Při žalostných objemech si ale nakonec většina titulů alespoň přilepšila. Největší procentuální přírůstek si připsala společnost AAA Auto (+6,25 %), která je opět nad cenou 18 korun za akcii. Objem obchodů však jen mírně překonal půl milionu korun. V růstu pokračovaly také akcie VIG (+2,72 %), kterým pravděpodobně pomohla zpráva o rozšiřování působení v Polsku.
Největší a vlastně jediný pokles pak zaznamenala společnost Pegas Nonwovens (-3,02 %), u níž investoři nejspíše vybírali zisky po včerejším mohutném posílení na konci obchodování.
Dnes se dařilo také bankovním titulům, které těžily z dobrých výsledků finančních institucí v USA z předešlého dne (KB +1,74 %, Erste +1,22 %). Polepšila si také Zentiva (+1,43 %), která až na jednu výjimku posiluje již od 11.3. Pokud to takhle půjde dál, bude zanedlouho opět atakovat cenu 1000 korun za akcii. v opačné situaci se nachází společnost ECM, která sice dnes posílila o dvě procenta (+2,12 %), dlouhodobě to ale na žádný růst nevypadá.
Index PX tak dnes nakonec mohl zaznamenat další mírný nárůst (+1,34 %) díky akciové rallye v USA a vyšší otevírací ceně oproti včerejšku, která už se v průběhu dne prakticky nehýbala. Za týden si pak index připsal přírůstek o 0,72 %, což je jeden z mála kladných výsledků v Evropě.
Kromě Maďarska (BUX +1,52 %) se dnes nikde v západní a střední Evropě neobchodovalo, a trhy tak nemohly vylepšovat své nepovedené výsledky z posledních dvou dnů, díky nimž (a také díky pondělním výsledkům) zakončily týden většinou v mínusu.
REKLAMA
Dnes se neobchodovalo ani v USA, díky dobrým výsledkům ze čtvrtka ale však nakonec trhy poprvé za poslední měsíc zaznamenaly týdenní nárůst. Trhy mají za sebou jedno z nejvolatilnějších období za posledních 70 let. Dařilo se zejména finančnímu sektoru, který ovlivňoval obchodování prakticky po celý týden podle toho, jak krachovaly banky a jak na to reagoval FED.
V průběhu tohoto týdne jsme byli svědky také výrazného propadu na komoditních trzích, které v předešlých týdnech překonávaly jeden rekord za druhým. Obavy ze zpomalení velkých ekonomik na čele USA tím i omezení poptávky však nakonec ceny většinu komodit tlačilo dolů. Dařilo se naopak dolaru, který po výrazných poklesech v minulých týdnech obrátil směr a v průběhu týdne se mu alespoň trochu podařilo zvrátit nepříznivý stav.
Zdroj: Atlantik, Fio, Patria, IQ Trade,XTB, BCPP, Bloomberg