CZK/€ 25.135 -0,10%

CZK/$ 24.429 +1,04%

CZK/£ 30.144 -0,54%

CZK/CHF 26.791 +0,49%

01. 09. 2020

0 komentářů

Subjekty:

Visa používá hloubkové učení umělé inteligence v reálném čase pro zlepšení transakčního zpracování

 

Společnost Visa představuje novou funkci Smarter Stand-in Processing (Smarter STIP), která pracuje s umělou inteligencí v reálném čase, aby umožnila finančním institucím spravovat transakce v případě nenadálých výpadků služeb. Smarter STIP analyzuje historii transakcí na základě hloubkového učení umělé inteligence a generuje rozhodnutí o schválení či zamítnutí transakcí jménem issuerů tehdy, kdy jsou jejich systémy offline. Ve využívání umělé inteligence a neuronových sítí v prevenci podvodů je Visa průkopníkem. Z těchto principů vychází Smarter STIP, která je součástí globální procesingové sítě VisaNet.

Loading



 

“Spotřebitelé očekávají okamžitý a nepřetržitý přístup ke svým financím. Následky spojené
s nesplněním tohoto očekávání mohou být přitom velmi nákladné,”
řekl Jack Forestell, výkonný viceprezident a hlavní produktový ředitel Visa. “Stand-in processing znamenalo pro naše klienty vždy záruku toho, že se na nás mohou v neočekávaných situacích spolehnout. Autorizace je s umělou inteligencí vyspělejší, silnější a dynamičtější.”

 

Řešení prostojů

Ať už jde o plánovanou údržbu nebo o neočekávaný výpadek, prostoje jsou nepříjemné nejen pro finanční instituce, ale také pro jejich zákazníky. Pokud nemají zavedený stand-in processing, riskují vážné dopady včetně ztráty výnosů v důsledku neúspěšných transakcí a špatné zákaznické zkušenosti, která vyústí akorát v zaneprázdněnou infolinku, poškození dobrého jména a dokonce i kontroly ze strany regulátorů.

REKLAMA

Nová funkce Smarter STIP vychází ze zavedených procesů Visa, které pomocí hloubkového učení umělé inteligence analyzují proběhlé transakce až na úroveň držitelů karet. Smarter STIP se proto opírá o předešlé zákaznické chování držitelů karet místo o zavedená pravidla uplatňovaná napříč celým karetním portfoliem. Visa díky tomu může vydat jménem issuera takové rozhodnutí o transakci, které odpovídá běžné praxi. A to s ambicí snížit v některých případech počet odmítnutých transakcí až o 50 procent.[1]

 

Využití umělé inteligence v platebním systému

Smarter STIP od Visa je jednou z několika nových funkcí využívajících hloubkové učení umělé inteligence v reálném čase. Je navrhnutá k řešení dlouhotrvajících problémů, se kterými se spotřebitelé, prodejci a finanční instituce potýkají. Tyto nové možnosti dovolují investice, které Visa vynaložila do optimalizace své základní infrastruktury. Součástí je i plošná a výkonná platforma s grafickým procesorem (GPU), navržená pro rychlé zavedení hloubkového učení.

REKLAMA

 

“Umělá inteligence je jednou z nejrychleji se měnících technologií naší doby. Pomáhá nám vytvářet produkty vycházející z dat, která přinášejí novou úroveň personalizace. Visa vlastní jeden z největších a nejrozmanitějších datových souborů na světě, a to je skvělý předpoklad k tomu, jak z umělé inteligence vytěžit pro klienty a držitele karet co nejvíc,” řekl Rajat Taneja, prezident technologie Visa. “Dost jsme investovali do vlastní infrastruktury, což nám umožnilo více využít data ve všech aspektech sítě VisaNet. Naše data v kombinaci s nízko latentní strukturou a se zkušenostmi s modelováním vytvářejí z naší technologické platformy jednu z těch nejvýkonnějších možností, jak využít umělou inteligenci.”

 

Implementace už ve světě probíhají 

Smarter STIP bude dostupná v říjnu 2020. Zájem už projevilo mnoho finančních institucí po celém světě.

“Naším přáním v UBS je budovat lepší budoucnost pro naše zákazníky. Je to nepřetržitý proces, který si u nás a našich klientů žádá inovativní myšlení,” řekl Stefan Uebelhart, vedoucí kartového centra UBS. “Máme velkou radost, že jsme zavedli Smarter STIP od Visa a věříme, že nadšení budou i naši držitelé karet. Společnost Visa je pro nás významným partnerem, se kterým plánujeme spolupracovat na dalších inovacích.”

[1] Na základě interní analýzy společnosti Visa, která porovnávala skutečný poměr schválených transakcí s těmi u kterých byla použita Smarter STIP z Q1 CY2020 na jednoho issuera v USA.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Nejdůležitější změny ve mzdách pro rok 2025 – elektronizace, slevy i nové zdravotní benefity

Rok 2025 přináší významné novinky v oblasti mezd a sociálního pojištění. Zavádí se povinná elektronická komunikace pro dávky nemocenského pojištění, což slibuje snížení administrativní zátěže. Důchodci budou moci využít slevu na pojistném, zatímco minimální mzda vzroste na 20 800 Kč měsíčně.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

02. 01. 2025

Přehled: Co se v roce 2025 mění pro firmy, zaměstnance a daňové poplatníky?

Přehled vybraných legislativních změn, které se od nového roku dotknou jak firem, tak zaměstnanců. Rok 2025 přinese zejména novinky v DPH, paušální dani, odvodech OSVČ, minimální mzdě, zkušební době, výpovědní lhůtě, podmínkách pro dohodáře, zaručené mzdě, ESG reportingu i v zaměstnaneckých benefitech.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

31. 12. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *