CZK/€ 25.285 -0,16%

CZK/$ 23.179 -0,44%

CZK/£ 30.078 -0,27%

CZK/CHF 26.860 -0,04%

02. 07. 2020

1 komentář

Subjekty:

Zjednodušte si život a plaťte mobilem

 

Platby mobilním telefonem se v poslední době těší velké popularitě a pro mnoho lidí jsou již naprostou samozřejmostí. Značná část společnosti se však k placení mobilem stále neodhodlala, možná dokonce proto, že neví, jak na to. Co to tedy ty mobilní platby vůbec jsou a k čemu vám budou dobré?

Loading



 

Při placení si dnes vystačíte s chytrým telefonem či hodinkami. Možná už jste dokonce na svém mobilu nakupovali online či v nějaké aplikaci. Kromě toho ale můžete v obchodech platit pouhým mávnutím jako při platbě bezkontaktní kartou.

Jak tedy mobilní platby zprovoznit? A proč je díky nim placení snadné, rychlé a bezpečné?

Snadné platby

Mobilem platíte jednoduše odkudkoli. Pokud u sebe běžně nosíte chytrý telefon, můžete s ním i platit.

REKLAMA

Většina chytrých telefonů již podporuje bezkontaktní platby a přidání Visa karty do toho vašeho je velmi jednoduché. Celý proces lze vysvětlit ve třech jednoduchých krocích:

  1. Přidejte svou Visa kartu do mobilního telefonu. U mnoha modelů stačí kartu vyfotit (požádá vás o to aplikace peněženky, což ji umožní detaily z ní nahrát do telefonu, aniž byste museli cokoli vyplňovat ručně).
  2. Při placení hledejte na terminálu bezkontaktní symbol.
  3. Přiložte telefon nebo například chytré hodinky k tomuto symbolu. Není třeba zadávat váš PIN, jelikož svou identitu prokážete už předtím pomocí otisku prstu, rozpoznání obličeje či jiné zvolené metody ověření.

Rychlé platby

Mobilní platby jsou rychlé. Nemusíte ani zadávat PIN, protože váš mobil používá různé metody ověření totožnosti včetně otisku prstů či rozpoznání obličeje. Díky těmto technologiím si navíc nemusíte dělat starosti s výší placené částky, avšak limity pro bezkontaktní platby v jednotlivých zemích stále platí.

Mobilní platby se vám budou hodit, pokud platíte v aplikacích na vašem telefonu nebo pomocí něj nakupujete online. V mnoha obchodech totiž můžete platit pomocí mobilní peněženky. V takovém případě pouze ověříte svou identitu skrze vámi zvolený typ ověření a celá transakce proběhne v řádu sekund.

REKLAMA

Bezpečné platby

Mobilní platby jsou jedním z nejbezpečnějších způsobů placení. Pocit nejistoty, když zrovna nemůžeme najít peněženku už jsme asi všichni poznali, ale pokud ztratíte mobil, nemusíte se bát, že by vaši kartu někdo zneužil.

Vaše finance jsou v bezpečí díky technologii, se kterou Visa nahradí veškeré údaje o platební kartě unikátní sadou čísel, tzv. tokenem. To znamená, že vaše osobní údaje nejsou v mobilní peněžence uloženy a nikdo jiný se k nim tudíž nedostane.

V případě ztráty telefonu pak máte jistotu, že můžete i nadále platit fyzickou kartou, jelikož stačí zablokovat konkrétní token a nikoli celou kartu.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář


Související články

Případ McDonald’s: Kontaminace E. Coli ještě může pokračovat. Jak dopadnou investoři?

Poté, co se zákazníci McDonald’s nakazili z oblíbených hamburgerů Quarter Pounder bakterií E. coli, je firma pod drobnohledem. CDC (Centers for Disease Control and Prevention) hlásí 49 případů nákazy v 10 státech, které vedly k 10 hospitalizacím a jednomu úmrtí. McDonald’s již z některých států stahuje klíčové ingredience. Mezitím se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 10. 2024

ESG jako jedna z hrozeb pro efektivní alokaci kapitálu?

V posledních letech získává na významu stále víc tzv. ESG (Environmental, Social, and Governance) kritérium, tedy posun směrem k zeleným investicím. Dochází k nárůstu zelených dluhopisů, udržitelných půjček a dalších finančních nástrojů, které podporují projekty šetrné k životnímu prostředí. I centrální banky, jako je ECB, se více […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

25. 10. 2024

Výrazně se rozšiřuje nabídka zajímavých korporátních dluhopisů

Společnosti v České republice vydaly v prvním půlroce 2024 korporátní korunové dluhopisy o celkovém objemu 34,9 miliard korun. Objem emitovaných dluhopisů za první půlrok tak téměř dosáhl úrovně emisí za celý rok 2023. Vychází to z analýzy Bond Index poradenské společnosti Deloitte, která sleduje vývoj na trhu s korporátními dluhopisy v českých […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 10. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Milda

    2 července, 2020

    Jen to zvyšuje depresi u nových uživatelů smartfounů, a to pořádně. Něco by se s tím mělo dělat.

    Odpovědět