrnostními jevy jsou jen některé příklady těchto rizik.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 08. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *