CZK/€ 25.290 -0,02%

CZK/$ 23.949 +0,15%

CZK/£ 30.335 +0,31%

CZK/CHF 27.076 -0,13%

23. 08. 2023

0 komentářů

Cestovko od cestovky? Ne vždy se vyplatí

 

Cestovní kanceláře k zájezdům běžně nabízejí cestovní pojištění, ať zahrnuté v ceně nebo za příplatek. Tak i onak bývá dražší než pojištění sjednané u pojišťovny, nehledě na to, že pojištění v balíčku se zájezdem nemusí zohledňovat potřeby a preference konkrétního klienta.

Loading



 

Ve srovnání s dalšími položkami, ze kterých se zájezd skládá, je cena cestovního pojištění zprostředkovaného cestovní kanceláří zanedbatelná. Málokdo si je tedy porovnává s nabídkami všech pojišťoven, a cestovní kanceláře se na tyto produkty nebojí uplatňovat vysoké marže. Proto jak vyplývá z příkladu uvedeného níže, oproti cestovnímu pojištění sjednanému napřímo u pojišťovny může být cena i dvojnásobná.

Automaticky vzít zavděk cestovním pojištěním obsaženým v zájezdu ovšem skýtá i další úskalí. Předně může mít nižší limit než to, které by si klient sjednal napřímo u pojišťovny. Zvlášť pokud se člověk chystá do některé ze zemí, kde jsou ceny ošetření a lékařských zákroků na české poměry horentní, může být výhodnější sáhnout po cestovním pojištění s vysokým či dokonce neomezeným limitem.

„Každou smlouvu je třeba si dobře přečíst, a u cestovního pojištění sjednaného přes cestovní kancelář to platí dvojnásob. Je do něj zahrnuté také například ošetření zubů, a v jaké výši? Jaké limity jsou u pojištění zavazadel a jsou kryty zavazadla svěřené přepravci? Zájezd byl v akci ‚dítě zdarma‘ – ale vztahuje se na ně i pojištění? Jaká je spoluúčast u pojištění storna cesty a jaké jsou podmínky pro uplatnění storna cesty? A pokrývá také rizikové sporty? Sjednat si cestovko přímo u pojišťovny navíc umožňuje navolit si různá připojištění nejen s ohledem na typ dovolené ale i na požadovaný rozsah krytí, a díky možnosti jednoduše porovnat různé nabídky napříč trhem také hodně ušetřit,“ vysvětluje Ondřej Vacek, produktový specialista portálu Top-Pojištění.cz, které je obchodní značkou společnosti Ušetřeno s.r.o.

Kdo plánuje vyrazit na dovolenou víckrát do roka nebo třeba podniká pracovní cesty do ciziny, tomu se vyplatí sjednat si pojištění celoroční, které pochopitelně nebývá součástí zájezdů. Už od dvou či tří zahraničních cest vyjde levněji než opakovaná sjednání krátkodobého cestovního pojištění, a při každém vycestování pokryje až 90 dní pobytu najednou.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Jaké zásadní změny přinesly vládní úpravy do penzijního spoření?

Konsolidační balíček účinný od letošního ledna sebou taktéž přinesl pozitivní změny v oblasti odpočtů z daňového základu pro fyzické osoby. Zásadní změna spočívá v rozšíření okruhu produktů spoření na stáří, které jsou způsobilé pro odpočet z daňového základu. Nově lze od základu daně odečíst i příspěvky hrazené poplatníkem v rámci tzv. dlouhodobého […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

16. 10. 2024

Zprostředkování pojištění čeká malé zemětřesení

Poskytovatelé zboží a služeb, kteří budou svým zákazníkům nabízet možnost pojištění, mohou nově podléhat zákonu o distribuci pojištění a zajištění. Soudní dvůr Evropské unie totiž aktuálně rozhodl, že pod pojem „zprostředkovatel pojištění“ spadá právnická osoba, která svým zákazníkům nabízí, aby se účastnili skupinového pojištění, které předem uzavřela s […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

10. 10. 2024

Daňové důsledky povodní v České republice. Jak je to u občanů, podnikatelů a firem

V obecné rovině je daňová uznatelnost škod zákonem o daních z příjmů velmi omezena. Zákon však obsahuje jisté výjimky, kdy je možno bez omezení daňově uznat škody, které souvisejí s živelní pohromou. Zákon o daních z příjmu dále upřesňuje, že mezi živelní pohromy spadají právě i povodně a záplavy.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

25. 09. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *