Bankéř Drosc nastupuje do vedení poradenské společnosti Fincentrum
„Tento týden budu jmenován místopředsedou představenstva a od dubna se stanu zástupcem generálního ředitele Petra Stuchlíka,“ potvrdil HN Drosc, který v Raiffeisenbank skončil na konci loňského roku. Podle svých slov se rozhodl z banky na vlastní žádost odejít a spojit svou další budoucnost s vlastním podnikáním či s významnou manažerskou pozicí v jiné společnosti.
Přestupem do Fincentra se Droscovi otevřela možnost spojit obojí. „Předpokládám, že dostanu nabídku, abych se stal i akcionářem Fincentra, a že se budu podílet na naplnění růstové vize skupiny,“ říká Drosc. Ten podle svých slov získal kontrakt zatím na dva roky, ale je připravený pro novou společnost pracovat nejméně v horizontu dalších pěti let. „To je období, do kterého jsem schopný dohlédnout, a na delší dobu si proto plány nedělám,“ vysvětluje Drosc.
Jde už o druhého exšéfa Raiffeisenbank, kterého společnost Fincentrum pro svou expanzi získala. Před dvěma roky vyšlo najevo, že se Droscův předchůdce v Raiffeisenbank Lubor Žalman stal dirigentem majetkového převzetí Fincentra středoevropským fondem Arx Equity Partners a globálním fondem Capital Dynamics, které v něm získaly majoritu. Žalman spolu se zakladateli Fincentra Martinem Nejedlým a Petrem Stuchlíkem ve společnosti drží minoritní podíl. Žalman je zároveň předsedou dozorčí rady Fincentra.
Co teď bude hlavní náplní Droscovy práce?
„Převezmu odpovědnost za řízení financí, provoz back office a nastavení efektivnějších procesů ve společnosti, aby se generální ředitel Petr Stuchlík mohl více věnovat řízení zaměstnanců české a slovenské sítě a významným klientům,“ říká obecně Drosc. Ten se s podrobným chodem firmy začíná seznamovat, a proto nechce být příliš konkrétní.
„Je ale fakt, že Fincentrum má stabilní vizi dělat kvalitní poradenství a pořád má podnikatelský drive otců zakladatelů, kteří jsou ve firmě dál aktivní. Teď dosáhlo úrovně, kdy může víc těžit ze zavedení efektivnějších vnitřních procesů, například z rozšíření elektronické formy poradenství. Ve hře mohou být i akvizice či rozšíření dosavadního produktového portfolia. Na rozhodování o akceleraci nebo naopak odložení projektů tohoto typu bych se měl podílet,“ míní Drosc, podle kterého má Fincentrum potenciál růst v tržbách dvouciferným tempem.
REKLAMA
Skupina Fincentrum vznikla v roce 2000 a spolu s firmami Partners a OVB patří mezi tři nejvýznamnější společnosti zaměřující se na finanční poradenství v Česku a na Slovensku.
Spojení se zahraničními investičními fondy umožnilo Fincentru navýšit základní kapitál na více než 700 milionů korun, a vedení tak může snáze pracovat na své vizi stát se do roku 2017 jedničkou v objemu tržeb z finančního poradenství. Podle výsledků za rok 2013 Fincentrum mělo tržby přes jednu miliardu korun a na stagnujícím trhu zaznamenalo šestiprocentní růst.
Článek původně vyšel v pondělí 9. února v Hospodářských novinách.