CZK/€ 25.330 +0,16%

CZK/$ 24.057 +0,45%

CZK/£ 30.413 +0,26%

CZK/CHF 27.245 +0,62%

27. 02. 2013

0 komentářů

Subjekty:

Allianz penzijní fond se vloni stal nejúspěšnějším fondem na českém trhu z pohledu nárůstu počtu klientů

 


 

Penzijní fond Allianz těžil kromě výše zhodnocení především ze síly finanční skupiny, která je v globálním měřítku druhá největší a přitom nejstabilnější (rating AA) na světě. Zakládal si také na nízkonákladovosti. „V rámci skupiny můžeme využívat interních služeb, zefektivňujeme administrativu, náklady na management, uspoříme za externí správu investic a podobně. To nám umožňuje být levnější, než jiné penzijní společnosti a na klienta zbude více,“ řekl předseda představenstva Allianz penzijní společnosti Jakub Strnad.

Dlouhodobě skvělé finanční výsledky Allianz penzijního fondu se projevily i v oceněních, která za poslední roky získal v soutěžích široké veřejnosti i u odborníků. Nejinak tomu bylo i v roce 2012. Ve své kategorii Penzijní fondy získal první místo v anketě čtenářů Zlatý měšec 2012, první místo v soutěži Zlatá koruna 2012, v prestižní soutěži Fincentrum Banka roku 2012 se rovněž nejvyšší příčku obsadil i v soutěži Zlaté euro. „Všechny úspěchy v soutěžích finančních institucí v České republice považujeme za ocenění naší obchodní strategie a zavazují nás dále zkvalitňovat své služby klientům,“ dodal Jakub Strnad.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Češi neradi riskují

Češi neradi riskují v kartách a bojí se investovat do akcií i start-upů

Pro Čechy je nejdůležitější morálka. Co si o nich, kdo myslí, je dokonce pro mnohé důležitější než jejich zdraví. Za riskantní považují například lhát v daňovém přiznání, ale i investovat do akcií a start-upů. Ještě větší hazard však vidí v sázení. Vsadit v kartách denní výdělek považuje za velký risk […]

Text: František Veselý

20. 12. 2019

Polská vlajka

Nový penzijní projekt v Polsku

Z regionu střední Evropy chodily v posledních letech spíš špatné zprávy pro tamní penzijní fondy. Polsko v roce 2013 snížilo jednorázově vládní dluh tak, že škrtlo pohledávky 2. pilířových penzijních fondů. Následovalo tak Maďarsko, inspirovalo Slovensko a v poslední fázi také likvidaci 2. pilíře v ČR.

Text: Jan Maňák

25. 09. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *