Bankovní dohled zahrnuje velké množství finanční institucí. ČNB podle Vladimíra Tomšíka nemůže jednat aktivně, ale musí jednat reaktivně při takovém množství institucí.
K výhodám sjednoceného dohledu uvedl, že díky postavení centrální banky je rozhodovací proces nezávislý (nepolitický). Sjednocený dohled kombinuje mikrodohled nad jednotlivými subjekty a makrodohled na systémové úrovni. Sdílení informací mezi všemi útvary v centrální bance vede ke zefektivnění identifikace a řízení systémových rizik.
Vladimír Tomšík upozornil také na možnost monitorovat celý finanční trh či možnost analyzovat dopad vývoje v jednom segmentu. Centrální banka si pokládá otázku, když se děje něco v jednom segmentu, děje se něco také v jiném segmentu? Když máme všechny jednotky systému zdravé, znamená to, že bude zdravý i celek? Když je systém v ohrožení, centrální banka musí jednat. „Naše politika spočívá v bankovním dohledu, ale i makroobezřetnostím dohledu,“ uvedl Vladimír Tomšík.
V dalších deseti letech bychom měli sjednotit vše pod jeden zákon. „Chybí nám jednotný zákon o dohledu,“ uvedl Vladimír Tomšík.