CZK/€ 25.285 -0,16%

CZK/$ 23.179 -0,44%

CZK/£ 30.078 -0,27%

CZK/CHF 26.860 -0,04%

18. 08. 2010

37 komentářů

Partners potvrzují pozici jedničky na trhu

 


 

Podíl Partners na ročním pojistném životního pojištění je 21 %. „Výsledky za první pololetí ukazují velmi silnou pozici Partners v oblasti hypoték, investic i pojištění, a také vyváženost našeho portfolia, které odpovídá potřebám klientů,“ říká předsedkyně představenstva Partners Kateřina Palková.

Tento týden vydaly Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR (AFIZ) a Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) společnou tiskovou zprávu o základních parametrech finančně poradenského trhu ČR v prvním pololetí roku 2010. Výsledky potvrzují vedoucí postavení společnosti Partners: Poradci Partners v tomto období zprostředkovali svým klientům 2 170 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 3,4 miliardy korun, tedy 35 % celého poradenského trhu.

Výsledky Partners ukazují i na rostoucí zájem o investice: celkem klienti investovali 1,25 miliard korun, z toho klienti Partners 343 milionů, tedy 27 %. „Trendem je obliba produktů pravidelného investování, které si jenom toto pololetí zvolilo více než 7 700 klientů, kteří hodlají investovat v cílových částkách téměř 4,5 miliardy korun a tak se dostatečně zajistit v důchodovém věku,“ říká ředitel Partners pro distribuci Petr Borkovec.

Vedle hypoték a investic jsou častou součástí portfolií klientů Partners i smlouvy o penzijním připojištění a životním pojištění. V prvním případě tvoří podíl Partners na celkových objemech sjednaných ročních příspěvků 24 % (38 z celkových 157 milionů Kč), v případě životního pojištění je to 21 % z ročního běžně placeného pojistného. Penzijní připojištění vnímáme jako doplňkový produkt atraktivní především díky státnímu příspěvku, životní pojištění zase našim klientům slouží především k zajištění proti nečekaným událostem. Navíc klademe v oblasti životního pojištění důraz na vývoj nízkonákladových produktů, díky kterým mohou poradci Partners nabídnout klientovi výrazně výhodnější podmínky,“ dodává Tomáš Prouza, ředitel péče o klienty Partners.

Přesná čísla naleznete v tabulce.

Výsledky trhu a Partners v prvním pololetí 2010

Produkt

Partners

Trh

Podíl Partners

Investice

Investice jednorázové (počet smluv)

19 062

46 941

57,09%

Investice pravidelné (počet smluv)

7 736

Objem nákupů podílových listů

342 844 297

1 246 585 000

27,50%

Objem ročních investic

152 695 080

1 049 999 000

14,54%

Spořicí účty (počet smluv)

3 158

3 717

84,96%

Pojištění

Životní pojištění běžně placené (počet smluv)

26 927

142 538

18,89%

Roční produkční pojistné u ŽP (běžně placené)

298 735 591

1 417 745 000

21,07%

Hypotéky

Hypoteční úvěry (počet smluv)

2 171

6 070

35,77%

Hypoteční úvěry – objem

3 418 968 778

9 795 508 000

34,90%

Penzijní připojištění

Penzijní připojištění (počet smluv)

6 775

44 540

15,21%

Penzijní připojištění – objem ročních příspěvků

38 527 392

157 731 000

24,43%

Loading

Vstoupit do diskuze 37 komentářů



Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • znalec

    18 srpna, 2010

    Fincentrum vyběhne s bomba fotbalovým projektem, tak Partners musí hned vydat pro své ovce zprávu, že jsou nejlepší :-). Je to vtipné, kluci brněnští, trochu víc sebevědomí to chce, číšníci ušatí!!!!

    Odpovědět

  • znalejší znalec

    18 srpna, 2010

    tak rychle to s tiskovými zprávami opravdu nefunguje. jde vidět, že jste skutečně znalec a inteligentní člověk. :)))

    Odpovědět

  • Kolemjdoucí

    18 srpna, 2010

    to se v Partners neprovozuje? 🙂

    Odpovědět

  • partners

    18 srpna, 2010

    provozuje, ale pro tiskovou zprávu nedůležité. v brzké době vyjde výroční zpráva AFIZu a tam si to budete moci spočítat a posměšky nejsou na místě. zjistíte, že podíl Partners je 8% podíl na počtu smluv o stavebním spoření , ale pouze 4,7% na cílových částkách. přece jen ve výši CČ jsou Partners nesrovnatelní se ZFP a řekl bych, že jejich přístup je rozumnější. 🙂 Na úvěrech ze stavebního spoření je podíl 12%. Dokonce dělají i neživotní pojištění a tam byl podíl 11% trhu.

    Odpovědět

  • partnerka

    18 srpna, 2010

    Takže to vychází, že Partners jsou úplně nejlepší ve všem na celém světě. To je dobře, když je někdo úplně nejlepší ve všem. Mám 16 měsíců praxe na plný úvazek, tým šesti lidí, když bych chtěla přejít do Partners, jak to mám udělat? Jakou mi dáte pozici? Dáváte prémie za přechod jako Broker?

    Odpovědět

  • Honza

    18 srpna, 2010

    nejlepší na celém světě určitě nejsme. ale výsledky v České republice docela ujdou v porovnání s ostatními, kteří hlavně mluví.

    Partners se sice na přetahování nespecializují a naopak spíše učí práci s nováčkem, ale pár týmů původně zejména z BC, Fincentra a OVB a trošku AWD tam je a nezačínali úplně od nuly. Když napíšete mail na info@partners.cz, tak se to jistě dostane ke kompetentním lidem.

    Odpovědět

  • Jiří

    22 srpna, 2010

    Přecházet kvůli obratu se mi nezdá jako dostačující důvod:o) Mě se líbí, jak se společnosti neustále předhánějí v tom, kdo má nejvyšší počet smluv. Pro mě je zajímavější to, co společnost nabízí svým poradcům a jaké jsou podmínky ve společnosti. Jestli je společnost malá, nebo velká, nerozhoduje o kvalitě a o osobním výdělku. Je až zarážející, že v dnešní době poradci prodávají raději společnost, nežli sami sebe, připadá mi to, jako by svoji neschopnost skrývali za jménem společnosti. Stále se mluví o tom, která společnost měla jaký roční obrat, ale už se nikdo nezamyslí nad tím, kolik společnost vyplatila poradcovi, který se podílel na výsledku. Dostat např. 30% z toho co dostane společnost od pojišťovny, je zarážející a raději budu pracovat tam, kde sice nerostou např. pobočky, hotely atd. ale kde mám řádně zaplaceno, nejen já, ale i má struktura. Čím více pozic, tím menší provize. Společnosti tohoto typu jsou zaměřeni na nováčky, kteří nemají představu o zprostředkovatelském trhu a dělají za almužny a jsou motivování další almužnou, kterou dostanou na vyšší pozici. Vymývání mozku udělá svoje a tito lidé jsou schopni i říct, že o provize nejde, přitom se pyšní obratem. Prostě to nedokážu pochopit.

    Odpovědět

  • Jana

    22 srpna, 2010

    Sohlasím, nedávno jsem potkala poradce který mi tvrdil, že jsou provize na posledním místě.Takové finanční poradce bych chtěla mít, kterým bych vyplácela nízké provize a větší část bych si nechávala:-))))Tvrdit, že nejde o provize je jako kdyby tvrdil kontrolor kvality, že nejde o kvalitu:-))))

    Odpovědět

  • Jana

    22 srpna, 2010

    Souhlasím s Vámi, v Partners jsem pracovala pár měsíců, než jsem se setkala s pojišťovacím poradcem, který pracoval pro jednu nejmenovanou pojišťovnu napřímo jako VPA. Já za smlouvu IŽP dostávala v Partners provizi cca 60% z ročního pojistného, nyní pracuji přímo v pojišťovně a za tutéž práci dostávám cca 135%. Byla jsem naivní a zaslepená „finančním poradenstvím jinak“…ano, jinak a za polovinu peněz. Už nikdy více do MLM !!!

    Odpovědět

  • Také Jana

    22 srpna, 2010

    Také jsem prošla Partners. Všechna soustředění a motivace na mě působila jako z filmu Bony a klid. Čiší z nich takové to vekslácké nadšení co zabírá na návštěvníky Matějské. Stačí se podívat třeba na toto oficiální video s Leošem Marešem:

    http://www.jsmepartners.cz/detail-video/akce-partners/pozvanka-na-konferenci-partners-2010

    Odpovědět

  • Jana

    23 srpna, 2010

    Já proti fy Partners nic nemám, důvod mého odchodu byl propastný rozdíl v provizích u Partners a u kolegy přímo v pojišťovně. Dnes už vím, že nepotřebuji mít v nabídce 30 pojišťoven, 15 penzijních fondů, 20 bank, 16 stavebních spořitelen a 30 investičních společností…komplexní pojištění dělám pro Kooperativu (Perspektivu 7BN dělám výhradně pro pokrytí rizik bez jakékoliv rezervotvorné složky), majetkové pojištění taktéž u Kooperativy, penzijní fond u našeho strategického partnera PFČS, veškeré hypotéky přes společnost Golem Finance (mají vše a jsou úžasně flexibilní), investice dohazuji kolegovi, co se na ně specializuje a nedělá nic jiného. Klienti jsou spokojení, nemám pocit, že bych je o něco ochuzovala jenom proto, že nemám takovou produktovou šíři napříč všemi pojišťovnami jako Partners nebo kdokoliv jiný (AWD, OVB, Fincentrum apod.). Baví mě to, pracuji napřímo s pojišťovnou a hlavně mám jednou tak velké provize a buduji si kmen, kdy mi každý rok chodí následné provize (cca 10% z roční platby na majetkové smlouvě, cca 3% na životní). Jsem vážně moc spokojená, je to vidět i na mojí práci a hlavně mi peníze za moji práci nekradou žádní MLM darmožrouti, kteří jen byli ve firmě o nějaký ten pátek dříve než já. Přeji hezký večer. Jana

    Odpovědět

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Jana

    23 srpna, 2010

    Milý Tygře, Vy jste ta čísla o počtu finančních institucí bral doslova ? Pak je mi Vás líto, měla to být metafora ve smyslu „nepotřebuji desítky finančních institucí“, abych mohla kvalitně dělat finanční poradenství. A k Vašemu sdělení, že mi chybí objektivita…objektivita je dána výší provize, nic takového jako nezávislé poradenství neexistuje, byť si na to mnohé MLM firmy hrají, některé to mají i ve svých firemních proklamacích a někteří tomu i dokonce věří. Hezký večer, Tygře. Jana

  • Jana

    23 srpna, 2010

    Já proti fy Partners nic nemám, důvod mého odchodu byl propastný rozdíl v provizích u Partners a u kolegy přímo v pojišťovně. Dnes už vím, že nepotřebuji mít v nabídce 30 pojišťoven, 15 penzijních fondů, 20 bank, 16 stavebních spořitelen a 30 investičních společností…komplexní pojištění dělám pro Kooperativu (Perspektivu 7BN dělám výhradně pro pokrytí rizik bez jakékoliv rezervotvorné složky), majetkové pojištění taktéž u Kooperativy, penzijní fond u našeho strategického partnera PFČS, veškeré hypotéky přes společnost Golem Finance (mají vše a jsou úžasně flexibilní), investice dohazuji kolegovi, co se na ně specializuje a nedělá nic jiného. Klienti jsou spokojení, nemám pocit, že bych je o něco ochuzovala jenom proto, že nemám takovou produktovou šíři napříč všemi pojišťovnami jako Partners nebo kdokoliv jiný (AWD, OVB, Fincentrum apod.). Baví mě to, pracuji napřímo s pojišťovnou a hlavně mám jednou tak velké provize a buduji si kmen, kdy mi každý rok chodí následné provize (cca 10% z roční platby na majetkové smlouvě, cca 3% na životní). Jsem vážně moc spokojená, je to vidět i na mojí práci a hlavně mi peníze za moji práci nekradou žádní MLM darmožrouti, kteří jen byli ve firmě o nějaký ten pátek dříve než já. Přeji hezký večer. Jana

  • vasek

    23 srpna, 2010

    ale kradou. Jakákoliv firma, kde šéf je placen za výkony svého týmu(bez ohledu na oblast působení), a tak to je všude, je o tom, že Ti dole vydělávají na ty nahoře. Pokud je někdo manažerem, tak je přirozené, že žije z výsledků svého týmu. Z čeho žije Váš manažer, nebo manažer Vašeho manažera v Kooperativě? 🙂

  • Jana

    23 srpna, 2010

    Dobrý den Vašku,

    můj manažer v Kooperativě nepochybně žije z mých provizí, o tom nemůže být žádná řeč, je to ale postavené trochu jinak. Já se probudila v momentě, kdy jsem zjistila, kolik za moji smlouvu obdrží na provizích společnost a kolik následně obdržím já sama. Když předpokládáte, že společnost dostane za Vaši smlouvu cca 140% z ročního pojistného a Vám vyplatí cca 60%, je to více jak přes polovinu do jejich kapsy. Myslím, že nemá smyslu to více pitvat, počty jsou to školácké a každý člověk si to dokáže spočítat sám. Když Vám za tutéž smlouvu nabídnu provizi 6.000 Kč nebo 14.000 Kč, kterou variantu si vyberete ? Přeji hezký den. Jana

  • Kolemjdoucí

    23 srpna, 2010

    Přeji Vám, ať Vám ten optimismus vydrží i když Vám seberou podstatnou část kmene … Už slyším že se to nestane, tak jako to bylo u jinych a jinde 🙂 A pak prskali jak křečci 🙂

  • Jiří

    23 srpna, 2010

    Jestli mi pojišťovna bude chtít brát to co jsem si vybudoval, tak učiním takové opatření aby se ji to nepovedlo:o))) pojišťovna by ubližovala jenom sama sobě. Bohužel je pravda, že se to děje.Jinak kmen Vám mohou vzít i MLM:o)))

  • Kolemjdoucí

    23 srpna, 2010

    Opravdu? Jak?

  • Kolemjdoucí

    23 srpna, 2010

    to že budete dělat všechno pro to aby se jim to nepovedlo, to chápu, nicméně nemáte šanci. Tuhle větu jsem slyšel již několikrát, výsledek byl tentýž. A že by byla pojišťovna sama proti sobě, tím myslíte že odejdete a přepojistíte klienty? Pokud to myslíte takto, snad abyste raděj nepřispívala do diskuze :-))))

  • Jiří

    23 srpna, 2010

    Je to jinak, daleko horší. Firma dostane za IŽP např. 140% z ročního pojistného, to dělá celkově u 1000,- položky 16 800,- , 60% by bylo 10 080,-. Ve skutečnosti dostávají většinou kolem 6000,- to není 60% ale pouhých 36% toho co dostane společnost. Nějakých 20% jde na chod firmy a zbytek se rozdělí v systému. Nic proti, ale to je systém, který nemohu chápat. Některé jiné MLM jsou na tom ještě hůře, ale i mnohem lépe. Nevím, ale nezdá se mi to zrovna vyvážené. Nejvíce má dostat ten kdo životní plán vytvořil, nebo ne?

  • Radek

    23 srpna, 2010

    😉 ve fabrice taky dostává víc její šéf a ne dělňas, co stojí u pásu

  • Jiří

    23 srpna, 2010

    Ale fabrika není MLM:-)))

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Tygr

    23 srpna, 2010

    Milá Jano, v ČR opravdu není 16 stavebních spořitelen, zřejmě jste se trošku spletla. Penzijních fondů je taky o něco méně.
    Ale pokud Vás baví bouchat Kooperativu, tak prosím, je to Vaše volba. Pouze Vám tam chybí objektivita a srovnání, ale to vy asi nepotřebujete a vaši klienti taky ne.

    Odpovědět

  • Jiří

    23 srpna, 2010

    Samozřejmě, že nepotřebujete 45 renomovaných společností k tomu aby jste uspokojila finanční potřeby klienta. Tím se pouze ukazuje na nezávislost, ve skutečnosti každá firma má své vybrané programy, které i nabízí. Na druhou stranu, nemohu s Vámi souhlasit v tom, že jedna pojišťovna uspokojí všechny, je obrovská konkurence a kdyby jste porovnala 7BN s jiným produktem tak by jste pochopila, že není na tom zrovna nejlépe. Investice vždy dělejte sama a nikdy žádné obchody nikomu nedávejte, jednou toho můžete hodně litovat. Věřte jenom sama sobě.

    Odpovědět

  • Jiří

    23 srpna, 2010

    Je to jinak, daleko horší. Firma dostane za IŽP např. 140% z ročního pojistného, to dělá celkově u 1000,- položky 16 800,- , 60% by bylo 10 080,-. Ve skutečnosti dostávají většinou kolem 6000,- to není 60% ale pouhých 36% toho co dostane společnost. Nějakých 20% jde na chod firmy a zbytek se rozdělí v systému. Nic proti, ale to je systém, který nemohu chápat. Některé jiné MLM jsou na tom ještě hůře, ale i mnohem lépe. Nevím, ale nezdá se mi to zrovna vyvážené. Nejvíce má dostat ten kdo životní plán vytvořil, nebo ne?

    Odpovědět

  • Anonym

    6 února, 2011

    je více možností. Přes 100% není problém i ve společnostech, kde můžete být PPZ a ne VPA …

    Odpovědět

  • Kolemjdoucí

    19 srpna, 2010

    rozumím, pro tiskovou zprávu nedůležité, protože to nejsou ohromující čísla 🙂 Ale jinak Partners blahopřeji k hezkým výsledkům.

    Odpovědět