CZK/€ 25.120 -0,02%

CZK/$ 24.168 +0,07%

CZK/£ 30.274 -0,62%

CZK/CHF 27.020 +0,27%

Měníte poradenskou společnost? Počítejte s výpadkem příjmu

 


 

Výměnu zastřešující finančně poradenské společnosti velmi často komplikují kontroversní a často neplatné konkurenční doložky či dodatečné „poplatky za vzdělávání“. Samotný přechod ale není i bez těchto právních překážek jednoduchý. V nové společnosti se poradci musí seznámit s novým systémem a téměř nikdy do nové společnosti nedoputuje celá původní skupina.

Výpadek příjmu přecházejících poradců je cena, se kterou musí v krátkém horizontu počítat. V životě není nic zadarmo. V dlouhodobém pohledu se ale může vyplatit lepšími podmínkami k práci a (někdy) i vyššími provizemi. Výpadek příjmů ale může být značný, jak se o tom přesvědčil např. Petr Havel, bývalý zemský ředitel OVB Allfinanz, který v loňském roce i se svým ředitelstvím přešel do společnosti Partners.

Zemské ředitelství Petra Havla ještě v OVB v silných měsících roku 2012 dosahovalo obratu kolem 8 mil. Kč. Počátkem roku 2013 se cosi zlomilo a obrat klesl na cca 3 mil. Kč. V březnu 2013 se dokonce propadl meziročně téměř o 70 % na něco málo přes 2 mil. Kč. Odchody jsou připravované dlouhodobě, a toto byl poslední měsíc, kdy ještě figuroval na výplatních listinách OVB.

Rok s rokem se sešel a Petr Havel oficiálně nastoupil do společnosti Partners k 1. lednu 2014. S ním přešla značná část jeho spolupracovníků z OVB. V prvním měsíci dosáhlo jeho ředitelství obratu pod 2 mil. Kč, což opět představovalo meziroční pokles téměř o 40 %.

Přechod z jedné společnosti do druhé je poklesem produkce postižen téměř vždy. Následně záleží na každém poradci, jak se mu podaří vyrovnat s novým prostředím a často i novým přístupem k poradenství. To se dotýká především finančních poradců, kteří přecházejí z „jednobarevných“ poradenských sítí finančních institucí. Jim se rozšiřuje paleta produktů a možností – a ne každému se podaří přizpůsobit tomu svůj styl práce a stát se z ryzího obchodníka i kvalitním finančním poradcem.

REKLAMA

Zajímavým fenoménem jsou přechody do broker poolů. V nich je poradce samostatnější a je jen on sám za sebe zodpovědný za svůj výkon. To ale nezvládá každý, a tak přibližně třetině přecházejících poradců klesá celková produkce navzdory vyšším provizím. A následně se propadají do nečinnosti a z oboru odchází.

Tip na téma broker pool:

Loading

Vstoupit do diskuze 14 komentářů


Související články

Zkontrolujte si před koncem roku, zda vám neutíkají některé příspěvky či zvýhodnění

Do konce roku zbývá už jen několik dnů. Vyplatí se proto věnovat pár minut kontrole, zda za letošní rok využijete všechny výhody doplňkového penzijního spoření, stavebního spoření nebo letošní novinky – dlouhodobého investičního produktu. Zkontrolujte si, jestli vám neutíkají některé příspěvky či zvýhodnění.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

20. 12. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Milan z Partners teď v Trustu

    27 dubna, 2014

    Proč se nevyjádří sám Petr Havel? V Partners mají http://www.investujeme.cz asi opravdu zakázané.

    Odpovědět

  • radek

    27 dubna, 2014

    a jak se to dělá takové zakazován? :)

    nebuďte směšní.

    Odpovědět

  • Kateřina Nesvačilová, dříve M1

    28 dubna, 2014

    Proč se k tomu teda nevyjádří Petr Havel? Mohl by říct něco jako vydělávám míň, tým se mi rozpadl, ale Partners jsou nejlepší, ne jako to zlé OVB. Proč to neřekne.

    Že by mu v Partners nesplnili co slibovali?

    Odpovědět

  • Fifinek11

    4 června, 2016

    Paní Nesvačilová, zajímaly by mne důvody Vašeho odchodu, také se chystám udělat podobný krok a již plánuji, jsem M1 také, ale téměř bez lidí. Když k nám vstoupil Pan Havel, prezentoval se nám jako „BIG BOSS“ velká struktura, kvalitní struktura, moc není vidět tedy nyní na rangliste, asi se mu to celé rozpadlo, nevím. Děkuji za jakoukoliv reakci

    Odpovědět

  • Wisconsin states

    8 září, 2016

    Víme někdo kolik peněz v posledních měsících pan Petr vydělával???? Víme jeho hrubé příjmy a storna od veškeré struktury? Docela by mne to zajímalo, protože když to čtu tady tak to rapidně neodpovídá tomu co mi říkal když se mne pokoušel dostat pod sebe jako poradce – vyprávěl mi jak je to super a o milionech a tak – nechápu proč jen lže, pokud tedy lže dle toho co se tu dočítám, skutečně teda jsem těm pohádkovým příjmům moc nevěřil, jsem OSVČ a vydělám si tak 30 tic měsíčně, ale to se musím pěkně otáčet, takže jsem k němu nešel a dělám to co umím. Jsem mimo obor, takže mě nový obor ani nijak nelákal upřímě.

    Odpovědět

  • Pavel

    14 dubna, 2014

    Pane Zámečníků, opět dokazujete, že nejste novinář, ale pracovník marketingu Fincentra, jestli jste to tedy vůbec psal vy, což bych se skoro i divil. jde vidět, že Fincentru opravdu teče do bot a lidi utíkají. Na druhou stranu musím obdivovat vaši loajalitu :) a to, že se vzdáte i jisté stavovské cti.

    U Havla jste si úmyslně vzal lednový obrat, ale jinak sám víte (nebo Stuchla ví), že píše 16.000 – 18.000 BJ a to je obrat 4,5 – 5 mil. Kč.

    děláte to kluci dobře.

    Odpovědět

  • Partnerská c.

    15 dubna, 2014

    V únoru napsal patnáct tisíc jednotek, stačí se podívat do žebříčku

    Odpovědět

  • zamecnik

    15 dubna, 2014

    Pane Pavle, vzal jsem data, která jsem měl k dispozici. A všimněte si, že jsem porovnával především meziroční posuny, nijak jsem nehodnotil absolutní výši.

    Odpovědět

  • Insider

    14 dubna, 2014

    Storna, jak proste mily Watsone :)

    Odpovědět

  • Jimmy

    14 dubna, 2014

    Za poslední dobu už 4. článek namířený proti broker-poolům. Je evidentní, že FC, BC a další velké multilevly mají z odchodů lidí noční můru.

    Odpovědět

  • z pojišťovny

    14 dubna, 2014

    Přesto byl Bonnet před krachem, zadlužený u pojišťoven. Čím to je, nechápu to.

    Odpovědět

  • 14 dubna, 2014

    Zámečníku, co přesně je poradenského na osobě, která prodává (ano, prodává) pár vybraných finančních produktů, co trh nabízí? Co přesně je poradenského na osobě, která cpe každému investice skrz podílové fondy, ačkoli jen málo lidí chce investovat (a dojít finančních ztrát) a ačkoli existují i jiné formy investování (když už teda klient trvá na investicích, protože přesně pochopil, co je investice a co spoření)?

    Přestaň servilně obhajovat rádoby poradce a zvláště pak svýho chlebodárce Fincentrum.

    Odpovědět

  • zamecnik

    14 dubna, 2014

    Ty, poradenství může dělat i osoba, která je placená finanční institucí provizemi. Znám spoustu poradců, kteří dělají dobré finanční poradenství na tomto principu. A že lidé nechtějí investovat? Tomu snad nevěříte ani „ty“. Jakmile člověk vydělá víc, než spotřebuje, hledá způsob, jak přebytek uložit efektivně. A jak jinak může, než ho investovat? Neznám lepší způsob. Jestli „ty“ ano, prozdraďte ho.

    A jen na okraj. Nevzpomínám si, že bychom si potykali…

    Odpovědět

  • Karel

    14 dubna, 2014

    Nevím, co je na investicích do podílových fondů neinvestičního… IŽP je investicovatější?

    Odpovědět