CZK/€ 25.270 -0,12%

CZK/$ 23.996 -0,20%

CZK/£ 30.303 -0,04%

CZK/CHF 27.152 -0,03%

29. 06. 2023

0 komentářů

Raiffeisenbank sekuritizovala úvěry v hodnotě 960 milionů eur

 

Raiffeisenbank dnes dokončila svou třetí syntetickou sekuritizaci v hodnotě 960 milionů eur. Na úrovni CET1 díky tomu dochází k posílení poměru kmenového kapitálu a rizikově vážených aktiv přibližně o 53 bazických bodů.

Loading



 

Sekuritizované portfolio se skládá z firemních úvěrů, které byly poskytnuty převážně českým společnostem a bylo rozděleno do tří rizikových pozic: junior, mezzanine a senior. Kreditní riziko mezzanine tranše převzali mezinárodní institucionální investoři a Raiffeisenbank si ponechává kreditní riziko junior a senior tranše. Díky této struktuře nemá transakce dopad na vztahy banky k jejím zákazníkům.

„Sekuritizace je důležitý nástroj k posílení našeho kapitálového poměru. Vybrali jsme strukturu, která nemá vliv na naše vztahy se zákazníky a podporuje růst skupiny Raiffeisen prostřednictvím převodu rizika,“ říká Kamila Makhmudova, finanční ředitelka Raiffeisenbank.

Při syntetické sekuritizaci banka postupuje část kreditního rizika spojeného s úvěrovým portfoliem investorům. Úvěry v syntetické sekuritizaci portfolia však i nadále zůstávají v majetku i ve správě banky. Syntetická sekuritizace tak nemá žádný vliv na vztahy banky ke svým zákazníkům.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

V žebříčku finančního zdraví domácností se Česku daří stoupat, protože se jinde situace zhoršuje

Zatímco vloni Česku v pilíři Finančního zdraví patřila 12. příčka, letos jsme se posunuli na 9. místo v EU. Podle zjištění Indexu prosperity a finančního zdraví to však nebylo způsobeno výrazným zlepšením napříč sledovanými indikátory, ale spíše zhoršením států, které byly ještě v loňském ročníku před ČR. […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 08. 2024

Investování s pozitivním vlivem – adaptace na změnu klimatu a transformace v měnícím se světě

Rizika spojená se změnou klimatu mají dopad na naši společnost, narušují potravinovou bezpečnost, infrastrukturu, vodní systémy a pobřežní oblasti. Zvyšování hladiny moří, rozsáhlé požáry a narušení dodavatelského řetězce způsobené drsnějšími a častějšími nepříznivými povětrnostními jevy jsou jen některé příklady těchto rizik.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 08. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *