CZK/€ 25.120 -0,02%

CZK/$ 24.168 +0,07%

CZK/£ 30.274 -0,62%

CZK/CHF 27.020 +0,27%

10. 01. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Čína 2018 podle Fidelity International: vyplatí se investice do technologických akcií a internetových firem

 

Po pozoruhodných výkonech v roce 2017 by mohl rok 2018 znamenat pro čínské akcie další silný rok. Podporují to stabilní makroekonomická data, revize zisků, které ukazují růst, a přiměřené valuace. Portfolio manager společnosti Fidelity International Raymond Ma, který působí v Hong Kongu, se přiklání k technologickým titulům: „Jsem pozitivní u odvětví ,nové Číny‘, zejména tedy u společností, které pravděpodobně budou těžit ze zvyšování spotřeby a zájmu o inovace. Mám rád společnosti, které mají silné technologické know-how a inovativní produkty, a právě u takovýchto firem očekávám v dohledné době nejvyšší růst.“

Loading



 

Na makroekonomické úrovni čínská vláda přesouvá svůj zájem od specifického cíle, jak zvýšit růst, spíš k podpoře kvality růstu, a hlavně k dosažení vyváženého rozvoje. Čínský hospodářský růst by se měl v příštích letech zmírnit, protože ekonomika se posouvá směrem od investic a vnější poptávky spíše k domácí spotřebě. „Sektory ,nové Číny‘, které jsou založené na pokračující spotřebě a orientované na služby, budou pravděpodobně nejvíce těžit z nárůstu spotřeby a inovací. Očekává se, že dosáhnou nejvyššího růstu v horizontu tři až pěti let,“ doplňuje Teera Changpongsang, portfolio manager společnosti Fidelity International. To potvrzuje i Raymond Ma: „Jsem přesvědčen o tom, že jsou značné příležitosti ve vybraných oblastech internetového průmyslu. Posouváme se k e-commerce, online platebním nástrojům a streamované zábavě. Počet firem zabývajících se oblastí internetu je dokonce větší než v některých rozvinutých zemích. Např. už v roce 2016 byl čínský trh e-commerce dvojnásobně větší než jeho americký ekvivalent.“

Co by mohlo letos překvapit investory?

Geopolitická rizika zůstávají v roce 2018 hlavním problémem investorů. Zejména od severokorejských raketových a jaderných programů se očekává, že ještě zvýší napětí v tomto roce. Rostoucí protekcionismus a ekonomický nacionalismus navíc mohou tlumit světový obchod a eskalovat geopolitické napětí v regionu. Krom toho má značný vliv i čínský dluh. Jeho úroveň od celosvětové finanční krize v roce 2008 rychle rostla. Zejména dluh domácností stoupal alarmujícím tempem i s tím, jak rostly hypoteční a spotřebitelské úvěry. Rostoucí dluh Číny by dokonce mohl ohrozit globální ekonomickou a finanční stabilitu. Politici proto přijali některé kroky, jež by měly pomoci soukromého sektoru od zadluženosti a k tomu, aby úvěry a dluhy podniků rostly pomaleji. To by mohlo zmírnit dluhová rizika.

Co se týče akciových doporučení, Raymond Ma, portfolio manager společnosti Fidelity International, doplňuje: „Věřím, že růst je klíčovým hnacím motorem ceny akcií a že alfa může být generována nalezením a investováním do společností, které mají dobré vyhlídky na růst. Snažím se proto identifikovat společnosti, které mají značný růstový potenciál. I nadále se budu zaměřovat na společnosti, které mají vyhlídky udržitelného růstu v příštích třech až pěti letech.“

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Čínské akcie zůstávají atraktivní i přes nedávnou korekci cen

V posledních týdnech se do popředí mediálního zájmu dostal vývoj na čínském akciovém trhu, který je naprosto bezprecedentní. Od svých minim si hlavní index Hang Seng Index připsal asi už 30% zhodnocení. Akcie táhly nahoru zejména spekulace o fiskální podpoře tamní ekonomiky, která si prochází dlouhodobější deflací.

Text: Redakce

14. 10. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *