CZK/€ 25.290 -0,08%

CZK/$ 23.891 -0,54%

CZK/£ 30.298 -0,45%

CZK/CHF 26.927 -0,29%

Text: Dušan Šídlo

08. 04. 2015

15 komentářů

Jaké celebrity prodávaly pojištění?

 


 

Zdroj fotografie:gossipcenter.com

Pro některé je práce v oblasti pojištění celoživotní kariéra. Pro jiné je to výchozí bod, který může otevřít dveře k jiné pracovní příležitosti. A pro ostatní je to obojí a pojištění prodávají vedle své hlavní profese.

Pojďme se podívat zpátky do minulosti a zkusit najít 5 různých celebrit, které vedle své hlavní profese prodávali pojištění, nebo byla práce v pojišťovnictví v určité životní etapě jejich hlavní profesí.

osobnosti-pojisteni-franz-kafka Franz Kafka

Franz Kafka byl pražský, německy píšící spisovatel židovského původu a jeden z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20. století. Po skončení studií v roce 1907 začal pracovat a byl tři čtvrtě roku zaměstnán u pojišťovny Assicurazioni Generali. Od roku 1908 do roku 1922 pracoval jako úředník v Dělnické úrazové pojišťovně.

Bylo by však nesprávné považovat Franze Kafku za trpícího úředníka, jehož práce v úřadě deprimuje, nebaví, nebo dokonce znechucuje. Naopak, byl úředníkem vzorným, přesným, výkonným a úspěšně stoupal po žebříčku kariéry. Jeho výhrady k úřednickému zaměstnání byly jiné, hlubší. Ve „dvojím životě“ mezi úřadem a psaním, který byl nucen vést, představoval úřad těžko odstranitelnou překážku pro jeho vlastní životní úkol, jímž bylo psaní.

REKLAMA

osobnosti-pojisteni-luciano-pavarotti Luciano Pavarotti

Luciano Pavarotti byl světoznámý operní zpěvák, přezdívaný „král vysokého C“. Je považován za jednoho z nejlepších tenorů historie. Během studií zpěvu se však několikrát rozhodoval, zda ve zpěvu pokračovat. Pracoval proto také jako učitel na základní škole a jako pojišťovací agent.

osobnosti-pojisteni-bruce-jenner Bruce Jenner

Bruce Jenner je bývalý americký atlet. Když získal zlatou medaili v desetiboji na olympijských hrách 1976, byl považován za amerického hrdinu. Před tímto vítězstvím prodával ve volném čase pojištění.

osobnosti-pojisteni-tom-clancy Tom Clancy

Tom Clancy byl americký spisovatel se zaměřením na válečné knihy. Podle jeho knih vzniklo několik úspěšných filmů a počítačových her. Byl také vlastníkem agentury O.F. Bowen Agency, která upisovala neživotní rizika. Rovněž jeho manželka byla manažerkou pojišťovací agentury.

osobnosti-pojisteni-gene-simmons Gene Simmons

Gene Simmons je rockový zpěvák a kytarista, jeden ze spoluzakladatelů skupiny KISS, která prodala více než 100 milionů hudebních nosičů. Pomáhal však také založit společnost Cool Springs Life Equity Strategy, byl marketingovou tváří této společnosti a rovněž prodával životní pojištění, o kterém říká, že jde o nutnost a jednu z věcí, které v životě neděláme pro sebe, ale pro ostatní.

REKLAMA

Nejen „kladní hrdinové“…

Pojištění v minulosti prodávala celá řada pozoruhodných osobností. Možná se tedy podaří nalézt kladného hrdinu „pojišťováka“, který by pojištění lépe přiblížil lidem, i dnes.
osobnosti-pojisteni-lukas-stork Bohužel v posledních letech se při prodeji pojištění mluví spíše o negativních „celebritách“, jejichž zástupcem je například Lukáš Štork (dnes Mikula).

Lukáš Štork byl finanční zprostředkovatel, který se specializoval na prodej investičního životního pojištění. Za poškozování klientů prostřednictvím tohoto produktu dostal od České národní banky rekordní pokutu ve výši 6 milionů korun. Nedávno si změnil jméno na Lukáše Mikulu.

Autor je analytik společnosti Broker Trust

Loading

Vstoupit do diskuze 15 komentářů


Související články

Jaké zásadní změny přinesly vládní úpravy do penzijního spoření?

Konsolidační balíček účinný od letošního ledna sebou taktéž přinesl pozitivní změny v oblasti odpočtů z daňového základu pro fyzické osoby. Zásadní změna spočívá v rozšíření okruhu produktů spoření na stáří, které jsou způsobilé pro odpočet z daňového základu. Nově lze od základu daně odečíst i příspěvky hrazené poplatníkem v rámci tzv. dlouhodobého […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

16. 10. 2024

Zprostředkování pojištění čeká malé zemětřesení

Poskytovatelé zboží a služeb, kteří budou svým zákazníkům nabízet možnost pojištění, mohou nově podléhat zákonu o distribuci pojištění a zajištění. Soudní dvůr Evropské unie totiž aktuálně rozhodl, že pod pojem „zprostředkovatel pojištění“ spadá právnická osoba, která svým zákazníkům nabízí, aby se účastnili skupinového pojištění, které předem uzavřela s […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

10. 10. 2024

Daňové důsledky povodní v České republice. Jak je to u občanů, podnikatelů a firem

V obecné rovině je daňová uznatelnost škod zákonem o daních z příjmů velmi omezena. Zákon však obsahuje jisté výjimky, kdy je možno bez omezení daňově uznat škody, které souvisejí s živelní pohromou. Zákon o daních z příjmu dále upřesňuje, že mezi živelní pohromy spadají právě i povodně a záplavy.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

25. 09. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Jindra

    9 dubna, 2015

    Děkuji Dušane za super článek. Konečně mohu k názvu své práce přidat i nějaké přízvisko. Třeba: ,,To díky čemu se Franz Kafka a Pavarotti dostali až tam, kam se dostali…“ :-)

    Odpovědět

  • Vyvoleny

    9 dubna, 2015

    Článek který přesně vystihuje úroveň a odbornost tohoto webu

    Odpovědět

  • Viv

    10 dubna, 2015

    To jste to vystihl naprosto přesně: Je tu žumpa horší než Blesk!!!!

    Odpovědět

  • Jindra Patlák

    22 června, 2015

    To proto, že jej napsal zaměstnanec Broker Trustu.

    Odpovědět

  • Honza

    8 května, 2015

    Bohužel na štorkovinách jsou právě firmy jako Fitcentrum, OMV, Panters apod. postaveny. Až nějaký z podvodníků je moc vidět, tak ho jeho mateřské firmy vyráchají v publicitě (byť zasloužené) a samy dělají jako že je to jen selhání jednotlivce. Při tom není kouře bez ohně a kdyby tyto firmy byly poctivé, nemají takový „produkt“ ani v portfoliu, natož aby byl dotyčný roky vychvalován.

    Doufám, že projdou legislativní změny o regulaci provizí a o jejich rozložení, protože těmto podvodným firmám a bílým koním, říkajícím si „finanční poradci“ už by byl vsazen poslední hřebík do rakve.

    Odpovědět

  • 8 května, 2015

    Už se pane kolego stalo. Rozpočtový výbor schválil ve středu 6. května pozměňovací návrh, ve kterém se stát stává regulátorem výše provizí, vyplácených za zprostředkování smluv životního pojištění. To však není jediná změna, která byla v pozměňovacím zákoně schválena.
    Pozměňovací návrh se týká zákona č. 277/2009 sb. o pojišťovnictví, ve znění pozdějších předpisů, a dalšího souvisejícího zákona SNT 414. Hlavním cílem návrhu je zamezit přepojišťování smluv životního pojištění, se kterým si trh sám poradit nedokázal.
    Pojišťovny nebyly schopné zavést potřebné regulace, neboť by se první z nich dostaly změnami do konkurenční nevýhody. Při vzájemné dohodě by zase mohly být obviněny z kartelové dohody úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Proto musela být vytvořena změna v zákoně.
    Regulace odměn
    První velkou změnou je, že pokud pojištění zanikne v prvních pěti letech z jiného důvodu, než kvůli pojistné události, bude zprostředkovateli náležet odměna ve výši poměru počtu ukončených kalendářních měsíců trvání pojištění ku šedesáti kalendářním měsícům.
    Pojišťovny navíc budou oprávněny zohlednit ve výpočtu odkupného odměnu provize tak, aby v žádném roce trvání pojištění nepřesáhla část odměny 20% z celkové výše odměny. Při sjednané pojistné době kratší než 5 let, je pojišťovna oprávněna zohlednit ve výpočtu odkupného, podle předchozího, celou pojistnou dobu.
    Další změnou je, že výše odměny v prvním roce bude maximálně jednonásobek pojistného. Tedy 50% současného stavu. Dojde navíc k rozložení provizí do minimálně pěti let. V následujících čtyřech letech navíc bude odměna rozložena lineárně.
    Vracení stornopoplatků se rozprostře do pěti let a zprostředkovatelé tak budou platit poměrnou část vzhledem k výše uvedenému.
    V pozměňovacím návrhu je uvedeno, že výše provizí v prvním roce, navíc nebude zatěžovat klienty, protože bude pojišťovna oprávněna do odkupného zohlednit ročně max. 20% z celkové poskytnuté pobídky. Veškeré náklady rozdílu mezi poskytnutou pobídkou a maximální limitací jejího zohlednění v odkupném pro klienta tak nese průběžně pojišťovna.
    Je velmi pravděpodobné, že pozměňovací návrh sněmovnou projde bez větších komplikací, neboť členové rozpočtového výboru byly výjimečně téměř všichni za jedno a návrh Ladislava Šincla získal silnou podporu.

    Odpovědět

  • 8 května, 2015

    No konečně někdo začal přemýšlet hlavou a ne tím, co má v rozkroku. Regulaci konkrétně u ŽP vítám, zastropování taktéž a výplatě provize rozložené do pěti let taktéž. Čemu vyloženě tleskám je systém ručení za storna u ŽP v poměru 60/60 (tzn. ručení za provizi po dobu 60-ti měsíců poměrnou částí). Závěrem jen řečnickou: muselo to trvat čtyři roky, než na to naši zákonodárci přišli ?

    Odpovědět

  • Ty

    8 května, 2015

    Myslím, že mám jasno. Za těchto podmínek sjednávat a nabízet ŽP ani omylem, i kdyby byla provize 250%. Ručit pět let se rovná ekonomické sebevraždě, když je průměrná životnost smlouvy kolem čtyř a půl let. Nechcete mít vysoká storna a preferujete klidný spánek po dobu následujících pěti let ? Pak nesjednávejte od 01.01.2016 ja­kékoliv životní pojištění (včetně čistě rizikového). Ten krysí závod s případnými storny nebude možné po r. 2016 vyhrát. Výhercem bude opět (jako ostatně vždy) pojišťovna, ta nebude nikdy tratná.

    Odpovědět

  • pavel-hanzl

    8 května, 2015

    Dobrý večer všem slušným finančním poradcům!

    Dnes jsem panu šéfredaktorovi Parlamentních listů odeslal otevřený dopis panu Ing. Ladislavu Šinclovi z ČSSD, kterým reaguji na jeho zákonodárnou iniciativu s plošnými regulacemi. Pan Šincl bude mít možnost reagovat a obhájit své lži, kterými ovlivnil poslance v Rozpočtovém výboru Poslanecké sněmovny. Vedle svého pozměňovacího návrhu k novele zákona o pojišťovnictví se dopustil veřejně a opakovaně několika závažných lží, ve štvavé mediální kampani proti finančním poradcům a jejich provizím.

    O svobodu pracovat svobodně a bez státní plošné regulační buzerace bychom měli bojovat! Ve sněmovně je ještě dalších 198 poslanců, kteří budou o zákoně hlasovat. Pište i na web parlamentu. Nejsme ovce, nenechme se legislativně podříznout! Poslanci mají právo vědět, že jim pan Šincl lže! Bojujme za právo dělat skutečné poradenství a nejen prodej! Bojujme za spravedlivé selektivní regulace! Ten člověk je něčím nástrojem, aby nad námi pojišťovny získaly významnou nefér výhodu. Bojujme za naše provize!

    Z pochopitelných důvodů vám ještě nyní nemohu dát k dispozici text otevřeného dopisu, protože ještě nebyl redakčně zpracován, poté mnou autorizován a teprve na označeném webu vyjde, odhaduji počátkem příštího týdne.

    Odpovědět

  • PoraTce

    8 května, 2015

    Dobrý večer pane Hanzle, dle mého soudu už je téměř rozhodnuto a konkrétně já a můj tým lidí k 31.12.2015 de­finitivně ukončujeme působení v oboru finančního poradenství a zprostředkování. Podotýkám, že děláme jen rizikovky nebo IŽP s minimálním postačitelným pojistným, tedy s maximálně stlačenou investiční složkou, která je vždy alokována v garantovaném fondu. Sjednáváme závažná rizika, nikoliv nesmysly typu vysoké denní odškodné úrazem apod. Jak už tu mnozí psali, ručit za jednou vyplacenou provizi celých pět let je ekonomická sebevražda. Nakonec se velkým pojišťovnám (pravděpodobně za těžké prachy a množství času a přemlouvání) podařilo přes sociální demokracii prolobovat do Parlamentu ČR regulaci provizí životního pojištění a to i přes původní odpor Ministerstva financí. Vše samozřejmě pod záminkou ochrany klientů, přestože s tím reálný výsledek moc společného mít nebude a je zde jasná snaha snížit si vlastní rizika a zvýšit zisky na úkor distribuce a pokus velkých pojišťoven zastabilizovat si již vybudované kmeny. Přilepili to dokonce pro jistotu rovnou ke dvěma zákonům a hned u toho prvního to schválil Rozpočtový výbor a půjde to dál. Sice to neznamená 100%ní schválení, ale je hodně slušná pravděpodobnost, že to projde.

    Odpovědět

  • Petr M.

    8 května, 2015

    Je potěšitelné, že nejsem sám, kdo si vyhodnotil a selsky spočítal, že sjednávat jakékoliv ŽP po 1.lednu 2016 = ekonomická sebevražda. Po krásných 13-ti letech i já věším toto řemeslo na hřebík. Pětileté ručení za provize, kontroly ŽP od ČNB a vymáhání tzv. škod za poškození klienta prostřednictvím ŽP od subjektů chránících „zájmy klienta“ velmi rád přenechám náctiletým poradcům z velkých MLM firem. Pro rýpaly jen dodávám, že jsem posledních cca 9 let nesjednal jedno jediné „spořící“ IŽP, vše rizikovky nebo IŽP jen na rizika.

    Odpovědět

  • pavel-hanzl

    8 května, 2015

    Dobrý večer!
    Bohužel je dnes svátek a k tomu pátek a můj článek v Parlamentních listech vyjde až za několik dnů. Když nebudeme bojovat, projde to. Ale poslanci zatím nedostali jiné, než zavádějící informace, účelově zkreslené. Ještě není rozhodnuto a i kdybych si měl stoupnout na galerii v Poslanecké sněmovně s nápisem že Šincl všechny klame a účelově lže, udělám to. Udělejte to i vy se mnou! V zájmu náš všech! Napišme otevřený dopis také předsedovi Poslanecké sněmovny a předsedovi rozpočtového výboru! Ať jste odkudkoliv, ať jste pod AFIZ či USF, bojujte se mnou za provize všech slušných lidí v našem oboru! Já ovce nejsem a proti mému podříznutí nějakým mládencem z Karviné se budu bránit!

    Odpovědět

  • PB

    8 května, 2015

    Dobrý večer pane Hanzle,

    nemýlím-li se, tak pan Ing. Ladislav Šincl z ČSSD velmi dobře ví, o čem náš obor je a proč navrhuje zastropování provizí, jejich rozloženou výplatu a ručení za provizi poměrnou částí po dobu 60-ti měsíců. Sám v našem oboru v minulosti po nějaký čas působil, takže je skutečně velmi dobře a detailně seznámen s tím, jakými nešvary náš obor dlouhá léta trpí. I já se domnívám, že už je na 99% rozhodnuto a (mimo jiné) jen čekám na definitivní stanovisko a poté taktéž končím. Pět let ručit provizí mě skutečně nikdo nedonutí a odmítám být otrokem pojišťoven a strávit zbytek života krysím závodem, tedy vracením storen.

    Odpovědět

  • Yowie

    8 května, 2015

    PB: Dobře popsaná skutečnost. A já v něm být, jakože jsem příležitost několikrát nevyužil, bych si asi neustále pokládal otázku, jestli mi to v takové žumpě stojí za to. Odpověděl bych si asi stejně, jako Vy. Nestojí…

    Odpovědět

  • znalec

    8 května, 2015

    Několik faktů:

    • Pan Šincl z ČSSD pracoval jako nějaká nula v IPB pojišťovně v 90. letech. Moc mu to nešlo, proto šel do politiky. Takový Švorba. O pohišťovnictví moc neví, řadový chudý poslanec z Karviné co udělá za pár korun cokoliv.
    • Pan Šincl z ČSSD dostal 50.000 Kč za to, že přinesl ten pozměňovací návrh. Za pade! Poslanci jsou dneska levní.
    • Tlačí to zejména Kooperativa a Allianz. Poradci, nezapomeňte jim to.
    • Projde to tak 50:50

    Odpovědět