CZK/€ 25.300 +0,02%

CZK/$ 24.043 -0,21%

CZK/£ 30.303 -0,04%

CZK/CHF 27.159 +0,13%

27. 11. 2024

0 komentářů

Průměrné úrokové sazby u spotřebitelských úvěrů opět poklesly

 

Spotřebitelské úvěry v říjnu opět mírně zlevnily. Průměrná úroková sazba poklesla o 0,27 procentního bodu na 8 procent. Podle Broker Consulting Indexu, který sleduje vývoj průměrných úrokových sazeb u spotřebitelských úvěrů, jde o další pohyb, který zapadá do letošního trendu stabilních sazeb s minimálními výkyvy. Odborníci proto nepředpokládají výrazné změny ani v následujících měsících, vyjma krátkodobých akcí jednotlivých bank.

Loading



 

„Nejvýhodnější sazby jsme letos zaznamenali v dubnu a červenci, kdy se průměrné hodnoty dostaly pod osm procent. Naopak v únoru a srpnu sazby atakovaly hranici devíti procent,“ komentuje vývoj Michaela Pudilová, analytička spotřebitelských a hypotečních úvěrů ze společnosti Broker Consulting.

Říjnový pokles je znatelný i v meziročním srovnání. „Loni v říjnu činila průměrná sazba podle Indexu 9,36 procenta a v roce 2022 dokonce 9,46 procenta. Meziroční rozdíl tak přesahuje jeden procentní bod, což je pro spotřebitele významné zlepšení,“ doplňuje Michaela Pudilová. Letos se průměrné sazby pohybují převážně kolem osmi procent. Nejnižších hodnot dosáhly v dubnu (7,51 procenta) a červenci (7,55 procenta), zatímco únor a srpen (8,94 procenta) přinesl výraznější nárůst.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

V žebříčku finančního zdraví domácností se Česku daří stoupat, protože se jinde situace zhoršuje

Zatímco vloni Česku v pilíři Finančního zdraví patřila 12. příčka, letos jsme se posunuli na 9. místo v EU. Podle zjištění Indexu prosperity a finančního zdraví to však nebylo způsobeno výrazným zlepšením napříč sledovanými indikátory, ale spíše zhoršením států, které byly ještě v loňském ročníku před ČR. […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 08. 2024

Investování s pozitivním vlivem – adaptace na změnu klimatu a transformace v měnícím se světě

Rizika spojená se změnou klimatu mají dopad na naši společnost, narušují potravinovou bezpečnost, infrastrukturu, vodní systémy a pobřežní oblasti. Zvyšování hladiny moří, rozsáhlé požáry a narušení dodavatelského řetězce způsobené drsnějšími a častějšími nepříznivými povětrnostními jevy jsou jen některé příklady těchto rizik.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 08. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *