CZK/€ 25.325 -0,20%

CZK/$ 23.280 +0,01%

CZK/£ 30.158 -0,25%

CZK/CHF 26.871 -0,13%

Text: Daniel Kuchta

17. 04. 2008

25 komentářů

Beze ztrát se vydělávat nedá

 


 

Stop loss příkaz není prakticky žádná věda, ale několik pravidel je přeci jen nutné si osvojit. Jeho základní funkcí je ochrana účtu investora před vysokými ztrátami, a prakticky snižuje riziko při obchodování s komoditami a na FOREXu. U pákových produktů je obchodování bez stop lossu skutečně rizikové a hraničí se zdravým rozumem.

Nejjednodušší způsobem, jak zadávat stop loss, je určit si maximální sumu, kterou chceme na jeden obchod ztratit. Doporučená výše je kolem 2 – 4 %, maximálně 5 %. Zde pak dost záleží na tom, s jakými objemy vstupujeme do trhů. Při menších objemech (maximálně jeden kontrakt, ale i to závisí na podkladovém aktivu), které jsou vhodné pro méně zkušené obchodníky, si pak můžeme nastavit širší stop lossy, naopak při větších objemech pak budou stop lossy těsnější.

Když už má obchodník trochu zkušenosti a má cit pro trhy, nemusí u zadávání stop lossu striktně dodržovat, ale může (měl by se) řídit chováním se trhu a může si dovolit zadat i širší stop loss, který může znamenat vyšší, nebo nižší ztrátu. V těchto případech se obchodník rozhoduje o stanovení stop lossu na základě technické analýzy (trendové čáry, supporty, resistence a různé technické formace, případně psychologické cenové hranice apod.) a nezřídka mu výše stop lossu vzhledem k předpokládanému profit targetu napoví, jestli obchod zrealizovat, nebo ne.

Příklad si můžeme ukázat na dnešním grafu GBP/USD ze 17 hod., kdy předevčírem v 24:00 hod se otevírala nová svíce na spodní hranici tvořícího se trojúhelníku (cena 1.9620, kroužek vlevo dolu) poté, co se pohyb směrem dolů zastavil a tvořila se nám formace round bottom.


4hodinový graf GBP/USD dnes v 17:00


Zdroj: X-Trader

Pokud bychom spekulovali na to, že cena se obrátí a zamíří nahoru, můžeme dát stop loss buďto několik bodů pod červenou čáru, ale jelikož jsme u kulaté ceny 1.96 tak by bylo nejlepší jít ještě trochu níž, k 19595 (profit target bychom mohli dát buď k červenému EMA 8, nebo k černému EMA 21). To by nakonec byl dobrý tah, poněvadž se ukázalo, že cen klesla přesně ke hladině 1.9600 a pak nabrala směr nahoru.

REKLAMA

Najdou se i takoví obchodníci, kteří stop loss zkrátka neuznávají, případně může nastat situace, když stop loss není možné z jakýchkoli důvodů zadat do obchodního systému, a nemůžeme se tak spoléhat na automatické uzavření pozice. Pak je to pouze na samotném obchodníkovi, jeho psychice a disciplíně. A ta je vždy největším nepřítelem obchodníků.

Znát pravidla obchodování a skutečně se jimi řídit jsou totiž, i když to tak nevypadá, dva různé pojmy. V reálu to pak může vypadat tak, že o nutnosti stop lossu ví každý, ale možnost, že se směr vývoje ceny komodity změní a vydá se správným směrem, takže se vyplatí ještě trochu počkat a nevystupovat z trhu, stále existuje. Následky však mohou být nedozírné. Pokud si obchodník neuvědomí, že bez ztrát to zkrátka nefunguje a nezvykne si je brát jako samozřejmost, neměl by s reálnými penězi v žádném případě obchodovat.

Stop loss ale nemusí sloužit pouze k ochraně před vysokými ztrátami, stejně dobře využitelný je tento pokyn při ochraně již vydělaných peněz. Mnoho obchodníků využívá posouvání stop lossu při dosažení určitého výnosu (při dosažení zisku 60 bodů se posune stop loss na výchozí cenu na nákupní cenu + 20 bodů). Oblíbeným způsobem je také umisťovaní stop lossu těsně pod minimum  poslední uzavřené svíce (při pozici long, u pozice short je to maximum). Způsobů, jak využívat stop loss je však mnoho a každý obchodník si může zavést pravidla takové, jaké mu vyhovují.

Na páru EUR/USD je dnes obchodování pouze o tom, jestli se podaří euru prolomit hranici 1.6 dolaru. Zatím se mu to nedaří, v každém případě však dosavadní cena 1.59 poté, jako byla včera velmi lehce pokořena, vytvořila hranici podpory. Možná za to může i špatný údaj o indexu aktivity v průmyslu philadelphského Fedu za duben, který byl hluboko pod očekáváním investorů. Ceně tak neostává nic jiného, než se „motat“ mezi těmito dvěma cenovými hladinami.

REKLAMA

4hodinový graf EUR/USD dnes v 17:00

Zdroj: X-Trader

Jiná situace je na páru GBP/USD, kde horní hranice trojůhelníkové formace nevydržela a cena se nakonec vydala až ke dlouhému SMA 200 (tmavě modrá křivka, cena 1.9930). Ta bude pravděpodobně znamenat dočasnou stopku a obrat zpátky. Na další růst bych si nesázel, kdo má zainvestováno, může si posunout stop loss na 1.9905.

Investujeme.cz je mediálním partnerem soutěže.

Loading

Vstoupit do diskuze 25 komentářů



Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • tomáš

    18 dubna, 2008

    Dobrý den, osobně se domnívám, že technická analýza je blbost a tento článek mě v tom jenom utvrdil. O vlastních stop-lossech mám také pochybnosti. Prodávat v době kdy trh klesá mi připadá nevýhodné.

    Odpovědět

  • obchodnik

    18 dubna, 2008

    dobry den, domnivam se, ze bud tomu vubec nerozumite nebo tomu vubec nerozumite. tipnul bych si to druhe. zkuste nekdy obchodovat realne penize, ne sazky a dostihy, zkuste si neco precit a hlavne, zkuste se zamyslet a pochopit financni a kapitalove trhy. jak to cele funguje. pak pridte a mluvte tu o blbosti.diky
    P.S. sam vyuzivam prevazne fundamnety. nejsem extremni technik.

    Odpovědět

  • Sporic

    18 dubna, 2008

    Nevim proc se do nej hned tak obouvate, treba ma naobchodovano vic nez vy a pouze sdelil svuj nazor. Mimochodem take se drzim fundmanetu a ne techniky a povazuju ji spis za blbost. Pokud prijmeme zakladni tezi, ze na zaklade vyvoje minuleho nelze predikovat vyvoj budouci a pritom delame techikcou analyzu, pripoustime veci sporne a pokud mate nejake matematicke vzdelani (kurzy na ekonomkach se nepocitaji), tak vite, ze ze sporu lze dokazat cokoliv, sebevetsi blbost. Treba ze angrest o velikosti slona nacpete mouse do zadnice aniz by prasknul.
    Vite dobre, ze neexistuje exaktni zduvodneni jakekoliv metody technicke annalyzy na urovni formalniho matematickeho dukazu, jedna se o heuristicky navrzene metodologie stojici na mnoha empiriich, ktere jsou casto protichudne.

    Odpovědět

  • hmm

    18 dubna, 2008

    Nevim, co povazujete za dukaz, ale statisticky dukaz signifikantniho vychyleni pravdepodobnosti vydelku ve prospech obchodnika pro obchodni system zalozeny na TA jsem v nejakem clanku videl. Kupodivu spousta systemu by timto neprosla, prestoze jsou lide schopni s tim vydelavat – jde o to, aby vydelek byl natolik velky, aby byl s dostatecnym poctem obchodu presvedcivy (tj. nebyl v mezich nahody). Je to formalni dukaz, ze v trzich neni vzdy jen random walk, neni to ale formalni dukaz, ze by nekdo s jistotou neco predikoval, ani ze takovy system bude pracovat donekonecna.
    Predem rikam, ze ten clanek nemam po ruce a hledat to znovu nebudu.

    Odpovědět

  • Sporic

    18 dubna, 2008

    To prave neni formalni dukaz niceho. Principielne nelze postavit ani formalni dukaz toho, co rikate. Statistika je zalozena na empirii. Krome toho ani statisticky dukaz neexistuje!!! Nelze potvrdit statistickou hypotezu. Lze pouze postavit hypotezu opacnou a tu na zvolene alfa hladine zamitnout.
    Zacinat vetu tim, co povazuju ja za formalni dukaz je mimo znalost oboru. Ten pojem je jasne definovan a znam.

    Odpovědět

  • obchodnik

    18 dubna, 2008

    no sice hodne pochybuji, ze by mel naobchodovano vice i kdybch pripocetl vas, ale ja tu nejsem od toho abych se bavil o velikosti uctu. tohle delaji demari vsude mozne po vsech forech. trader co obchoduje realny penize to neresi. a hlavne, pokud je nekdo na trhu uz nejaky ten patek, tak nikdy nerekne takovou hloupost jako ze fundament nebo technika je blbost, ze tohle nebo tohle nefunguje. to si rikaji demari a predhani se jestli je lepsi MACD nebo RSI 🙂
    ja ani nepotrebuju zadne matematicke nebo statisticke zduvodneni ze to funguje nebo ne. mam urity soubor pravidel a pak ciste diskrecni pristup a ten generuje penize. a je mi jedno, jestli z nej udelate angrest kterej chutna jak rajce. znam tradery jak ve fondech tak co jednou na svuj ucet. jsou tam i pripady ciste jen FA nebo TA pristupu, ale nikdo si netroufne z fleku rict, to je blobost, to nefunguje.

    Odpovědět

  • Sporic

    18 dubna, 2008

    1) nikdo tady nerekl, ze fundament je blbost
    2) nikdo se nebavil o velikosti uctu
    3) nikdo po vas nechtel dukaz, psal jsem ze pokud se prijme jedna teze, je podpora TA ciste spekulativniho zakladu bez hlubsiho teoretickeho zduvodneni, protoze na zaklade sporu lze dokazat cokoliv
    4) ja osobne povazuju TA za prevlecenou FA, protoze data z minula zavisi vzdy na mnoha vlivech vcetene nalady a psychiky, ktere opet reflektuji fundament
    5) mozna elementarni slusnost na predchoziho prispevatele, nepovysenecky arogantni ton nad jeho prehledem a zkusenosti a spise vecny argument by me neprovokovaly na vas taky reagovat, prectete si jeste jednou, jak jste na nej reagoval

    Odpovědět

  • obchodnik

    18 dubna, 2008

    nikdo nerekl ze fundament je blbost, ale oba rikate ze technika je blbost. az poznate svet tradingu vice, tak vam to mozna dojde. kolega obchoduje ciste a pouze jen na zaklade techniky. nezajimaji ho zadne reporty nic. jsou mu jedno uroky atd. a rekl bych, ze z nasi grupy je jeden z tech uspesnejsich. to jen na obhajobu techniky. ve finale, me je to jedno co si myslite. pro me je kriterium zisk na uctu a je mi jedno jestli ta, fa nebo podle fazi mesice.
    pokud nekdo bude psat nesmysli a hrat si na velkeho tradera, ktery prece vi jak TA nefunguje, tak se vzdy moc rad pridam do diskuze.

    Odpovědět

  • Sporic

    18 dubna, 2008

    Ale vy nediskutujete :-D.
    Hele, koncim, dal to nema cenu. Opet jste otevrel neco, o cem tu nebyla rec a opet jste branil neco, proti co tu nikdo nehanil. Uspesnost Vaseho kolegy je informace asi takove hodnoty, jako zaznam o one opici trefujici sipkou akcie napsane na terci. Hodne uspechu, mensi ego.

    Odpovědět

  • obchodnik

    18 dubna, 2008

    pro me za me. kolega a i vy jste rekl, ze TA je blbost. coz neni pravda. a je uplne jedno jak to budete dokazovat. stejne jako dokazete, ze fibo nemuze fungovat a ono funguje. proste pokud nekdo napise, ze technika, funfdamet, nejaky indikator je blbost, tak o tom proste pramalo vi a mel by prepnout z dema na live. takze zaverem, technicka analyza neni blbost.
    dal to fakt nema cenu. vydelvaejte si na cemkoli

    Odpovědět

  • Jaromír

    7 května, 2008

    Přesně tak, taky se mi nelíbí, že někdo haní technickou analýzu. Já mám rád čísla a technická analýza je pro mě mnohem jasnější a přehlednější, než ta fundamentální, která mi příjde skoro jako věštění (neříkám, základy typu P/E atd. uznávám taky).
    Nakonec tohle všechno je jedno, hlavní je, výdělek, jak je stabilní výdělek, kdy člověk zbytečně neriskuje a vydělává, tak je jedno, jestli obchoduje podle fundamentu, technické analýzy a nebo si jen hází mincí :).

    Odpovědět

  • FL

    7 května, 2008

    no pokud vim, na nejakych seminarich bylo,ze si obchodnik hazel korunou a otviral podle toho pozice..a s drsnym a pevnym monemanagementem byl profitabilni :-)) ja si myslim ze na data je tak nejvic citliva ropa, na fundamenty, dnes bude odpo zprava o zasobach ropy,tak sledujte co to bude za jizdu 🙂

  • OTTO

    18 dubna, 2008

    Při spekulování vydělává peníze člověk, ne technická, nebo fundamentální anylýza.
    Tyto analýzy jsou pouze pomůcka pro spekulanta, aby mohl s co největší přesností určit jak se může trh chovat.
    čím delší je horizont investování tím, více získává na významu fundamentální analýza a zdravý selský rozum.
    Technická analýza je složitější a proto se jí mnoho investorů vyhýbá.
    Technická analýza vychází z toho co se děje na trhu. Trh je ovlivněn fundamentální a technickou a nalýzou.
    Fundamentální analýza mi říká to, či ono a technická ještě něco, ale pro obchodování je důležité jak s těmito informacemi naloží spekulanti, tedy jestli trh půjde buy, nebo short.
    Všichni spekulanti mají přístup ke stejným informacím, ale každý je může vyhodnotit jinak.
    Pro spekulanta je samozřejmě důležité umět používat fundamentální i technickou analýzu, když je třeba, ale daleko důležitější je psychologie, empatie a znalosti behaviorální ekonomie, money management, trpělivost atd.
    Zkuzme se dívat na fundamentální analýzu jako na počasí a na technickou jako na pravidla silničního provozu.
    Po silnicích jezdí různé auta ( různá velikost kapitálu na spekulování ) s různě zkušenými řidiči ( psychologie spekulování, money management, používání fundamentální a technické analýzy ).
    Jenže auta řídí lidé a je pravda, že ne všichni dodržují pravidla ( technická anylýza ) a počasí ( fundamentální analýza ) má na řidiče tedy i na provoz vliv. Každý den je mnoho bouraček ať už zaviněných nezkušenými řidiči, nebo zkušenými , kteří přecenili svoje síly, nebo zbytečně riskovali.
    Stejně jako při spekulování tak i na silnici je třeba umět předvídat v jakékoliv situaci co všechno se může stát a jaké mám možnosti, abych dojel bezpečně do cíle. Je třeba hlídat nejenom sebe, ale i ostatní účastníky provozu.
    Dobrá zpráva je, že každý se to může naučit, chce to jen čas.

    Odpovědět

  • Michal Kára

    19 dubna, 2008

    No vidite, mne zas pripada slozitejsi fundamentalni analyza. (Ne, fundamentalni analyza neni „Je nutno kupovati akcie s P/E pod 10, PEG pod 0.5 ktere za poslednich 5 let zvysovaly rocni zisk alespon o 10%“ 😉 ).

    Odpovědět

  • OTTO

    19 dubna, 2008

    Jestli to správně chápu tak v závorce píšete, že P/E a PEG není fundamentální analýza. Je to tak?
    Zkuste mi popsat co se vám zdá složité na fundamentální analýze, abych vám mohl napsat svůj názor.
    Z mého pohledu je složitá jak fundamentální tak technická, ale dá se to naučit.
    Kdyby to bylo lehké, dělali by to všichni a všichni by spekulovali.
    Kdo by pekl rohlíky, vyráběl auta, sekal trávníky, pracoval v nemocnici, ve škole atd.
    Říkám to trochu nadneseně a ve srandě, ale sám víte, že nikdy nebudou všichni spekulovat.

    Odpovědět

  • Honzajs

    20 dubna, 2008

    Každý by si měl najít vlastní styl,. který mu vyhovuje. Pro někoho je to technická, pro někoho fundamentální analýza. Co se týče náročnosti – je to relativní.
    Já jsem třeba zastánce fundamentální analýzy, přijde mi srozumitelná. Možná i proto, že práce s čísly je můj denní chleba.
    Co je klíčové, je umět si najít informace a zpracovat je, vědět, pod jaké kameny se podívat.

    Odpovědět

  • OTTO

    20 dubna, 2008

    Dlouhodobí spekulanti preferují fundamentální, střednědobí také, ale neopomíjejí technickou a krátkobí spekulanti upřednostňují technickou a jsou ve střehu při vyhlašování kurzotvorných zpráv týkajících se jejich instrumentu, nebo které na jejich instrument mohou mít vliv.
    To je moje zkušenost, ale vyjímky samozřejmě existují.
    Já osobně preferuji technickou, ale fundamentální mi slouží pro kontrolu jak moc je daný instrument přehřátý, nebo naopak podhodnocen.
    Ikdyby spekulant ovládal skvěle obě analýzy, úspěch stojí na správné psychologii a money managementu.
    Správně určit kam trh půjde je jen 10% úspěchu

    Odpovědět

  • Michal Kára

    20 dubna, 2008

    Fundamentalni analyza znamena podrobne zhodnotit business daneho podniku (postaveni na trhu, perspektivy rozvoje, nebezpevi atp.) a na zaklade toho udelat predikci vyvoje a podle ni se zaridit. Clovek musi dobre rozumet podnikove ekonomii i ekonomii oboru, ve kterem se podnik pohybuje. A IMHO poradna fundamentalni analyza je pro drobneho investora takrka nedostupna, protoze nema pristup k potrebnym informaci a i kdyby mel, cas straveny analyzou by byl tak velky, ze by se mu to nevyplatilo.
    Proto jsou tak popularni ruzne pomocne ukazatele, ktere se vydavaji za fundamentalnia analyzu. Samozrejme urcitou platnost maji, ale…

    Odpovědět

  • OTTO

    21 dubna, 2008

    Každá firma jejich akcie se obchodují na burze vydává výroční zprávy v tištěné i elektronické podobě, které jsou veřejně přístupné a obsahují právě ty informace o kterých tvrdíte, že jsou pro drobného investora nedostupné.
    Tyto informace jsou dostupné pro všechny tedy i pro ty, kteří nevlastní žádné akcie dané společnosti.
    Zajděte si na jakoukoliv pobočku ČEZ, O2, KB atd. a zeptejte se kde dostanete tištenou, nebo elektronickou výroční zprávu.
    Já mám třeba doma několik výročních zpráv a věřte, že jsou firmy, které je rozdávají, nebo posílají lidem i s komentářem, aby se stali majiteli akcií jejich firmy, když má tak skvělé výsledky a vyhlídky do budoucna.
    Je třeba samozřejmě být schopen FA umět udělat a správně vyhodnotit, vzhledem k tomu co mi říká TA, nálada davu.
    Např. Warren Buffett koupil na podzim 2000 akcie US Gypsum za cenu 20 dolarů za kus. Za dva roky se propadly na 3,5 dolaru. V dubnu 2006 stála jedna akcie 115 dolarů, ale v srpnu 2006 už byla cena jen 46 dolarů.
    Jak vidíte ceny kolísají vlivem různých faktorů, ikdyž byli vybrány po pečlivé analýze člověka od kterého se máme oba co učit.
    Výroční zprávy Berkshire Hathaway jsou obvzlášť zajímavé čtení. Buffett se vůbec netají tím jak peníze vydělal a poměrně detailně se ke všem transakcím vyjadřuje a to nejenom v číslech ale i z literárního hlediska velmi zdařilým komentářem.
    PS: Při nákupu akcií si představte, že bude burza 5 let zavřená!!! Je nutné tomu podniku na přístích 5 let důvěřovat. Warren Buffett

    Odpovědět

  • Michal Kára

    22 dubna, 2008

    A jak vite, ze informace ktere chci v te vyrocni zprave jsou 😉 Dekuji za snahu, ale o jejich existenci pochopitelne vim 😀
    Jenze ty zpravy se zabyvaji minulosti a v minulosti vas nikdo obchodovat nenecha. A i pro ni jsou vetsinou malo podrobne.
    A pokud jdete do budoucnosti, jsou dost skoupe. Dam priklad. S Tureckou akvizici Zentiva koupila goodwill, ktery mnohonasobne prekracuje jeji dosavadni goodwill i rocni zisk. To se dozvite z vyrocni zpravy. A jak jiste vite, odepsani goodwillu je velmi oblibeny ucetni trik, jak firmu pretocit ze zisku do ztraty. Takze potrebujete vedet, co presne ten goodwill obsahuje a eventualne jake jsou plany s jeho odepsanim. Jenze to se nedozvite. Ani na investor relations (ted jsem urcite predesel dalsi dlouhe prednasce o tom, ze existuje IR 😉 ), nebo alespon ne jako obycejny drobny investor. Na druhou stranu pokud jste analytik renomovane spolecnosti, mate preci jenom vetsi sanci, ze se vam to podari z IR vydolovat – jste alespon trochu nekdo, diky praci v oboru muzete mit osobni vazby na lidi z te firmy atp.
    Toz tak.

    Odpovědět

  • OTTO

    22 dubna, 2008

    Výroční zprávy se týkají vždy minulosti a vždy se minulosti budou týkat.
    Obchodovat vás v minulosti nikdo nenechá, avšak ani v budoucnosti.
    Obchodovat se dá jenv přítomnosti.
    Jestli vám můžu poradit, tak firma která ve výročních zprávách nemá vše co je třeba nestojí za to aby jste kupoval její akcie.
    Firma která něco tají, nebo to prezentuje neprůhledně má vždy pro takové jednání důvod.
    Asi jste nabyl dojmu že jsem analitik renomovane spolecnosti.
    To je však omyl.
    Jsem soukromý spekulant a pro žádnou firmu nepracuji tudíž nemám ani výhody o kterých píšete

    Odpovědět

  • Michal Kára

    22 dubna, 2008

    > Jestli vám můžu poradit, tak firma která ve výročních zprávách nemá vše co je třeba nestojí za to aby jste kupoval její akcie.
    V tom pripade musim holt na akcie zapomenout 😀
    A jak jste prisel na to, ze si myslim, ze Vy ty vyhody mate? 😉

    Odpovědět

  • OTTO

    24 dubna, 2008

    Ve svém přispěvku z 22.4 v 8:40 píšete v poslední větě… Napoak pokud jste analitik ….
    Podle toho jsem pochopil, že mě pokládáte za analitika pracujícího v nějaké společnosti a že mám snažší přístup k informacím.
    Jsem na tom stejně jako vy, ale vím, že kdo hledá najde.
    Zrovna dnes když jsem si dělal pořádek jsem našel výroční zprávu HVB bank z roku 2002. Vnutili mi ji když jsem byl s kamarádem v této bance a to tam nemám účet.

    Odpovědět

  • Anonym

    19 dubna, 2008

    Předem se omlouvám za svůj dotaz. Do tajů Forexu se teprve snažím proniknout a navíc neumím anglicky. Je správné Vámi použité slovní spojení ,, jestli trh půjde buy nebo short,, ve větě: Fundamentální analýza mi říká to……… Nemělo by tam být raději slovní spojení ,,půjde buy nebo sell,, event. ,,půjde Long nebo Short,,?

    Odpovědět

  • OTTO

    19 dubna, 2008

    Nemusíte se omlouvat.
    Technická a fundamentální analýza se netýká jen Forexu a podle mým zkušeností forexový spekulanti se řídí převážně technickou analýzou, ale většinou sledují kurzotvorné zprávy týkající se měn, které obchodují a před vyhlášením těchto zpráv jsou obezřetní více, nebo méně v závislosti na výši jejich účtu a páce kterou používají.
    Píšete, že anglicky neumíte, ale musím vás pochválit.
    BUY je skutečně opak SELL a LONG je opak SHORT.
    Nicméně BUY je LONG a SELL je SHORT.
    Mě osobně se líbí pro růst používat slovo BUY a propokles SHORT.
    Omlouvám se, že jsem vás zmátl a možná i další čtenáře a děkuji za skvělé doplnění, které vše vysvětlilo.
    Jen tak dál. S pozdravem OTTO

    Odpovědět