20. 03. 2024
ERV Evropská pojistila do zahraničí rekordních 1,5 milionů klientů. Na pojistném vybrala přes 1,3 miliardy korun a zůstává jedničkou
S tuzemskou jedničkou na trhu s cestovním pojištěním loni vycestovalo do zahraničí 1,54 milionu klientů, což je nejvíce v historii společnosti. Meziročně jde o 15% nárůst a oproti roku 2019, který byl z pohledu cestování do příchodu pandemie Covid-19 rekordní, dokonce 34% nárůst. Díky silnému zájmu o cestování a služby ERV Evropské se pojišťovně podařilo dosáhnout i rekordního obratu ve výši 1,343 miliardy korun. Nadále jí tak patří zhruba třetinový tržní podíl.
ERV Evropská vloni pokračovala ve vylepšování svých služeb a uvádění nových produktů. Podařilo se jí posílit své postavení v oblasti cestovního ruchu. V současné době spolupracuje s přibližně 330 cestovními kancelářemi, mezi které patří i ty největší na českém trhu jako Alexandria, Blue Style, Canaria Travel, Čedok a DER Touristik, kam patří značky EXIM, Fischer a NEV-DAMA. (pozn. abecední pořadí CK).
Pracovních cest po pandemii přibývá
„V loňském roce jsme se aktivně soustředili na služby v oblasti firemního pojištění, jelikož tento segment s ústupem pandemie opět znatelně roste. Na zahraniční pracovní cesty pojišťujeme přes 1.700 společností, včetně lídrů ve svých oborech, jako jsou Continental, Samsung, Siemens, Skanska, O2, T-Mobile či ZOO Praha,“ říká Libor Dvořák, předseda představenstva ERV Evropské pojišťovny. Ta od roku 2023 nově pojišťuje pracovníky Úřadu vlády ČR a humanitární organizace Člověk v tísni. Nadále je také hlavním pojistitelem do zahraničí vyslaných pracovníků Ministerstva zahraničních věcí a jejich rodinných příslušníků. V roce 2023 Evropská také uvedla na trh specializované pojištění pro živnostníky a menší firmy.
Podíl storen se snížil, náklady na léčebné výlohy stále rostou
REKLAMA
Vzhledem k faktu, že s koncem pandemie Covid-19 ubývá počet škod ze storna, klesla loni průměrná výše škody o 5 % na 13.300 korun. Naopak u tzv. léčebných výloh došlo k 6% nárůstu na více než 8.500 korun za škodu. Právě náklady za léčení v loňském roce tvořily většinu všech škod, konkrétně 67 %. „Vývoj výše škod jasně potvrzuje pokračující zdražování lékařské péče v zahraničí. Vyšší ceny jsou vidět i na rostoucím podílu tzv. velkých škod, tedy těch, u kterých náklady přesáhnou částku 100 tisíc korun. V posledních letech do této kategorie spadá v podstatě každý případ, který vyžaduje repatriaci do ČR,“ říká Štěpán Landík, člen představenstva ERV Evropské pojišťovny.
Vlastimil Divoký
manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny