CZK/€ 25.285 -0,16%

CZK/$ 23.179 -0,44%

CZK/£ 30.078 -0,27%

CZK/CHF 26.860 -0,04%

Double Investments aneb Letadlo ještě nespadlo

 


 

O společnosti Double Investments jsme již psali v souvislosti s neoprávněným podnikáním na území České republiky. Nemá dokonce ani oprávnění přijímat vklady klientů ve své „domovské“ Velké Británii a sliby dávané klientům jsou nenaplnitelné. Ze zdrojů blízkých společnosti jsme získali další informace o způsobech fungování společnosti.

V obchodním rejstříku je za společnostmi ze skupiny Double Investments zapsán Miroslav Sukač. Vedoucí organizační složky Double Investments Limited a zároveň statutární orgán a vedoucí organizační složky slovenské DBI Invest, s.r.o., která byla v České republice zapsána teprve před měsícem (12. 7. 2012), tedy společností, které by se měly starat řádně o klientské peníze, je zároveň veden v Centrálním registru exekucí jako dlužník. A není jediný.

Druhým člověkem, který podle našeho zdroje stojí za společností DBI, je Roman Černý. V obchodním rejstříku ani na stránkách společnosti ho nenaleznete. Důvodem je desítka exekucí a insolvenční řízení, v němž jsou přihlášeny pohledávky v objemu desítek milionů korun.

Kuriózním způsobem probíhá též uspokojování pohledávek věřitelů pana Černého. V dražbě byl 11. 4. prodán jeho rodinný dům v Rajhradicích. S odhadní cenou 6,8 mil. Kč byl vydražen za vyvolávací cenu 5,5 mil. Kč. Nemovitost přitom sloužila jako zástava úvěru UniCredit Bank ve výši přes 11,1 mil. Kč. Dům se záhy objevil k prodeji v realitní kanceláři MEGA reality, s níž DBI spolupracuje. A cena? 10 mil. Kč.

Podle očitých svědků probíhá i samotné „hospodaření“ společnosti velmi specifickým způsobem. Z účtů společnosti jsou peníze převáděny do jiných společností ve skupině, které s deklarovaným investováním v zahraničí nesouvisí, občas jsou peníze vybírány v hotovosti a vypláceny bez jakýchkoli dokladů. V současné době již místní finanční úřad připravuje kontrolu společnosti.

REKLAMA

Společnost se odvolává na pojistnou smlouvu, kterou vydává za pojištění vkladů. Tou ale ve skutečnosti není, jedná se o obecnou smlouvu o pojištění zodpovědnosti, ve které ale není žádná zmínka o finančních škodách. A proti případné zpronevěře již vůbec nezajistí. To ale není jediný způsob, jakým DBI klame klienty.

Smlouvy s klienty byly podepisovány v brněnském sídle. Ovšem jako místo podpisu smlouvy či potvrzení o vkladu byla uváděna nejrůznější evropská města pro posílení „povědomí“ o nadnárodnosti společnosti.

Celá obchodní síť společnosti je založena na bázi multilevel marketingu. Provize jsou nastaveny tak, že za každých 20 tis. Kč vkladu získá obchodní zástupce 1 bod, za nějž odejde na provizích 1 700 Kč až 2 000 Kč, tedy 8,5 % až 10 % klientských vkladů. Pro srovnání: U klasických investic v akciových podílových fondech činí vstupní poplatek kolem 5 %, ten ale klient zná. Tato provize ovšem nezahrnuje náklady na celé zázemí společnosti, které se dále platí z vkladů důvěřivých střadatelů.

Důvěřivých střadatelů je přitom dost. Podle našich informací jen na Českobudějovicku plynulo svého času do společnosti 3 mil. Kč týdně. Kam se tyto prostředky plynuly? Na britský bankovní účet nikoli.

Loading

Vstoupit do diskuze 18 komentářů


Související články

P. Budinský: Bude ČNB bránit dalšímu oslabování koruny?

Pro omezení volatility koruny by bylo žádoucí, aby bankovní rada snižovala úrokové sazby častěji a až na výjimky maximálně o 0,25 procentního bodu. To lze docílit zvýšením počtu  měnově politických jednání z osmi třeba na dvanáct, nebo ještě lépe na omezenou dobu vyhlásit každé zasedání bankovní rady jako měnově […]

Text: Petr Budinský

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Kamil H.

    10 srpna, 2012

    U jmenované společnosti jsem investoval nemalé prostředky a po roce jsem si své vklady řádně vybral i se slíbeným výnosem. Proto jsem se rozhodl vklad opakovaně uložit. Zajímá mne, kde pisatel tohoto článku získává informace, které jsou chráněny bankovním tajemstvím a stejně tak informace z FÚ, které jsou zdělovány pouze spoluvlastníkům společnosti, či orgánům v trestním řízení. Z mého pohledu se jedná spíše o cílený(placený?) útok na konkrétní osoby a vyřizování si osobních, či konkurenčních spo­rů.

    Odpovědět

  • Původní kolemjdoucí

    10 srpna, 2012

    To vyplácel i Madoff

    Odpovědět

  • Tomáš

    15 srpna, 2012

    Pisatel Petr Zámečník kecá do všeho a o všem. Mne by zajímalo, co kromě žvanění na netu tento superodborník v životě na poli investic dokázal sám. Protože co znám skutečné investory, tak se moc nezviditelňují a nestojí opublicitu.

    Odpovědět

  • Původní kolemjdoucí

    17 srpna, 2012

    Kritizovat – to znamená usvědčit autora, že něco nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to dovedl. – Karel Čapek

    Odpovědět

  • Radim

    27 srpna, 2012

    Kamile, to jste měl štěstí. Teď už se ke svým penězům nedostanete!!!!

    Odpovědět

  • Kiki

    10 srpna, 2012

    Tak jako autor článku si mužete informace o spolumajiteli, panu Romanovi Černém, zjistit na insolvenčním rejstříku u správkyně Hřebenářové a druhý spolumajitel, pan Miroslav Sukač, bydlí trvale na Městském úřadě v Hodoníně. To už snad o něčem svědčí!!!

    Odpovědět

  • Původní kolemjdoucí

    11 srpna, 2012

    Nechci se nikoho zastávat, ale bydliště na úřadě ještě nic neznamená. Můžete ho tam mít klidně po rozvosdu a pokud je Vám to jedno, a nechce se Vám vyřizovat jiné, např. z důvodu že nejste pevně rozhodnuti zůstat bydlet tam, kde bydlíte a následně opšt měnit OP, tak to neřešíte.

    Odpovědět

  • Kiki

    11 srpna, 2012

    Pan Sukač tam bydlí proto, že má na krku exekuce.

    Odpovědět

  • Původní kolemjdoucí

    12 srpna, 2012

    Vyjadřoval jsem se v obecné rovině, že bydliště na úřadu nemusí nutně znamenat něco špatného, ne ke konkrétnímu případu. Při exekuci nikoho neochrání to, že má bydliště na úřadu. Exekutor si zjistí skutečné místo pobytu povinného a má možnost konat.

    Odpovědět

  • Viktor

    15 srpna, 2012

    Ano, přesně tak…letadlo dokud pěkně pohodlně letí (rozuměj sype) taky pěkně vyplácí (rozuměj doletí). Takže pouhý fakt, že vyplácí, nic neznamená. Až jim začne téct do bot, tak se klienti a investoři budou divit, jak rychle jejich peníze zmizí.
    Neustále se nepřestávám divit, kolik hlupáků a vyčuránků se kolem takovýchto „skvělých“ podniků motá. Hold lidská hloupost a chamtivost stále nezná mezí.

    Odpovědět

  • Jindra

    20 srpna, 2012

    Nikdy jsem se nevyjadřoval k podobným komentářům, ale vaše názory jsou přesným obrazem české povahy. Kritika všech a všeho vede jen k oslabení ekonomiky této země. Jen tak dál ať se mají všichni v této zemičce ještě hůř.

    Odpovědět

  • Původní kolemjdoucí

    20 srpna, 2012

    Kritika vede k oslabení ekonomiky? Doporuřuji místo psaní podobných komentářů pracovat na studii např. na téma Kritika a její vliv na oslabování ekonomiky.

    Odpovědět

  • Shelly

    22 srpna, 2012

    To máte pravdu, že skutečný investor publicitu nepotřebuje. Ale tito dva pánové svůj obličej v jisté době strkali všude i tam, kde na průběhu akce neměli žádný podíl, ale smetanu sbírali za jiné, kteří to odpracovali!!

    Odpovědět

  • finpor

    27 srpna, 2012

    Vážený pane ZÁMEČNÍKU,
    vždy jsem patřil k vašim čtenářům, jevil jste se mi jako skiutečný odborník ve věcech finančních. Bohužel výše uvedeným článkem jste mou osobu velice zklamal. Každému, kdo si tento článek přečte, musí být jasné, že jste se z profesionálního neutrálního nadhledu posunul do roviny trapných osobních útoků, kterými si pouze vyřizujete nějakou svou bolístku. Vaše profesionalita zmizela za obzor a řešíte pouze osobní rovinu celé záležitosti.
    Jako „odborník“ jste u mě skončil.
    Když si budu chtít přečíst nějaké pomluvy a urážky, koupím si bulvární deník, na to nepotřebuji pročítat internetové stránky o investicích. Tento můj názor sdílí většina mých spolupracovníků z oblasti investičního poradenství. Akorát jste si tímto článkem ublížil. Neřešíte investory, řešíte pouze osobní ataky vůči konkrétním osobám.Je mi vás skutečně líto…

    Odpovědět

  • jaroslav

    27 srpna, 2012

    Plně s vámi souhlasím. Je nehorázné, že dnes může kdokoli napsat na internet cokoli, a obrana proti tomu není žádná.
    Je mi smutno z toho, jak je jednoduché někoho pošpinit a pošlapat jeho dobré jméno. Následky se pak hojí dlouho…, pokud se vůbec zahojí…

    Odpovědět

  • Honza z Ústí n/Labem

    20 září, 2012

    Lze jen souhlasit, lépe bych svůj názor nevyjádřil. Známé a úspěšné osobnosti, nebo společnosti v této zemičce, jsou jako střed terče, a střelci, jako je jmenovaný pan Zámečník, pálí dokud terč nerozstřílí…a to zcela beztrestně.Boj herců, zpěváků a sportovců proti těmto „zmetkům“ je jako boj s větrným mlýnem. Není obrany!?… a kdo z nás donutí změnit zákon?

    Odpovědět

  • M.Vlach

    13 května, 2013

    Jak říkal náš největší ekonom – neviditelná ruka trhu vše vyřeší

    Odpovědět

  • Kamila

    13 září, 2013

    Majitel tohoto letadla nedávno svědčil u soudu. Co slovo, to lež a pěkně se do toho zamotal. Měl by tam být někdo z novin nebo z televize, aby před touto společností varoval. Majitel v insolvenci a druhý majitel alkoholik a má několik exekucí.

    Odpovědět