CZK/€ 25.355 +0,10%

CZK/$ 24.337 +1,15%

CZK/£ 30.464 +0,17%

CZK/CHF 27.279 +0,12%

22. 07. 2024

0 komentářů

Nová funkce od Revolutu pomůže zabránit přístupu zlodějů k telefonům

 

Revolut, globální fintech s více než 700 tisíci zákazníky v Česku a 45 miliony celosvětově, dnes představuje novou funkci –⁠ Ochrana majetku, další vrstvu zabezpečení v rámci ověření totožnosti v aplikaci, která má zabránit zlodějům v přístupu k finančním prostředkům, které si zákazníci odložili do Kapes v aplikaci Revolut. Ochrana majetku pomůže ochránit zákazníky, kterým byl odcizen odemčený telefon nebo bylo prolomeno rozpoznání hesla a obličeje, a zabrání zločincům, aby zákazníkům ukradli jejich těžce vydělané peníze.

Loading



 

Mnoho bankovních aplikací spoléhá pouze na jedno biometrické ověření (jako je rozpoznávání obličeje nebo otisku prstu) zabudované v mobilních zařízeních. Toto ověření obvykle probíhá při otevírání aplikace, která je pak náchylná ke zneužití, pokud k zařízení získá přístup kapsář a změní zaregistrovaný otisk prstu nebo obraz na svůj vlastní. Revolut je však se svou pokročilou technologií ještě o krok napřed. Když je funkce Ochrana majetku zapnutá, ověří totožnost uživatele pomocí kontrol selfie a průkazu totožnosti, které zákazník nahrál při prvním přihlášení do Revolutu. Ty pomohou zabránit podvodníkům převádět peníze z Kapes, pokud bylo zabezpečení jejich telefonu prolomeno. Tuto funkci, která vyžaduje, aby se zákazníci přihlásili, lze zapnout v i Kapsách.

Revolut funkci zavádí jako jeden z prvních, a činí tak především z důvodu rušné letní turistické a festivalové sezóny, která s sebou přináší větší riziko krádeží na velkých akcích a přeplněných turistických místech. Fyzické krádeže byly příčinou 38 % všech ztrát způsobených neoprávněnými podvody v roce 2023 a kapesní krádeže celosvětově rostou. Např. v Londýně dochází ke krádeži telefonu každých 6 minut. Zákazníci jsou také vystaveni zvýšenému riziku „shoulder-surfingu“, tedy tzv. nahlížení přes rameno, kdy podvodníci nejprve identifikují hesla k telefonu a bankovním aplikacím a poté je použijí k tomu, aby obešli bezpečnostní opatření, stejně jako k odcizení odemčeného telefonu.

Woody Malouf, Head of Financial Crime v Revolutu, řekl: „Podvody a finanční ztráty bereme opravdu vážně. Kvůli rostoucímu počtu krádeží telefonů byla funkce Ochrana majetku vytvořena tak, aby našim zákazníkům poskytovala další vrstvu zabezpečení. Naši zákazníci mohou zůstat v klidu s vědomím, že i v případě ztráty nebo odcizení telefonu jsou jejich prostředky ve větším bezpečí.

Ochrana majetku se spouští tento měsíc jako součást služby Revolut Secure, která spojuje špičkové bezpečnostní funkce Revolutu, a poskytuje tak zákazníkům větší kontrolu nad tím, jak jsou jejich peníze chráněny. Revolut má také za oponou zavedenou komplexní ochranu pro zákazníky, včetně modelů umělé inteligence, více než 4 000 vyškolených profesionálů v oblasti boje proti finanční kriminalitě a zkušeného týmu složeného ze specialistů na podvody, datových vědců a bývalých policistů. V roce 2023 společnost Revolut ochránila zákazníky před potenciálními podvody v hodnotě 475 milionů £ a neustále pracuje na aktualizacích ochrany, aby byla před podvodníky vždy o krok napřed.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

V žebříčku finančního zdraví domácností se Česku daří stoupat, protože se jinde situace zhoršuje

Zatímco vloni Česku v pilíři Finančního zdraví patřila 12. příčka, letos jsme se posunuli na 9. místo v EU. Podle zjištění Indexu prosperity a finančního zdraví to však nebylo způsobeno výrazným zlepšením napříč sledovanými indikátory, ale spíše zhoršením států, které byly ještě v loňském ročníku před ČR. […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 08. 2024

Investování s pozitivním vlivem – adaptace na změnu klimatu a transformace v měnícím se světě

Rizika spojená se změnou klimatu mají dopad na naši společnost, narušují potravinovou bezpečnost, infrastrukturu, vodní systémy a pobřežní oblasti. Zvyšování hladiny moří, rozsáhlé požáry a narušení dodavatelského řetězce způsobené drsnějšími a častějšími nepříznivými povětrnostními jevy jsou jen některé příklady těchto rizik.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 08. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *