CZK/€ 25.355 +0,10%

CZK/$ 24.337 +1,15%

CZK/£ 30.464 +0,17%

CZK/CHF 27.279 +0,12%

17. 02. 2012

0 komentářů

Subjekty:

UniCredit otevírá novou pobočku v čínském Guangžou

 


 

Skupina UniCredit má své zastoupení v Číně již 30 let a nová pobočka je dalším dokladem podpůrné role, kterou sehrává na poli mezinárodního rozvoje podniků. Znalost místního trhu, tým evropských a čínských odborníků, stejně jako asistence poskytovaná prostřednictvím China Desk[1] ve všech hlavních zemích, kde Skupina působí – takové jsou přednosti, které může UniCredit nabídnout každému, kdo chce vyvíjet činnost v této asijské zemi.

Nová pobočka Guangžou bude v souladu s čínskými předpisy nabízet služby v zahraničních měnách, a to vklady, krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé úvěry, factoring a discounting, obchodování státních dluhopisů, dluhopisů a finančních cenných papírů mimo akcií oceněných v cizích měnách, akreditivy a záruky, tuzemské a mezinárodní úhrady, obchodování v cizích měnách na vlastní jméno i pro třetí strany, mezibankovní půjčky, zjišťování úvěruschopnosti a konzultační služby.

Novou pobočku bude řídit Jonathan Lin, manažer s dlouholetou praxí ve finančním sektoru v prostředí mezinárodních společností a institucí, který v uplynulých dvou letech pracoval v šanghajské pobočce UniCredit.

Guangžou je hlavním městem jihovýchodní provincie Guangžou, která v roce 2010 měla 100 milionů obyvatel a HDP 655 miliard USD, což ji staví do pozice nejrozvinutější provincie Číny, jež se může za poslední tři roky pyšnit více než 10% mírou průměrného růstu disponibilních příjmů a výdajů.

„Již jsme rozsáhle investovali do vytvoření své významné přítomnosti v Číně a budeme v tom dále pokračovat, abychom mohli pomáhat našim klientům a být jim skutečným partnerem,“ uvedl Federico Ghizzoni, generální ředitel UniCredit. „Čína se svým potenciálem 500 milionů spotřebitelů představuje nanejvýš přitažlivou – ale zároveň i nejsložitější – zemi pro vstup evropských společností. Mnozí z našich evropských klientů již v Číně působí, ať prostřednictvím výrobních základen nebo komerčních organizací. Internacionalizace obzvláště v dnešním krizí poznamenaném hospodářském údobí představuje pro podniky velkou příležitost. Naše Skupina je připravena takovým podnikům pomáhat bez ohledu na to, zda patří mezi velké korporace nebo malé a střední podniky, a zda již provozují činnost nebo si teprve přejí vstoupit na nové trhy.“

REKLAMA

V současnosti pomáhají čínské pobočky UniCredit více než 400 klientům v oblasti celních služeb, včetně poskytování poradenství zejména v oblasti čínských zákonů.

Vedle Guangžou poskytuje Skupina UniCredit své služby v této asijské zemi prostřednictvím pobočky Šanghaj otevřené od roku 1996, která společnostem nabízí širokou škálu produktů a služeb, mimo jiné vklady a úvěry v tuzemské měně i v cizích měnách, jakož i kreditní transakce kreditní v oblasti global transaction banking a cizoměnové.

Vysoce aktivní je také reprezentační kancelář v Pekingu, otevřená od roku 1982. Poskytuje klientům komplexní konzultační služby a je vynikajícím referenčním místem pro společnosti, které poprvé vstupují na čínský trh.

UniCredit se řadí mezi nejsolidnější evropské komerční banky a vyvíjí diverzifikovanou obchodní činnost v oblasti finančních služeb.

REKLAMA

Nabídka UniCredit pro klientelu firemního a investičního bankovnictví se soustřeďuje na tří primární pilíře:

  • služby firemního bankovnictví a transnacionální;
  • strukturované financování, akciové trhy a investiční produkty;
  • přístup do západní, střední a východní Evropy

Díky své síti, jedné z nejrozsáhlejších v Evropě a čítající zhruba 10.000 poboček, dokáže UniCredit pomáhat čínským společnostem, které již působí nebo by si přály zahájit obchodní působení v Evropě.



[1] Kancelář poskytující komplexní individualizované konzultační služby společnostem zajímajícím se o čínský trh.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Čínské akcie zůstávají atraktivní i přes nedávnou korekci cen

V posledních týdnech se do popředí mediálního zájmu dostal vývoj na čínském akciovém trhu, který je naprosto bezprecedentní. Od svých minim si hlavní index Hang Seng Index připsal asi už 30% zhodnocení. Akcie táhly nahoru zejména spekulace o fiskální podpoře tamní ekonomiky, která si prochází dlouhodobější deflací.

Text: Redakce

14. 10. 2024

Čínské akcie po vládní podpoře neskutečně rostou

Nemovitostní krize, slabé spotřebitelské výdaje, deflace, stárnutí populace, zátahy režimu proti byznysmenům, geopolitické napětí, riziko nových cel ze strany USA… Vše rázem zapomenuto. Čínské akcie mají za sebou nejlepší týden od roku 2008 a i do tohoto vstoupily velkolepě. Podle amerických miliardářů i bank Goldman Sachs či […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 09. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *